Finta, krádež, nebo omyl?

24.2.

Finta, krádež, nebo omyl?

Finta, krádež, nebo omyl?

V úterý 22. února okolo osmé hodiny večer vyjížděli policisté z obvodního oddělení Pardubic 1 do jednoho ze zdejších hypermarketů. Tady mělo dle oznamovatelů dojít k drobné krádeži. Policisty ihned při příjezdu zkontaktoval jeden ze zaměstnanců, který jim „předal“ 23letou mladou ženu podezřelou z krádeže parfému v hodnotě 280 korun. Mladá dáma mužům zákona stále opakovala, že si voňavku koupila jinde, ale nevzala si od ní účtenku. Některé skutečnosti přitom hrály v její neprospěch, jiné naopak. Kamerové záznamy totiž její pohyb u regálů s parfémy zachytily, zrovna tak i manipulaci s flakónem voňavky, ochranný rám navíc při vstupu do obchodu nereagoval, ale při průchodu pokladnou se zaktivoval. V její prospěch ovšem hovoří fakt, že údajně při vstupu do obchodu na informacích prodavačce oznámila, že v kabelce má už jinde zakoupené zboží. To jí také měla ukázat. Na informacích však tou dobou byla spousta lidí a zaměstnankyně obchodu možná kývla, aniž by viděla, co že ji to žena vlastně ukazuje.   Jestli dívka parfém měla či neměla, to je teď otázkou. Pokud neměla, byla to opravdu zajímavá finta a policie může toliko upozornit zaměstnance, aby nespoléhali na důvěru a naopak aby zákazníci nespoléhali na kývnutí zaměstnance. Vždy je lepší si zboží nechat označit nebo ho uzamknout v boxech, které jsou pro takové situace určeny. Je pravda, že takové zařízení je téměř ve všech větších obchodech. Téhož dne, jen o pár minut později, ještě došlo k přepočítání lahviček umístěných v prodejním regálu. I to byla další skutečnost svědčící tak trochu v neprospěch mladé ženy - právě jedna voňavka totiž chyběla. Jelikož si slečna stála za svým tvrzením a nesouhlasila s pokutou, policisté všechny osoby, mající jakýkoliv stav k události, vyslechli. Mladá žena pak parfém v obchodě nechala a uvedla, že se staví tam, kde zboží údajně zakoupila a přinese pokladní účtenku. Nyní záleží i na tom, zda si ji prodávající z tohoto „jiného“ obchodu bude pamatovat a jestli v dokladech najde v určitou dobu vystavený přesně tento prodejní lístek. Pokud se prokáže, že to, co žena uvádí, je lež, bude pak přestupek krádeže projednán pouze ve správním řízení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

7.7.

Hasiči likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Čtyřicet kusů balíků bylo vyvezeno a uhašeno. Při naskladňování byl včas zpozorován kouř a nevznikly obrovské škody. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun. Ještě několik hodin po požáru místo střežila místní dobrovolná jednotka. Příčinou vzniku požáru bylo biologické samovznícení

Krimi celý článek
20.1.

Až výstřely zastavily povedenou trojičku

Z dopadené trojice pachatelů se hned na místě vyklubali bratři, kteří se později přiznali i k dříve provedenému vloupání.

Krimi celý článek
21.11.

Muž porušil, co se dalo

Policisté zjistili u řidiče provedenou orientační dechovou zkouškou přítomnost alkoholu v dechu, a to celé 2 promile.

Krimi celý článek
10.4.

Požár acetylenových lahví likvidovali hasiči dvě hodiny

Dne 9. dubna v 10:01 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár.

Krimi celý článek
19.10.

Ze slovního žertu se málem stala loupež

Co následovalo? On odešel a žena zavolala policisty.

Krimi celý článek
3.2.

Ukrýval se před policisty v manželské posteli

Štěstí ale přálo moravskotřebovským policistům. Právě oni zjistili, kde se muž skrývá. Měl spojence, resp. spojenkyni.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting