Dva kuriózní zásahy hasičů v roce 2008 v Pardubickém kraji

2.1.

Dva kuriózní zásahy hasičů v roce 2008 v Pardubickém kraji

Dva kuriózní zásahy hasičů v roce 2008 v Pardubickém kraji

V loňském roce zlikvidovali profesionální i dobrovolní hasiči tisíce požárů, zasahovali u tisíců dopravních nehod, v desetitisících případech pomohli lidem v nouzi a vyjeli k mnoha dalším mimořádným událostem. I když se hasiči při své práci mnohdy setkávají s utrpením a bolestí, také v tom uplynulém roce se vyskytly zásahy jednotek požární ochrany, které vzbuzují úsměv a které stojí za to si připomenout. Přinášíme proto alespoň dva neobvyklé případy, u kterých v letošním roce v Pardubickém kraji hasiči zasahovali. 1) Mlsný kocour zapálil byt Pozor na nenechavá zvířata, byť se jedná o domácí mazlíčky. Potvrzuje to případ z 18. srpna, kdy byl hasičům v ranních hodinách oznámen požár bytu v Holicích. Hořela tam bedna na sporáku, naštěstí si sousedka včas všimla ze dveří vycházejícího dýmu a přivolaní hasiči oheň v mžiku zlikvidovali. Ovšem kuriózní byla příčina vzniku tohoto požáru, kterou odhalil vyšetřovatel hasičů. Krabici totiž vlastně zapálil kocour. Ten se chtěl dostat pro granule umístěné v krabici, kterou majitelka bytu zanechala na sporáku. Kocour zřejmě dostal chuť na granule a vyskočil na sporák. Přitom ale zavadil o vypínač plotýnky elektrického sporáku. Požár naštěstí způsobil škodu jen za 30 tisíc korun, ovšem žena si svého mlsného domácího miláčka příště zcela jistě ohlídá lépe. 2) Náměstí aplaudovalo hasičům za záchranu uvízlého chlapce Potlesk si 28. července vysloužili profesionální hasiči z města Králíky, a to za záchranu malého chlapce. Ten si při pobíhání po Velkém náměstí v Králikách zaklínil hlavu mezi dvě trubky stojanu turistické mapy. Hasiči k záchraně asi čtyřletého chlapce použili hydraulického vyprošťovacího zařízení. Trubky stojanu v mžiku roztáhli a statečný chlapec hlavu vytáhl. V době, kdy hasiči vyprošťovali zaklíněnou hlavu chlapce, bylo Velké náměstí plné diváků, kteří sledovali cyklistický závod. Hasičům za záchranu chlapce poděkovali obrovským aplausem. Zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR

Další zprávy z kategorie "Krimi"

18.8.

Při projížďce po poli vyhasl lidský život

Při havárii jednoho z "pasažérů" konstrukce přimáčkla k zemi tak, že mu nebylo možné pomoci. Šestadvacetiletý řidič utrpěl zranění, jimiž na místě podlehl. Jeho o 8 let starší spolujezdec vyvázl se zraněním.

Krimi celý článek
28.12.

Zadržení drogových dealerů

Obvinění měli zhruba od července roku 2013 do doby zadržení na různých místech v Pardubickém kraji vyrábět psychotropní látku tím, že skrytým způsobem pěstovali ve velkém rozsahu rostliny konopí.

Krimi celý článek
5.6.

Koza jen v šoku, kůň i raněn

V polorozbořeném objektu bývalé pily se do sklepních prostorů propadla koza, která se pravděpodobně polekala bouřky.

Krimi celý článek
1.8.

Zeď se opravdu před nikým neuhne.

Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,58 promile. Přistoupili i k testu na návykové látky, který vyšel taktéž pozitivní. Další skutečnosti jsou předmětem dokazování.

Krimi celý článek
26.5.

Pohřešovaný byl nalezen mrtev

Dopoledne bylo bezvládné tělo pohřešovaného nalezeno v tamějším potoce.

Krimi celý článek
26.6.

Žena řídila opilá a do cíle nedojela

Policisté skupiny dopravních nehod se asi nestačili divit, když jim řidička, která havarovala nadýchala 4,69 g/kg alkoholu.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting