Drogovou scénu opět zasáhl drtivý úder 

5.10.

Drogovou scénu opět zasáhl drtivý úder 

Policejní specialisté svitavského toxi týmu se několik měsíců zabývali případem s názvem „Hnízdečko“. Akce vyvrcholila ve středu 23. září dopoledne. Při domovní prohlídce u manželského páru tehdy kriminalisté nalezli nejen předměty a chemikálie důležité pro výrobu tvrdé drogy metamfetamin ( pervitin), ale rovněž zajistili několik gramů bílé krystalické látky, patrně již vyrobený pervitin. Prozatím policisté výsledek odborné expertizy nemají, avšak na mladý manželský pár čekalo obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Policejní komisař na oba obviněné podal návrh na vzetí do vazby. Soudce tento návrh akceptoval a žena putovala do vazební věznice v Hradci Králové, zatímco její manžel do Vazební věznice v Olomouci. Již zmíněný případ je sám o sobě velice rozsáhlý. Jen vyhodnotit všechny získané informace a důkazy bylo poměrně složité. Ovšem již koncem září měli specialisté na drogovou trestnou činnost indicie nasvědčující tomu, že je do věci zapleteno více osob, jejichž podíl na zmíněné trestné činnosti byl různý. Neuplynul ani týden a před kriminalisty opět předstoupily další osoby. Jednou ze zadržených - a zároveň již obviněnou osobou - je 23letá žena ze Svitavska. Mladé ženě policejní komisař klade za vinu, že od srpna do současné doby opatřovala již vazebně stíhanému muži předměty a chemikálie určené pro výrobu pervitinu a tyto pak jemu v dosud nezjištěném počtu případů na blíže neurčených místech předala. Žena navíc čelí obvinění i z distribuce drogy samotné v okruhu svých známých, a to již od prosince roku 2008. Policejní komisař podal na podezřelou návrh na vzetí do vazby vzhledem k tomu, že pro stejnou trestnou činnost byla v srpnu r. 2009 odsouzena a i přesto v páchání trestné činnosti pokračovala. Další osobou obviněnou v této kauze je 25letý muž ze Svitav. Jemu je policejním komisařem kladeno za vinu, že od ledna letošního roku v přesně nezjištěném počtu případů neoprávněně vyrobil a pak distribuoval metamfetamin – pervitin, přestože pro stejnou trestnou činnost byl již v minulosti několikrát odsouzen a není dlouho, co byl propuštěn z výkonu trestu. Rovněž tento obviněný byl zadržen a byl na něj podán návrh na vzetí do vazby Muž i přes jasné důkazy, hovořící o jeho vině, trestnou činnost vytrvale popírá a trvá na tom, že nic neudělal. Specialisté svitavského toxi týmu to s potíráním protidrogové kriminality myslí velice vážně. Svědčí o tom několik případů, které již zdárně vyřešili. Protidrogová akce „Hnízdečko“ je jen další z nich. Vzhledem k vážné situaci, která na drogové scéně panuje, nebude tato akce rozhodně tou poslední. Drogové podsvětí se tak bude muset smířit se skutečností, že již několik let má proti sobě velmi tvrdého a "nebezpečného" soupeře v podobě východočeského toxi týmu.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

23.11.

Neopětovaná láska vedla muže k pokusu sebevraždy.

Žamberští policisté přistihli mladého muže u sochy za zábradlím, který jim opakovaně uváděl, že jeho dobrovolné ukončení života je kvůli rozchodu s dívkou.

Krimi celý článek
1.3.

Svitavská akce s názvem Apač

V návaznosti na akci svitavských kriminalistů,obvinil v minulých dnech policejní komisař další dvě osoby.

Krimi celý článek
13.3.

Srazil chodkyni a ujel

Po čtyřech hodinách intenzivního pátrání, byl vlastním šetřením a za pomoci svědectví občanů osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Opel Corsa vypátrán. Dechová zkouška na alkohol byla u šoféra pozitivní s naměřenou hodnotou 1,49 promile alkoholu v dechu.

Krimi celý článek
11.7.

Někdo si přišel na téměř sedm tisíc.

Z kamerového záznamu peněžního ústavu jsme získali fotografii muže, který se v uvedenou dobu u bankomatu pohyboval a mohlo by se jednat o důležitého svědka.

Krimi celý článek
15.1.

Vdala se. A rovnou dvakrát

Vdavekchtivá žena, chtělo by se říci, nebýt toho, že za obřad a své "ano" dostala dosti tučně zaplaceno.

Krimi celý článek
1.12.

Policie varuje před kapsáři

Kapsáři nejsou jen osoby nevalného vzezření, ale mnohdy jsou to i lidé, kteří působí a chovají se velice kultivovaně.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting