Dvě políčka, dva pěstitelé

9.11.

Dvě políčka, dva pěstitelé

Kriminalisté si v minulých dnech „posvítili“ na pěstitele marihuany v polích u obce Úhřetice. V tuto chvíli mají 2 podezřelé. Jedním je 28letý muž, který se bránil zatčení, rozjel se proti zasahujícímu kriminalistovi, následkem čehož došlo k jeho zranění. Pachatel z místa ujel, později byl zadržen.
Dalším operativním šetřením chrudimských kriminalistů vyšlo najevo, že druhé místo se vzrostlými rostlinami vzdálené zhruba 50 metrů od původního má mít ve své gesci druhý 28letý muž. Oba se vzájemně znají, věděli o sobě a dokonce si sem tam úrodu sledovali. Zatímco muž najíždějící na kriminalistu jako důvod svého „podnikání“ uvedl, že prodejem sušených rostlin chtěl získat nový automobil, aby mohl bezpečně přepravovat rodinu, druhý dobrovolně vydal jedu padesáti, další pěti a 17 desetilitrových nádob sušené rostliny s tím, že vše měl pro vlastní potřebu.
Několikaměsíční práce spočívající ve hnojení a úmorném zalévání rostlin v suchém období pro ně byla zbytečná.  Záměr zbohatnout, ani mít zásobu konopí pro sebe, jim nevyšel. Vydané rostliny budou odeslány k odbornému vyjádření. Oběma nyní hrozí trestní stíhání pro podezření z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jeden z nich dokonce útoku proti úřední osobě, za což mu v horní trestní sazbě hrozí až šestileté vězení. Útokem na úřední osobu se zabývají krajští kriminalisté, případ je ve vyšetřování, proto záměrně neuvádíme žádné podrobnější informace.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

21.9.

Na Ústeckoorlicku zemřela parašutistka

K objasnění příčin, proč k pádu došlo, se na místo dostavil také vyšetřovatel Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Krimi celý článek
10.12.

Nakupovali alkohol, jenže dost podivně

Ani pro ostatní nakupující nebyl tento vulgární tyjátr rozhodně příjemným zážitkem

Krimi celý článek
9.3.

Od řízení si odpočine

Dnes se řidič, podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky dostavil na příslušné obvodní oddělení.

Krimi celý článek
11.4.

Třikrát stejná prodejna

Z drogerie odcizila během tří návštěv věci za více než devět tisíc korun, z obchodu s hračkami za 1.354 korun.

Krimi celý článek
25.6.

Spadla klec

Mladý muž byl obviněn.

Krimi celý článek
8.12.

Kudy chodil, tudy lepil

Právě způsob poškození byl velmi netradiční – do zámků vždy neznámý vpravil sekundové lepidlo.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting