Léky s pseudoefedrinem vezli z Polska

18.2.

Léky s pseudoefedrinem vezli z Polska


Kolegové z Odboru cizinecké policie Pardubice minulý týden strávili několik hodin ve vlaku, v němž se zaměřili na pobytové kontroly. Při výkonu své práce v bývalém okrese Ústí nad Orlicí zkontrolovali několik desítek osob, při čemž u 44letého občana naší republiky cestujícího z Polska na naše území nalezli 408 tablet léků, které obsahují pseudoefedrin, ze kterého je možné vyrobit pervitin.
 
Obdobný nález se opakoval při kontrole dalšího občana naší republiky. Ve druhém případě šlo o 14 let mladšího Čecha, kterému je kladeno za vinu to, že přes hranice převezl 390 tablet léků stejného druhu.
 
Oba jsou podezřelí z porušení ustanovení Zákona o návykových látkách a z porušení Nařízení Evropského parlamentu Rady (ES) o prekursorech drog z toho, že z Polské republiky na území našeho státu provezli přípravek obsahující omamnou nebo psychotropní látku, prekursor nebo jed.
 
Podezřelí veškerá léčiva policistům vydali, a na základě výše uvedených skutečností jsou podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ve smyslu tohoto paragrafu byly ve věci zahájeny úkony v trestním řízení, kdy v případě soudem uznané viny oběma hrozí až pětileté vězení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

12.11.

Smrt čekala na přejezdu u lomu

V úterý 10. listopadu po jedenácté hodině došlo na železničním přejezdu u obce Leštinka ke střetu nákladního vlaku s vozem.

Krimi celý článek
19.8.

Na pouti pivko a pak za volant

První měření ukázalo 2,31 a opakované pak 2,50 promile.

Krimi celý článek
17.12.

Dvakrát srazila téhož chodce, poté „mlžila“

Řidička červeného fordu zde při couvání přehlédla chodce, do kterého narazila. A to hned dvakrát.

Krimi celý článek
30.4.

Vydávala se za zdravotní sestru

Žena by mohla být ve věku asi kolem 40 let, je vysoká 160 centimetrů, silnější postavy, hovoří se slovenským přízvukem.

Krimi celý článek
23.7.

Opatrnosti není nikdy dost

O tom se přesvědčily v minulých dvě osoby, které přišly o své osobní věci. Zloději stačí i malá nepozornost.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting