Druhý přijel „zachránit“ prvního

14.11.

Druhý přijel „zachránit“ prvního

Krajským dopravním policistům neunikl v pátek 8. listopadu krátce před desátou hodinou dopoledne, 19letý řidič osobního automobilu Audi A4, který se mimo obec, na silnici vedoucí z Pardubic na Staré Čivice, v místech kde je dovolená rychlost 90km/h, řítil rychlostí 136 km/h.

Policisté automobil zastavili a provedli dopravní kontrolu. Výsledek provedené dechové kontroly na alkohol byl u řidiče negativní. Chování a vzezření řidiče se policistům zdálo podivné a proto použili test na přítomnost návykových látek v těle. Tato zkouška byla pozitivní na cannabis. Muži zákona řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Poté jej odvezli na lékařské vyšetření, spojené s odběrem krve a moči. Hříšník se domluvil se svým kamarádem, že pro něj s uvedeným vozidlem přijede do místa, kam odjel s policisty na lékařské vyšetření.

Jedenadvacetiletý kamarád, který vozidlo převážel, se policistům také příliš nepozdával. Podrobili ho tedy kontrole na alkohol i přítomnost návykových látek také. Pod vlivem alkoholu neřídil, ale test na drogy mu vyšel také pozitivní na cannabis. I jeho řidičský průkaz policisté zadrželi a další jízdu mu zakázali. Taktéž tedy putoval na lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu.

Oba případy postupují policisté ke správnímu řízení, ve kterém hrozí oběma řidičům pokuta ve výši 2.500 – 20.000 korun a zákaz řízení na 6 – 12 měsícům.

Za poslední rok je to již třetí případ, kdy přijel kamarád či známý „zachránit“ řidiče, který byl pod vlivem drog a sám nakonec spadl do sítí dopravních policistů také.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

17.8.

Neznámý řidič srazil chodkyně

Obě ženy utrpěly vážná zranění a byly převezeny na ošetření do nemocnice, kde byly hospitalizovány.

Krimi celý článek
3.10.

Z invalidního vozíku ukradl kabelku

Neznámý pachatel zde odcizil z madla invalidního vozíku dámskou kabelku s finanční hotovostí, doklady a platební kartou.

Krimi celý článek
13.12.

Na přepadení se podílel i nezletilec

Muži zákona měli velmi znesnadněné podmínky pro práci, neboť popis odpovídal téměř na každého druhého.

Krimi celý článek
22.1.

Muž zemřel krátce po roztržce

Krátce po půlnoci seděli v hospodě tři podnapilí mladí muži, kterým se rozhodně nechtělo zaplatit svoji útratu.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting