Amnestovaný opět na policii

15.3.

Amnestovaný opět na policii

 Zásluhy na zadržení podezřelého mají strážníci MP

      Opět musíme poděkovat. Poděkování v tomto případě patří jednak svědkovi a rovněž i strážníkům městské policie ve Svitavách.  Všichni tři se totiž velmi aktivně podíleli na dopadení osoby podezřelé z vloupání do výkladní skříně v noci na 13. března.

       Svědka ze spánku probudila asi hodinu po půlnoci rána. Z okna pak zahlédl u výkladní skříně dvě postavy, které asi po minutě odcházely ven z náměstí.   Povšimnul si, že jedna z osob měla na zádech evidentně plný batoh. Vše nasvědčovalo tomu, že by se mohlo jednat o zloděje. 

Svědek nezaváhal ani vteřinu a to co viděl, oznámil i policii.
Pak díky rychlému zásahu se podařilo městským strážníkům jednu z podezřelých osob vypátrat. Navíc se podařilo zajistit dva batohy naplněné patrně kradeným zbožím. Podezřelý nedokázal věrohodně prokázat policejní hlídce svoji totožnost a tak byl převezen na obvodní oddělení. Posléze se i potvrdilo, že zajištěné věci z batohů skutečně pocházejí z rozbité výkladní skříně jedné svitavské prodejny.

      Jednatřicetiletý muž zpočátku zapíral a tvrdil, že batohy nejsou jeho. Pod tíhou předložených důkazů vše přiznal. Přiznal, že štípacími kleštěmi měl rozbít výlohu a vystavené zboží za bezmála 7 500 korun mělo skončit v jeho batožinách (jednalo se např. o bezdrátový zvonek, ruční holící strojek, radiobudík, kávovar či elektrický holící strojek).   Škody na poškozené výkladní skříni majitel odhaduje na zhruba 370 korun. Odcizené zboží mělo být prodáno a  peníze hodlal podezřelý použít pro svoji potřebu.


      Zkušenosti s krádežemi měl 31letý muž již v minulosti. Okresní soud jej za majetkové delikty poslal do vězení, ale před nedávnem byl na základě amnestie z vězení propuštěn. Aby si údajně dopomohl k finančním prostředkům, rozhodl se  pro vloupání do výkladní skříně. Netušil ovšem, že skončí na policii a jeho kořist bude vrácena zpět majiteli.


      Z rukou vrchního inspektora si převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež. Velmi brzy bude celý případ předán státnímu zástupci a rovněž i soudci, který bude o osudu podezřelého rozhodovat.

Druhý společník prozatím spravedlnosti uniká. Předpokládáme ale, že  ne nadlouho

Další zprávy z kategorie "Krimi"

18.2.

Plameny zcela zničily osobní automobil

Při příjezdu hasičů na místo byl již automobil celý pohlcen plameny. Hasiči požár zlikvidovali v 13.08 hodin.

Krimi celý článek
2.9.

Ve vzteku hodil po bývalé partnerce reproduktorem

Pachatel občanského soužití nemusí vždy jen druhou osobu zranit. Přestupku proti občanskému soužití se dopustí např.i ten, kdo jinému ublíží na cti, urazí ho, vyhrožuje újmou na zdraví nebo hrubě jedná.

Krimi celý článek
26.4.

Šest jednotek hasičů vyjíždělo v neděli 24. dubna v 21.30 hodin k požáru trafa trakčního vedení na železničním koridoru do Trnávky na Přeloučsku.

Ve zděné hale hořela v oddělených kójích trafa (bez oleje). Požár hasiči dostali pod kontrolu v 23.45 hodin. Příčinou vzniku požáru byl zkrat.

Krimi celý článek
23.1.

Máte tam bombu - znělo oznámení

Po půl hodině se podařilo podezřelého osmadvacetiletého muže zadržet nedaleko právě bohdanečského obvodního oddělení. Policistům následně uvedl, že má jisté problémy, chtěl na sebe upozornit a žádnou bombu nikam neumístil.

Krimi celý článek
13.2.

Pomožte při pátrání po zmizelém muži

V pondělí 11. února oznámila na policii 46letá žena, že již několik hodin pohřešuje svého manžela.

Krimi celý článek
28.7.

K nehodě musel přiletět vrtulník

Při příjezdu hasičů byly již osoby mimo vozidlo.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting