Akce Kolo

2.6.

Akce Kolo

Akce Kolo

Prozatím 12 obviněných mužů ve věku od 30 do 42 let – to je výsledek akce s názvem Kolo, kterou v úterý 24. května 2011 začali realizovat pardubičtí a královéhradečtí kriminalisté. Devět z nich je obviněno z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti, za což jim hrozí trest odnětí svobody na 8 let.  Někteří z nich jsou ještě obviněni z trestných činů podílnictví, nedovolené ozbrojování, účastenství k podílnictví a pojistný podvod. Zatýkání probíhalo na Pardubicku, v Rokycanech a v Praze. V několika případech byla k zadržení osob využita zásahová jednotka.   Obviněným je kladeno za vinu, že v úmyslu zastřít původ věcí pocházejících z trestné činnosti za účelem získání majetkového prospěchu nakupovali od třetích osob odcizená vozidla různých typů a značek pocházející z trestné činnosti. Následně u těchto vozidel prováděli změny identifikačních znaků, které většinou změnili za identifikační znaky vozidel stejného typu a provedení oficiálně provozovaných mimo území EU. Dále provedli na stanicích technických kontrol předschvalovací kontrolu, vozidla poté přihlásili do registrů vozidel a dále je prodávali dalším osobám. V obvinění se hovoří prozatím o 55 vozidlech různých typů a značek (Porsche Cayenne, BMW X 5, Škoda Scaut, Land Rover, různé druhy VW, Audi atd.). Policisté 4 osoby stíhají vazebně, ostatní muže na svobodě. Mezi zajištěnými věcmi byly, kromě vozidel, padělané doklady k vozidlům, zbraň, součásti odcizených vozidel nebo finanční prostředky.  Hodnota zajištěného majetku ještě není přesně vyčíslena, ale pohybuje se v řádech desítek milionů korun. 

Další zprávy z kategorie "Krimi"

1.12.

Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

Oba dealeři býli partnery jak v osobním, tak “pracovním“ životě a udržovali si také společný okruh zákazníků.

Krimi celý článek
14.11.

Druhý přijel „zachránit“ prvního

Oba případy postupují policisté ke správnímu řízení, ve kterém hrozí oběma řidičům pokuta ve výši 2.500 – 20.000 korun a zákaz řízení na 6 – 12 měsícům.

Krimi celý článek
3.2.

Ukrýval se před policisty v manželské posteli

Štěstí ale přálo moravskotřebovským policistům. Právě oni zjistili, kde se muž skrývá. Měl spojence, resp. spojenkyni.

Krimi celý článek
23.12.

Svitavským policistům se dařilo

A bonbónek na závěr - zadržený muž, jenž má na svědomí několik protiprávních jednání, je od roku 2008 v celostátním pátrání.

Krimi celý článek
20.1.

Až výstřely zastavily povedenou trojičku

Z dopadené trojice pachatelů se hned na místě vyklubali bratři, kteří se později přiznali i k dříve provedenému vloupání.

Krimi celý článek
1.2.

Snědší občané okradli stařenku

Povedený trojlístek starší ženu připravil o její celoživotní úspory. Škoda byla vyčíslena částkou přes sto tisíc korun.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting