Akce Kolo

2.6.

Akce Kolo

Akce Kolo

Prozatím 12 obviněných mužů ve věku od 30 do 42 let – to je výsledek akce s názvem Kolo, kterou v úterý 24. května 2011 začali realizovat pardubičtí a královéhradečtí kriminalisté. Devět z nich je obviněno z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti, za což jim hrozí trest odnětí svobody na 8 let.  Někteří z nich jsou ještě obviněni z trestných činů podílnictví, nedovolené ozbrojování, účastenství k podílnictví a pojistný podvod. Zatýkání probíhalo na Pardubicku, v Rokycanech a v Praze. V několika případech byla k zadržení osob využita zásahová jednotka.   Obviněným je kladeno za vinu, že v úmyslu zastřít původ věcí pocházejících z trestné činnosti za účelem získání majetkového prospěchu nakupovali od třetích osob odcizená vozidla různých typů a značek pocházející z trestné činnosti. Následně u těchto vozidel prováděli změny identifikačních znaků, které většinou změnili za identifikační znaky vozidel stejného typu a provedení oficiálně provozovaných mimo území EU. Dále provedli na stanicích technických kontrol předschvalovací kontrolu, vozidla poté přihlásili do registrů vozidel a dále je prodávali dalším osobám. V obvinění se hovoří prozatím o 55 vozidlech různých typů a značek (Porsche Cayenne, BMW X 5, Škoda Scaut, Land Rover, různé druhy VW, Audi atd.). Policisté 4 osoby stíhají vazebně, ostatní muže na svobodě. Mezi zajištěnými věcmi byly, kromě vozidel, padělané doklady k vozidlům, zbraň, součásti odcizených vozidel nebo finanční prostředky.  Hodnota zajištěného majetku ještě není přesně vyčíslena, ale pohybuje se v řádech desítek milionů korun. 

Další zprávy z kategorie "Krimi"

20.10.

Další padělání peněz v kraji

Na začátku jsme evidovali tři oznámení, v nichž neznámý pachatel zaplatil za mobilní telefon falešnými bankovkami. Jeden případ se stal v Pardubicích, druhý v Chrudimi. Třetí, podobný skutek, se měl odehrát taktéž v Pardubicích, ale tam k předání peněz nedošlo, neboť pachatel utekl i s telefonem, který šel údajně oproti cizímu občanskému průkazu „coby zástavě“, ukázat své mamince.

Krimi celý článek
29.9.

Na silnici u Dvořiska zemřel cyklista

Jestli byl pod vlivem alkoholu nebo OPL, bude zjištěno na základě rozboru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Vyšetřovatel nařídil u zemřelého soudní pitvu.

Krimi celý článek
9.3.

Cizinecká policie měla rušný víkend

Z důvodu opakovaného porušení trestu vyhoštění byl muž stíhán za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Krimi celý článek
15.1.

Pomozte nám pátrat po ztracených dětech

Naposledy jsme jejich stopy zachytili včera v ranních hodinách v Českém Těšíně.

Krimi celý článek
10.7.

Vrtulník transportoval zraněnou osobu od nehody v Ostřešanech

Druhou osobu bylo nutné dopravit do nemocnice vrtulníkem letecké záchranné služby. Hasiči pomohli s transportem zraněného do vrtulníku, zajistili místo nehody a předali k do šetření Policii ČR.

Krimi celý článek
14.8.

V protidrogové akci Úklid obviněna žena

Drogová problematika nejen na Moravskotřebovsku toxi tým velmi tíží a proto je jeho snahou nelegální výrobu drog a jejich distribuci co nejvíce eliminovat. Získávat důkazy je v těchto případech velmi časově náročné, ale i přes to úspěšné.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting