Krádeže aut v Krkonoších pokračují

13.2.

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

V úterý 10. ůnora informovala Policie České republiky v Trutnově širokou veřejnost o krádeži motorového vozidla Volkswagen Passat, které stálo na volně přístupném parkovišti před jedním z penzionů ve Špindlerově Mlýně – Bedřichově. Policisté muže jedoucího v odcizeném vozidle pronásledovali až do Vrchlabí, kde řidič dopravní nehodou získal několik vteřin, při kterých se mu z místa podařilo uprchnout. Vozidlo dosud neznámý pachatel odcizil zahraničnímu turistovi, který přijel do Krkonoš strávit dovolenou. Jednalo se o vozidlo Volkswagen Passat tmavomodré barvy, registrační značky LOS-SN 862. Poškozeným byla škoda na havarovaném automobilu předběžně vyčíslena na částku 250 tisíc korun. Po provedení ohledání vozidla, zajištění stop a dokumentaci všech úkonů bude vozidlo vráceno majiteli. Po pachateli krádeže automobilu budou policisté i nadále intenzivně pátrat. Za trestný čin krádež, neoprávněné užívání cizí věci a poškozování cizí věci hrozí v tomto případě pachateli trest odnětí svobody až na tři roky. V době od 1. listopadu 2008 do středy 11. ůnora tohoto roku došlo ve služebních obvodech horských středisek Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Vrchlabí a Svoboda nad Úpou k celkem osmadvaceti případům krádeží osobních motorových vozidel. Zloději se nejčastěji zaměřují na vozy značek Škoda, Volkswagen, Audi a BMW. V případě, že policisté šetřením zjistí spolupráci pachatelů v organizované skupině či značnou škodu, což je částka nad pět milionů korun, hrozí zlodějům aut trest odnětí svobody až na dvanáct let nepodmíněně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

9.4.

Loupež poblíž čerpací stanice

V pondělí 6. dubna 2009 jen pár minut po zavírací době na čerpací stanici v obci Trotina zaútočil na ženu neznámý lupič.

Krimi celý článek
20.1.

Až výstřely zastavily povedenou trojičku

Z dopadené trojice pachatelů se hned na místě vyklubali bratři, kteří se později přiznali i k dříve provedenému vloupání.

Krimi celý článek
17.7.

Podezřelý převod nemovitostí

Šetřením bylo zjištěno, že začátkem července pravděpodobně pozměnil listinu ověřených podpisů.

Krimi celý článek
7.9.

Autem srazila dvě děti

Při vyjíždění s autem z parkoviště s největší pravděpodobností zařadila místo zpátečky rychlost.

Krimi celý článek
30.11.

Honička na střeše hotelu

Policisté z pardubického oddělení železniční policie zadrželi podezřelého 24-letého muže z Pardubicka.

Krimi celý článek
10.12.

Nakupovali alkohol, jenže dost podivně

Ani pro ostatní nakupující nebyl tento vulgární tyjátr rozhodně příjemným zážitkem

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting