Kromě hub našel i granát

18.8.

Kromě hub našel i granát

Kromě hub našel i granát

Stávající deštivé a teplé počasí doslova láká do lesů houbaře všech věkových kategorií. Vozidla ponechaná na okrajích lesů pak preventivně monitorují policejní hlídky. Houbařský nápor tak policisté zaznamenali rovněž v lesích kolem Holic na Pardubicku. Právě do těchto míst – konkrétně mezi obce Veliny a Borohrádek - zavítal také 47letý muž z Ohrazenic. Jak tak houby sbíral a radoval se z krásných úlovků, narazil také na velmi podivný předmět, silně připomínající vojenský granát. A protože podobnost byla více než zřejmá, nález oznámil policii. Přímo na místo neprodleně dorazila jak hlídka z Holic, tak i hradečtí pyrotechnici. Právě pyrotechnik pak na místě konstatoval, že se s největší pravděpodobností jedná o dělostřelecký protipancéřový granát ráže 100 milimetrů ruské výroby, pocházející z druhé světové války. O osudu takového nálezu bylo proto ihned rozhodnuto. Pyrotechnik munici zajistil a převezl do prostor, kde došlo k jejímu následnému zneškodnění. Podobný případ nedávno zaznamenali rovněž policisté na Svitavsku. Tehdy houbař na Jevíčsku nalezl v lese dělostřeleckou minu. V souvislosti s tímto případem upozorňuje policie a to nejen houbaře, aby v případě podobných nálezů s danými předměty vůbec nemanipulovali. Některé předměty jsou ve značně zkorodovaném stavu a sebemenší pohyb s nimi by mohl mít doslova tragické následky.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.10.

Téměř tři měsíce děsil malého školáka

Z trestného činu vydírání obvinil policejní komisař 24letého muže ze Svitavska.

Krimi celý článek
21.1.

Havárie se smrtelným zraněním

Dnes 20. ledna 2020 v 9:49 hodin jsme na linku 158 přijali oznámení o havarovaném hořícím vozidle na silnici III. třídy č. 36826 mezi obcemi Moravská Třebová a Boršov.

Krimi celý článek
2.10.

Postrach posiloven a plováren: máma s dcerou

Doslova mravenčí práce přinesla pardubickým kriminalistům opět své plody. Podařilo se jim totiž úspěšně objasnit sérii vloupání

Krimi celý článek
23.10.

Místo mobilu byla doručena kostka sádla

Ačkoli zásilka dorazila na místo určení, její obsah byl jiný, než zájemce očekával. Místo telefonu mu za 8 500 korun mu podvodník poslal kostku sádla.

Krimi celý článek
19.7.

Řidiče práskla jeho exmanželka

Koncem minulého týdne prošetřovali policisté v Chrasti nehodu, při které došlo ke srážce automobilu s motorkou

Krimi celý článek
9.7.

Při prodeji borůvek přišel o výdělek

Dva neznámí pachatelé napadli 23letého muže, který prodával borůvky.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting