Krádežemi si přišli na více než 2 miliony

8.2.

Krádežemi si přišli na více než 2 miliony

Majitelé obchodů s potravinami mohou spát opět o něco klidněji. Trojice obviněných mužů je ve vazbě. 
Úspěšnou realizaci mají za sebou policisté ze Svitav, kteří ve spolupráci s kriminalisty Pardubického kraje a kolegy z Královéhradeckého a Severomoravského kraje dopadli trojici mužů, jež vykrádala obchody s potravinami napříč pěti kraji České republiky.
Po deseti měsících doslova mravenčí práce se kriminalistům ve středu 30. ledna v časných ranních hodinách podařilo zadržet dva dnes již obviněné muže, a to bezprostředně po dalším vloupání i s kradenými věcmi. Posléze policisté zadrželi i třetího komplice, který se této poslední akce osobně nezúčastnil.
Po jejich zadržení ale pro kriminalisty případ rozhodně neskončil. Vzhledem k tomu, že se jednalo o trojici opravdu zkušených recidivistů s bohatou trestní minulostí, uměli v této kriminální branži chodit. Ani kriminalisté ale nejsou začátečníci a v rámci dokazování se jim podařilo prokázat prozatím 35 případů vloupání do prodejen s potravinami. Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala přes dva miliony korun a při vloupáních navíc způsobili další škody na poškození objektů ve výši půl milionu korun. Při domovních prohlídkách na Severní Moravě a na Svitavsku byla zajištěná část odcizených věcí, jako jsou cigarety, a dále oblečení a nářadí, které používali při vloupáních.
Všichni tři muži ve věku 41, 44 a 46 let se nakonec ke svému jednání doznali a nyní jsou obviněni z trestných činů krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství, kterých se měli dopouštět v různém složení v rámci této skupiny. Muži jsou stíháni vazebně a v případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.
Kriminalisté na případu i nadále intenzívně pracují, bližší informace proto v tuto chvíli nelze zveřejnit.
Na závěr pár čísel:
V roce 2018 bylo v Pardubickém kraji spácháno celkem 475 případů krádeží vloupáním, z nichž bylo 174 objasněno, to je 36,63 %.
Oproti tomu v roce 2017 bylo spácháno 636 případů krádeží vloupáním, z nichž bylo 234 objasněno, to je 36,79 %.
Nejvíce krádeží vloupáním je do ostatních objektů (231), rodinných domů (72), víkendových chat (55) a bytů (31) i obchodů (31).
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

19.1.

Páry benzínu způsobily explozi

Podle slov velitele zásahu při příjezdu hasičů hořela střecha, nábytek a dřevěná podlaha.

Krimi celý článek
20.3.

Další policejní razie v Pardubicích

Jedná se zde o opuštěný objekt sestávající z dnes již nefungujících továrních hal.

Krimi celý článek
5.11.

Jsme krajem násilníků?

Ve srovnání se sousedními kraji je počet vykázaných násilníků dvojnásobný.

Krimi celý článek
8.10.

Dvě vloupání do restaurací.

K prvnímu případu mělo dojít ve čtvrtek 4. října 2018 v době od 01.00 do 07.00 v Dašicích. Zatím neznámý pachatel měl z restaurace odcizit příruční pokladnu s kasírtaškou a finanční hotovost. Celková škoda, která majiteli vznikla, byla odhadnuta na 45.350 Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení policie Pardubice III.

Krimi celý článek
15.7.

Násilníka policie vykázala z domu

Útok gradoval v neděli 12. července. Tehdy se přivedl do podnapilého stavu a své rodině vyhrožoval usmrcením.

Krimi celý článek
18.7.

Prodával zboží neoprávněně označené ochrannou známkou

Z odborných vyjádření zástupců společností byly tyto výrobky vyrobeny bez souhlasů majitelů ochranných známek.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting