Ivoš opět nezlamal

18.12.

Ivoš opět nezlamal

 Desítka policistů v pohotovosti.  Důvodem byla jediná havárie fabie, po jejíž posádce se slehla zem. 
Bylo 10. listopadu krátce před osmou hodinou večer. Na silnici I/35 poblíž Svitav stálo mimo vozovku havarované vozidlo. Výstražná světla blikala ...

havarované vozidlo na I/35.


Kdo ve vozidle cestoval, byl zraněn, je v šoku a leží někde poblíž místa havárie? To byly otázky, které si kladl nejeden policista na místě. Zatímco operační důstojník zjišťoval, komu by mohlo vozidlo patřit, psovod se služebním psem šli po stopě posádky. Bezmála tři kilometry vedl policejní pes Ivoš svého pána.   Stopa jej vedla až na vlakové nádraží, kde kolegu upozornil na postávající dvojici. Byl to mladý pár, mladík a slečna. Podle Ivoše to mohla být právě hledaná posádka. A skutečně. Čich německého ovčáka opět nezklamal.


      Nezazněla žádná slova díků. Dokonce nám mladík nechtěl sdělit ani své pravé jméno a tak tedy musel být předveden na policejní služebnu. Stále střežil sportovní tašku, jejíž obsah chtěl před námi utajit. Proč? Copak skrývá před zraky mužů zákona?  Bylo to několik set tablet léků Sudafed, z něhož by mohlo být vyrobeno několik desítek gramů pervitinu. Prý tašku s léky našel. Jelikož věděl o jaké tablety jde a k čemu slouží, náramně se hodily.  Léky chtěl údajně prodat a získat tím finanční prospěch.  


     Kromě dopravní a pořádkové policie, psovoda a policejního psa Ivoše, kteří v daném případě sehráli hlavní roli, se do případu vložili i kriminalisté.


      Pár týdnů poté padlo i obvinění. Vyšetřovatel třiadvacetiletého řidiče havarovaného vozu obvinil ze spáchání přečinu „výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za nějž lze soudem uložit až pětileté vězení. Spisový materiál i s důkazy je téměř kompletní a bude v nejbližších dnech předán Okresnímu státnímu zástupci ve Svitavách . Osud zajištěných léků bude zpečetěn. Na základě rozhodnutí soudce budou zlikvidovány.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

12.5.

Další úspěch detektivů

Ihned po vystoupení z vozidla byl obklíčen policisty, což jej natolik překvapilo, že se nezmohl na jakýkoliv odpor.

Krimi celý článek
15.3.

Vzal si auto bez svolení

Nebyl totiž nikdy držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění. Následně muži zákona odhalili další skutečnost.

Krimi celý článek
3.1.

Dobrá práce

Škody, které měl obviněný způsobit přesáhly 230 tisíc korun.

Krimi celý článek
6.8.

Škodili zejména na Přeloučsku a Chvaleticku

Sedmi z nich bylo sděleno obvinění z trestných činů krádeží a poškozování cizí věci ve spolupachatelství.

Krimi celý článek
20.3.

Rána revizorovi

Cestující se dožadoval levnější jízdenky předložením dokladu, jehož pravost se revizorovi nezdála. Požadoval po něm další dokument, ale místo nich se dočkal pouze vyražení veškerých dokladů z ruky v nichž je držel a následné rány do obličeje.

Krimi celý článek
11.2.

Hasič rozmluvil ženě skok z okna

Až do příjezdu hasičů a záchranné služby hovořil se ženou v okně ve čtvrtém patře.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting