Krádežemi si přišli na více než 2 miliony

8.2.

Krádežemi si přišli na více než 2 miliony

Majitelé obchodů s potravinami mohou spát opět o něco klidněji. Trojice obviněných mužů je ve vazbě. 
Úspěšnou realizaci mají za sebou policisté ze Svitav, kteří ve spolupráci s kriminalisty Pardubického kraje a kolegy z Královéhradeckého a Severomoravského kraje dopadli trojici mužů, jež vykrádala obchody s potravinami napříč pěti kraji České republiky.
Po deseti měsících doslova mravenčí práce se kriminalistům ve středu 30. ledna v časných ranních hodinách podařilo zadržet dva dnes již obviněné muže, a to bezprostředně po dalším vloupání i s kradenými věcmi. Posléze policisté zadrželi i třetího komplice, který se této poslední akce osobně nezúčastnil.
Po jejich zadržení ale pro kriminalisty případ rozhodně neskončil. Vzhledem k tomu, že se jednalo o trojici opravdu zkušených recidivistů s bohatou trestní minulostí, uměli v této kriminální branži chodit. Ani kriminalisté ale nejsou začátečníci a v rámci dokazování se jim podařilo prokázat prozatím 35 případů vloupání do prodejen s potravinami. Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala přes dva miliony korun a při vloupáních navíc způsobili další škody na poškození objektů ve výši půl milionu korun. Při domovních prohlídkách na Severní Moravě a na Svitavsku byla zajištěná část odcizených věcí, jako jsou cigarety, a dále oblečení a nářadí, které používali při vloupáních.
Všichni tři muži ve věku 41, 44 a 46 let se nakonec ke svému jednání doznali a nyní jsou obviněni z trestných činů krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství, kterých se měli dopouštět v různém složení v rámci této skupiny. Muži jsou stíháni vazebně a v případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.
Kriminalisté na případu i nadále intenzívně pracují, bližší informace proto v tuto chvíli nelze zveřejnit.
Na závěr pár čísel:
V roce 2018 bylo v Pardubickém kraji spácháno celkem 475 případů krádeží vloupáním, z nichž bylo 174 objasněno, to je 36,63 %.
Oproti tomu v roce 2017 bylo spácháno 636 případů krádeží vloupáním, z nichž bylo 234 objasněno, to je 36,79 %.
Nejvíce krádeží vloupáním je do ostatních objektů (231), rodinných domů (72), víkendových chat (55) a bytů (31) i obchodů (31).
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

17.4.

Byl pátek. Pátek 13.

Spatřil dvě dívky držící se za ruce a stojící za zábradlím na okraji mostu ve výšce několika metrů.

Krimi celý článek
22.4.

Cyklistka je těžce zraněna

Žádáme svědky o pomoc. Policisté žádají případné svědky dopravní nehody, kteří by svým svědectvím mohli pomoci k jejímu řádnému objasnění, aby se ozvali na bezplatnou linku 158.

Krimi celý článek
14.4.

Násilník se nepoučil, policie zasahovala třikrát

Prvnímu z hostů uštědřil pár bolestivých kopanců a druhého udeřil barovou židlí.

Krimi celý článek
23.9.

Čelně se srazili při jízdě na bicyklech

Karambol dvou cyklistů ale nešetří muži zákona až tak často.

Krimi celý článek
3.1.

Svitavský policejní pes dvakrát zabodoval

Služební pes se stal hrdinou dne, když i ve druhém případě dopomohl policistům při zadržení podezřelého muže.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting