Finta, krádež, nebo omyl?

24.2.

Finta, krádež, nebo omyl?

Finta, krádež, nebo omyl?

V úterý 22. února okolo osmé hodiny večer vyjížděli policisté z obvodního oddělení Pardubic 1 do jednoho ze zdejších hypermarketů. Tady mělo dle oznamovatelů dojít k drobné krádeži. Policisty ihned při příjezdu zkontaktoval jeden ze zaměstnanců, který jim „předal“ 23letou mladou ženu podezřelou z krádeže parfému v hodnotě 280 korun. Mladá dáma mužům zákona stále opakovala, že si voňavku koupila jinde, ale nevzala si od ní účtenku. Některé skutečnosti přitom hrály v její neprospěch, jiné naopak. Kamerové záznamy totiž její pohyb u regálů s parfémy zachytily, zrovna tak i manipulaci s flakónem voňavky, ochranný rám navíc při vstupu do obchodu nereagoval, ale při průchodu pokladnou se zaktivoval. V její prospěch ovšem hovoří fakt, že údajně při vstupu do obchodu na informacích prodavačce oznámila, že v kabelce má už jinde zakoupené zboží. To jí také měla ukázat. Na informacích však tou dobou byla spousta lidí a zaměstnankyně obchodu možná kývla, aniž by viděla, co že ji to žena vlastně ukazuje.   Jestli dívka parfém měla či neměla, to je teď otázkou. Pokud neměla, byla to opravdu zajímavá finta a policie může toliko upozornit zaměstnance, aby nespoléhali na důvěru a naopak aby zákazníci nespoléhali na kývnutí zaměstnance. Vždy je lepší si zboží nechat označit nebo ho uzamknout v boxech, které jsou pro takové situace určeny. Je pravda, že takové zařízení je téměř ve všech větších obchodech. Téhož dne, jen o pár minut později, ještě došlo k přepočítání lahviček umístěných v prodejním regálu. I to byla další skutečnost svědčící tak trochu v neprospěch mladé ženy - právě jedna voňavka totiž chyběla. Jelikož si slečna stála za svým tvrzením a nesouhlasila s pokutou, policisté všechny osoby, mající jakýkoliv stav k události, vyslechli. Mladá žena pak parfém v obchodě nechala a uvedla, že se staví tam, kde zboží údajně zakoupila a přinese pokladní účtenku. Nyní záleží i na tom, zda si ji prodávající z tohoto „jiného“ obchodu bude pamatovat a jestli v dokladech najde v určitou dobu vystavený přesně tento prodejní lístek. Pokud se prokáže, že to, co žena uvádí, je lež, bude pak přestupek krádeže projednán pouze ve správním řízení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

13.8.

Muž je poleptán na čtvrtině těla

Zraněný byl letecky transportován do pražské Vinohradské nemocnice.

Krimi celý článek
20.2.

Žena před plameny vyskočila z okna

Pomocí termokamery dále hasaiči zjišťovali možná ohniska požáru, hlavně v mezistropí.

Krimi celý článek
21.2.

V kabině se pohyboval cizí člověk

Po náročném dni tedy ulehl, ale ještě před tím řádně uzamknul kabinu. Kolem druhé hodiny ráno jej náhle probudil chlad s světlo v kabině.

Krimi celý článek
5.8.

Plameny, jež zasáhly les, likvidoval i vrtulník

Okamžitým zásahem hasičů a nasazením vrtulníku byl uchráněn majetek v hodnotě 5 milionů korun.

Krimi celý článek
24.4.

Odcizené vozidlo si našel sám

Když se podíval na parkoviště, automobil tam také nebyl. Pojal tak podezření, že auto a tablet mu odcizil jeho známý, a celou věc šel oznámit na policii. Následně tak začalo pátrání po odcizeném vozidle, tabletu i samotném muži, který měl mít krádež na svědomí.  

Krimi celý článek
13.2.

Pomožte při pátrání po zmizelém muži

V pondělí 11. února oznámila na policii 46letá žena, že již několik hodin pohřešuje svého manžela.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting