Mířil jim přesně na hlavu

31.12.

Mířil jim přesně na hlavu

Mířil jim přesně na hlavu

V průběhu měsíce prosince zahájili pardubičtí kriminalisté trestní stíhání pětapadesátiletého muže z Rybitví. Obviněný se měl v červenci tohoto roku dopustit trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, přičemž poškozenou osobou měla být jeho bývalá družka. Do rodinného domu v centru Pardubic, kde se žena zdržovala, obviněný muž nejprve vnikl a to tím způsobem, že rozbil skleněnou výplň vchodových dveří. Odtud rovnou zamířil do prvního patra, kde šokované ženě začal vyhrožovat. Zřejmě aby svým slovům dodal patřičný důraz, rozbil zde hasákem také televizi. Z pouzdra poté vytáhnul střelnou zbraň a přiložil ji k čelu nešťastné ženy. Souběžně s tím měl poškozené vyhrožovat fyzickou likvidací včetně jejího psa. Následně ženu odstrčil a odešel. Nejen tyto výhrůžky, ale také nedobré předchozí zkušenosti s podezřelým vzbudily u ženy důvodnou obavu o svůj život, a proto se rozhodla oznámit celou věc policii.    Zatímco na policejní služebně frustrovaná žena celý případ oznamovala, vrátil se podezřelý muž zpátky do domu. Tady ovšem namísto bývalé družky nalezl jejího dvacetiletého syna. Ten se jej však nezalekl, naopak začal se snažit s mužem diskutovat. Na pokus o rozhovor podezřelý zareagoval tak, že opět vytáhl z pouzdra zbraň a přiložil ji mládenci mezi oči. Aniž by počkal na chlapcovu reakci cosi zamumlal, načež odešel z domu pryč. Ke zranění osob tedy nedošlo, vznikla pouze škoda na majetku jeden tisíc korun, čítající rozbitý televizor a skleněnou výplň dveří. Obviněný si krátkou cestou převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Celý případ kriminalisté i nadále šetří. Za tento trestný čin hrozí podezřelému až jeden rok odnětí svobody nebo peněžitý trest.   Za rok 2008 bylo v okrese Pardubice evidováno 211 násilných trestných činů. Do této kategorie spadají například vraždy, porušování domovní svobody, týraní svěřené osoby, vydírání a další. Za rok 2009 policisté zaznamenali 176 takovýchto případů násilných trestných činů, což je o téměř 5 procent skutků méně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

12.5.

Další úspěch detektivů

Ihned po vystoupení z vozidla byl obklíčen policisty, což jej natolik překvapilo, že se nezmohl na jakýkoliv odpor.

Krimi celý článek
23.7.

Nevybuchlou munici přinesla v tažce

Seniorka měla obrovské štěstí, že při neodborné manipulaci s nebezpečným předmětem nedošlo k explozi.

Krimi celý článek
31.7.

Třináctá dopravní tragédie v okrese Chrudim

Dívenka sice byla připoutaná bezpečnostními pásy, ale při nárazu utrpěla natolik závažné poranění hlavy, že na místě zemřela.

Krimi celý článek
3.1.

Policie pátrá po jedenáctiletém chlapci

Policisté pátrají po pohřešovaném Dominiku Petrovi, narozeném 24. září 1996, trvale bytem v Pardubicích.

Krimi celý článek
4.3.

Zadržení hledané osoby

Na muže bylo vydáno několik mezinárodních zatýkacích rozkazů

Krimi celý článek
26.8.

Žádáme svědky nehody o pomoc

Řidič Audi z místa dopravní nehody ujel. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting