Ivoš opět nezlamal

18.12.

Ivoš opět nezlamal

 Desítka policistů v pohotovosti.  Důvodem byla jediná havárie fabie, po jejíž posádce se slehla zem. 
Bylo 10. listopadu krátce před osmou hodinou večer. Na silnici I/35 poblíž Svitav stálo mimo vozovku havarované vozidlo. Výstražná světla blikala ...

havarované vozidlo na I/35.


Kdo ve vozidle cestoval, byl zraněn, je v šoku a leží někde poblíž místa havárie? To byly otázky, které si kladl nejeden policista na místě. Zatímco operační důstojník zjišťoval, komu by mohlo vozidlo patřit, psovod se služebním psem šli po stopě posádky. Bezmála tři kilometry vedl policejní pes Ivoš svého pána.   Stopa jej vedla až na vlakové nádraží, kde kolegu upozornil na postávající dvojici. Byl to mladý pár, mladík a slečna. Podle Ivoše to mohla být právě hledaná posádka. A skutečně. Čich německého ovčáka opět nezklamal.


      Nezazněla žádná slova díků. Dokonce nám mladík nechtěl sdělit ani své pravé jméno a tak tedy musel být předveden na policejní služebnu. Stále střežil sportovní tašku, jejíž obsah chtěl před námi utajit. Proč? Copak skrývá před zraky mužů zákona?  Bylo to několik set tablet léků Sudafed, z něhož by mohlo být vyrobeno několik desítek gramů pervitinu. Prý tašku s léky našel. Jelikož věděl o jaké tablety jde a k čemu slouží, náramně se hodily.  Léky chtěl údajně prodat a získat tím finanční prospěch.  


     Kromě dopravní a pořádkové policie, psovoda a policejního psa Ivoše, kteří v daném případě sehráli hlavní roli, se do případu vložili i kriminalisté.


      Pár týdnů poté padlo i obvinění. Vyšetřovatel třiadvacetiletého řidiče havarovaného vozu obvinil ze spáchání přečinu „výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za nějž lze soudem uložit až pětileté vězení. Spisový materiál i s důkazy je téměř kompletní a bude v nejbližších dnech předán Okresnímu státnímu zástupci ve Svitavách . Osud zajištěných léků bude zpečetěn. Na základě rozhodnutí soudce budou zlikvidovány.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

13.2.

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

Vozidlo dosud neznámý pachatel odcizil zahraničnímu turistovi, který přijel do Krkonoš strávit dovolenou.

Krimi celý článek
26.4.

Slon ukopl zpětné zrcátko

Řidiči vozidel si vždy musí před jízdou zkontrolovat nejen samotný vůz, ale také samozřejmě i náklad, který převážejí. Tímto minimalizují problémy s jeho přepravou.

Krimi celý článek
8.3.

Pátraní po zmizelém pokračuje

Kladný výsledek dokonce nepřinesla ani žádná ze série společných pátracích akcí.

Krimi celý článek
2.2.

Druhé vykázání z bytu na Pardubicku

Pardubičtí policisté ve středu odpoledne vydali rozhodnutí o vykázání z domu na 10 dnů čtyřiatřicetiletého muže z Přeloučska.

Krimi celý článek
8.2.

Měl chuť na sladké?

Uvnitř nejprve překonal visací zámek zajišťující křídlo zadních vrat návěsu a poté vnikl do přívěsu.

Krimi celý článek
5.4.

Další vlna odcizených katalyzátorů

ORLICKOÚSTECKO – Pachatelé se zaměřují na část výfukové soustavy potrubí.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting