Honička centrem Pardubic

21.7.

Honička centrem Pardubic

Policisté z Obvodního oddělení Pardubice 1 za sebou mají rušnou sobotní noc. Při běžné hlídkové činnosti se v rámci dohledu nad silničním provozem rozhodli na ulici Hlaváčova zkontrolovat vozidlo Citroen Xsara, které nemělo zadní tabulku registrační značky. Jaké bylo ale jejich překvapení, když řidič na výzvu k zastavení pokračoval v jízdě a z Hlaváčovy ulice odbočil do ulice Bratranců Veverkových. Několikrát to vypadalo, že řidič zastaví, ale pokaždé opět zrychlil a ujížděl. Zběsilou jízdou pokračoval v protisměru do jednosměrné ulice Smilova, směrem k finančnímu úřadu. Tam ale nezvládl řízení a při projíždění pravotočivé zatáčky havaroval. Z vozidla řidič a jeho dva spolujedoucí začali utíkat. Policistům se podařilo zadržet řidiče, u kterého ihned provedli orientační dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu v dechu. Ta byla negativní. Policisté stále nechápali, proč teprve 17letý mladík z Nymburska ujížděl. Po provedení lustrací v policejních evidencích jim ale bylo vše jasné. Po mladíkovi i vozidle bylo vyhlášeno celostátní pátrání a mladý muž je nyní také podezřelý z provinění řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Mimo jiné došlo v pátek okolo deváté hodiny večerní v Lázních Bohdaneč ke krádeži benzinu z vozidla Škoda Favorit. Podle svědků je možné, že pachatelé krádeže odjeli právě v tomto vozidle Citroen Xsara. Policisté skupiny dopravních nehod samozřejmě šetří i samotnou dopravní nehodu. Vzhledem k tomu, že mladíkovi bylo teprve 17 let, nezaměstnal jen policisty, ale i pracovnici ogránu sociálně právní ochrany dětí, která musela být přítomna všem úkonům. Mladík byl nakonec předán své matce.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

1.9.

Kradl jako straka, celkem 133-krát

Rozsáhlou majetkovou trestnou činnost 35letého muže z Chrudimi prošetřují již řadu týdnů chrudimští kriminalisté.

Krimi celý článek
4.2.

S odcizenou kartou běhal po nákupech

Přesněji učinil 7 nákupů, při nichž udělal pár zásadních chyb, které ale z taktického hlediska nebudeme nikterak popisovat a tudíž na sebe upozornil.

Krimi celý článek
28.1.

Pomozte při objasňování případu

Neznámý pachatel jeho vůz odcizil v nočních hodinách z 24 na 25 ledna. Jednalo se o vůz Škoda Octavia; 1,9 TDI; RZ: 4E8 3948; šedé metalické barvy; s tažným zařízením; plechovými disky se zimními pneumatikami značky Barum Polaris II. Navíc se ve vozidle nacházely tyto věci: zelená karta o pojištění, 4 kusy plastových poklic, startovací kabely, hever a auto-navigace značky Garmin.

Krimi celý článek
24.6.

Policie hledá svědky dopravní nehody

Bezohledný řidič zranil 14letého chlapce a z místa ujel.

Krimi celý článek
3.1.

Viděl někdo dopravní nehodu?

29. prosince v čase 11:05 – 11:15 hodin u obchodního domu Kaufland v ulici S. K. Neumanna v Pardubicích.

Krimi celý článek
16.1.

Kradl naftu a autobaterie

Vždy měl přerušit přívodní kabely vedoucí k autobateriím u nákladních vozidel a ty odcizil. Aby toho nebylo málo, u některých nákladních souprav mu baterie nejspíš nestačily.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting