Finta, krádež, nebo omyl?

24.2.

Finta, krádež, nebo omyl?

Finta, krádež, nebo omyl?

V úterý 22. února okolo osmé hodiny večer vyjížděli policisté z obvodního oddělení Pardubic 1 do jednoho ze zdejších hypermarketů. Tady mělo dle oznamovatelů dojít k drobné krádeži. Policisty ihned při příjezdu zkontaktoval jeden ze zaměstnanců, který jim „předal“ 23letou mladou ženu podezřelou z krádeže parfému v hodnotě 280 korun. Mladá dáma mužům zákona stále opakovala, že si voňavku koupila jinde, ale nevzala si od ní účtenku. Některé skutečnosti přitom hrály v její neprospěch, jiné naopak. Kamerové záznamy totiž její pohyb u regálů s parfémy zachytily, zrovna tak i manipulaci s flakónem voňavky, ochranný rám navíc při vstupu do obchodu nereagoval, ale při průchodu pokladnou se zaktivoval. V její prospěch ovšem hovoří fakt, že údajně při vstupu do obchodu na informacích prodavačce oznámila, že v kabelce má už jinde zakoupené zboží. To jí také měla ukázat. Na informacích však tou dobou byla spousta lidí a zaměstnankyně obchodu možná kývla, aniž by viděla, co že ji to žena vlastně ukazuje.   Jestli dívka parfém měla či neměla, to je teď otázkou. Pokud neměla, byla to opravdu zajímavá finta a policie může toliko upozornit zaměstnance, aby nespoléhali na důvěru a naopak aby zákazníci nespoléhali na kývnutí zaměstnance. Vždy je lepší si zboží nechat označit nebo ho uzamknout v boxech, které jsou pro takové situace určeny. Je pravda, že takové zařízení je téměř ve všech větších obchodech. Téhož dne, jen o pár minut později, ještě došlo k přepočítání lahviček umístěných v prodejním regálu. I to byla další skutečnost svědčící tak trochu v neprospěch mladé ženy - právě jedna voňavka totiž chyběla. Jelikož si slečna stála za svým tvrzením a nesouhlasila s pokutou, policisté všechny osoby, mající jakýkoliv stav k události, vyslechli. Mladá žena pak parfém v obchodě nechala a uvedla, že se staví tam, kde zboží údajně zakoupila a přinese pokladní účtenku. Nyní záleží i na tom, zda si ji prodávající z tohoto „jiného“ obchodu bude pamatovat a jestli v dokladech najde v určitou dobu vystavený přesně tento prodejní lístek. Pokud se prokáže, že to, co žena uvádí, je lež, bude pak přestupek krádeže projednán pouze ve správním řízení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

27.12.

Uvězněn na diskotéce

Problém však měl ten, že budova byla v tu chvíli uzamčená a uvnitř nikdo.

Krimi celý článek
30.4.

V obchodě posnídal utopence

Chtěl mezi nimi projít bez povšimnutí, aniž by zboží zaplatil. Při odchodu z obchodního domu mu ale zastoupil cestu pracovník ostrahy.

Krimi celý článek
31.12.

Střepy z půlltrů mu nejspíš štěstí nepřinesou

Na protialkoholní záchytné stanici zůstal do vystřízlivění a dnešní den se má dostavit na Obvodní oddělení Pardubice I k podání vysvětlení.

Krimi celý článek
1.10.

Kolikrát ji asi zbil, než se rozhodla věc opravdu řešit?

Když se ale družka rozhodla mobilním telefonem zavolat policii, vrhl se na ni znovu.

Krimi celý článek
24.7.

Prodejce se obával o krádež motocyklu.

Vzhledem k obavě o krádež skútru proto prodejce zavolal policisty.

Krimi celý článek
22.5.

Poškrábaný osobní automobil

Proč někdo takto nesmyslně jedná, to rozumný člověk nepochopí...

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting