Krádeže aut v Krkonoších pokračují

13.2.

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

V úterý 10. ůnora informovala Policie České republiky v Trutnově širokou veřejnost o krádeži motorového vozidla Volkswagen Passat, které stálo na volně přístupném parkovišti před jedním z penzionů ve Špindlerově Mlýně – Bedřichově. Policisté muže jedoucího v odcizeném vozidle pronásledovali až do Vrchlabí, kde řidič dopravní nehodou získal několik vteřin, při kterých se mu z místa podařilo uprchnout. Vozidlo dosud neznámý pachatel odcizil zahraničnímu turistovi, který přijel do Krkonoš strávit dovolenou. Jednalo se o vozidlo Volkswagen Passat tmavomodré barvy, registrační značky LOS-SN 862. Poškozeným byla škoda na havarovaném automobilu předběžně vyčíslena na částku 250 tisíc korun. Po provedení ohledání vozidla, zajištění stop a dokumentaci všech úkonů bude vozidlo vráceno majiteli. Po pachateli krádeže automobilu budou policisté i nadále intenzivně pátrat. Za trestný čin krádež, neoprávněné užívání cizí věci a poškozování cizí věci hrozí v tomto případě pachateli trest odnětí svobody až na tři roky. V době od 1. listopadu 2008 do středy 11. ůnora tohoto roku došlo ve služebních obvodech horských středisek Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Vrchlabí a Svoboda nad Úpou k celkem osmadvaceti případům krádeží osobních motorových vozidel. Zloději se nejčastěji zaměřují na vozy značek Škoda, Volkswagen, Audi a BMW. V případě, že policisté šetřením zjistí spolupráci pachatelů v organizované skupině či značnou škodu, což je částka nad pět milionů korun, hrozí zlodějům aut trest odnětí svobody až na dvanáct let nepodmíněně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.12.

Nechtěné přezutí pneumatik

Způsobená škoda činí téměř pět tisíc korun. Případ je kvalifikován jako přestupek proti majetku.

Krimi celý článek
9.6.

Nehoda si vyžádala sedm zraněných

Hasiči spolupracovali s posádkami zdravotnické záchranné služby při ošetřování a nakládání zraněných do sanitních vozidel.

Krimi celý článek
23.1.

Oba cizinci skončili „za katrem“

V pátek 18. ledna došlo v obci Podlažice na Chrudimsku k loupežnému přepadení osádky osobního automobilu

Krimi celý článek
1.8.

Zeď se opravdu před nikým neuhne.

Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,58 promile. Přistoupili i k testu na návykové látky, který vyšel taktéž pozitivní. Další skutečnosti jsou předmětem dokazování.

Krimi celý článek
30.6.

Pachatel krádeží se sebeudal

Při výslechu zadržený přiznal policejnímu komisaři dubnové vloupání do dílny.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting