Ivoš opět nezlamal

18.12.

Ivoš opět nezlamal

 Desítka policistů v pohotovosti.  Důvodem byla jediná havárie fabie, po jejíž posádce se slehla zem. 
Bylo 10. listopadu krátce před osmou hodinou večer. Na silnici I/35 poblíž Svitav stálo mimo vozovku havarované vozidlo. Výstražná světla blikala ...

havarované vozidlo na I/35.


Kdo ve vozidle cestoval, byl zraněn, je v šoku a leží někde poblíž místa havárie? To byly otázky, které si kladl nejeden policista na místě. Zatímco operační důstojník zjišťoval, komu by mohlo vozidlo patřit, psovod se služebním psem šli po stopě posádky. Bezmála tři kilometry vedl policejní pes Ivoš svého pána.   Stopa jej vedla až na vlakové nádraží, kde kolegu upozornil na postávající dvojici. Byl to mladý pár, mladík a slečna. Podle Ivoše to mohla být právě hledaná posádka. A skutečně. Čich německého ovčáka opět nezklamal.


      Nezazněla žádná slova díků. Dokonce nám mladík nechtěl sdělit ani své pravé jméno a tak tedy musel být předveden na policejní služebnu. Stále střežil sportovní tašku, jejíž obsah chtěl před námi utajit. Proč? Copak skrývá před zraky mužů zákona?  Bylo to několik set tablet léků Sudafed, z něhož by mohlo být vyrobeno několik desítek gramů pervitinu. Prý tašku s léky našel. Jelikož věděl o jaké tablety jde a k čemu slouží, náramně se hodily.  Léky chtěl údajně prodat a získat tím finanční prospěch.  


     Kromě dopravní a pořádkové policie, psovoda a policejního psa Ivoše, kteří v daném případě sehráli hlavní roli, se do případu vložili i kriminalisté.


      Pár týdnů poté padlo i obvinění. Vyšetřovatel třiadvacetiletého řidiče havarovaného vozu obvinil ze spáchání přečinu „výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za nějž lze soudem uložit až pětileté vězení. Spisový materiál i s důkazy je téměř kompletní a bude v nejbližších dnech předán Okresnímu státnímu zástupci ve Svitavách . Osud zajištěných léků bude zpečetěn. Na základě rozhodnutí soudce budou zlikvidovány.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.12.

Naboural zaparkovaná auta

Další nehoda, od které viník ujel.

Krimi celý článek
30.11.

Honička na střeše hotelu

Policisté z pardubického oddělení železniční policie zadrželi podezřelého 24-letého muže z Pardubicka.

Krimi celý článek
24.6.

Záchranáři sedali v Náchodě před radnici

Policisty z náchodského obvodu vyslal operační důstojník linky tísňového volání na náměstí T.G. Masaryka.

Krimi celý článek
25.7.

Pod obehranou záminkou připravili seniory o úspory.

Pokud máte o osobách jakoukoliv informaci, kontaktujte nás na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 580 660. Pomůžete tím objasnit nejen tento případ, ale předejdete další majetkové trestné činnosti.

Krimi celý článek
15.2.

Agresivní surovec skončil za mřížemi

Čtyřiačtyřicetiletého muže z obce Kunčina u Moravské Třebové zadrželi ve středu svitavští kriminalisté.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting