Léky s pseudoefedrinem vezli z Polska

18.2.

Léky s pseudoefedrinem vezli z Polska


Kolegové z Odboru cizinecké policie Pardubice minulý týden strávili několik hodin ve vlaku, v němž se zaměřili na pobytové kontroly. Při výkonu své práce v bývalém okrese Ústí nad Orlicí zkontrolovali několik desítek osob, při čemž u 44letého občana naší republiky cestujícího z Polska na naše území nalezli 408 tablet léků, které obsahují pseudoefedrin, ze kterého je možné vyrobit pervitin.
 
Obdobný nález se opakoval při kontrole dalšího občana naší republiky. Ve druhém případě šlo o 14 let mladšího Čecha, kterému je kladeno za vinu to, že přes hranice převezl 390 tablet léků stejného druhu.
 
Oba jsou podezřelí z porušení ustanovení Zákona o návykových látkách a z porušení Nařízení Evropského parlamentu Rady (ES) o prekursorech drog z toho, že z Polské republiky na území našeho státu provezli přípravek obsahující omamnou nebo psychotropní látku, prekursor nebo jed.
 
Podezřelí veškerá léčiva policistům vydali, a na základě výše uvedených skutečností jsou podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ve smyslu tohoto paragrafu byly ve věci zahájeny úkony v trestním řízení, kdy v případě soudem uznané viny oběma hrozí až pětileté vězení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

13.8.

Nezvedat rodičům telefon může způsobit obavu nejen u rodičů, ale i u složek IZS.

Na jeho adresu už téměř mířili policisté z dubinského obvodu, ale po chvíli je operační středisko mohlo z výjezdu odvolat.

Krimi celý článek
26.2.

Neznámý pachatel si zařídil nové obutí.

To, že veškeré páry byly umístěny na chodbě, nikoliv za dveřmi domácnosti, je prý běžné. Poškozená rodina prý i dražší obuv už několik let nechává běně přededveřmi a s krádeží se nikdy nesetkala, až nyní.

Krimi celý článek
2.1.

Mladý Úhřetičák: Vozidlo jsem neřídil já …

Mladý muž, který se nacházel v „kokpitu“ vozidla Volkswagen, však odmítl policistům prokázat svoji totožnost.

Krimi celý článek
7.2.

Alkohol, nehoda, zákaz řízení

V uvedené obci řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk. S vozidlem následně narazil do zděného plynového sloupku a oplocení přilehlého domu. Na místě provedli kolegové dechové zkoušky s výsledky 1,94 a 1,83 promile alkoholu. Navíc také zjistili, že dotyčný opilý šofér má vysloven zákaz řízení a to do poloviny letošního roku. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění a tak mohl opilec putovat na záchytku.

Krimi celý článek
12.11.

Smrt čekala na přejezdu u lomu

V úterý 10. listopadu po jedenácté hodině došlo na železničním přejezdu u obce Leštinka ke střetu nákladního vlaku s vozem.

Krimi celý článek
20.8.

U Zaječic shořel traktor i s balíkovacím zařízením

Dne 19. srpna 2008, v 16:56 hodin zasahovali chrudimští profesionální hasiči a dále dobrovolní hasiči z Chrasti a Zaječic

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting