Mířil jim přesně na hlavu

31.12.

Mířil jim přesně na hlavu

Mířil jim přesně na hlavu

V průběhu měsíce prosince zahájili pardubičtí kriminalisté trestní stíhání pětapadesátiletého muže z Rybitví. Obviněný se měl v červenci tohoto roku dopustit trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, přičemž poškozenou osobou měla být jeho bývalá družka. Do rodinného domu v centru Pardubic, kde se žena zdržovala, obviněný muž nejprve vnikl a to tím způsobem, že rozbil skleněnou výplň vchodových dveří. Odtud rovnou zamířil do prvního patra, kde šokované ženě začal vyhrožovat. Zřejmě aby svým slovům dodal patřičný důraz, rozbil zde hasákem také televizi. Z pouzdra poté vytáhnul střelnou zbraň a přiložil ji k čelu nešťastné ženy. Souběžně s tím měl poškozené vyhrožovat fyzickou likvidací včetně jejího psa. Následně ženu odstrčil a odešel. Nejen tyto výhrůžky, ale také nedobré předchozí zkušenosti s podezřelým vzbudily u ženy důvodnou obavu o svůj život, a proto se rozhodla oznámit celou věc policii.    Zatímco na policejní služebně frustrovaná žena celý případ oznamovala, vrátil se podezřelý muž zpátky do domu. Tady ovšem namísto bývalé družky nalezl jejího dvacetiletého syna. Ten se jej však nezalekl, naopak začal se snažit s mužem diskutovat. Na pokus o rozhovor podezřelý zareagoval tak, že opět vytáhl z pouzdra zbraň a přiložil ji mládenci mezi oči. Aniž by počkal na chlapcovu reakci cosi zamumlal, načež odešel z domu pryč. Ke zranění osob tedy nedošlo, vznikla pouze škoda na majetku jeden tisíc korun, čítající rozbitý televizor a skleněnou výplň dveří. Obviněný si krátkou cestou převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Celý případ kriminalisté i nadále šetří. Za tento trestný čin hrozí podezřelému až jeden rok odnětí svobody nebo peněžitý trest.   Za rok 2008 bylo v okrese Pardubice evidováno 211 násilných trestných činů. Do této kategorie spadají například vraždy, porušování domovní svobody, týraní svěřené osoby, vydírání a další. Za rok 2009 policisté zaznamenali 176 takovýchto případů násilných trestných činů, což je o téměř 5 procent skutků méně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

8.2.

Naboural, nepočkal a od nehody ujel.

Policie prosí veřejnost o pomoc

Krimi celý článek
18.6.

V Markovicích se střel motocykl s osobním vozidlem.

Motocykl se v prostoru křižovatky střetl s vozidlem Škoda Fabia, které řídil 19letý muž. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření chrudimských policistů.

Krimi celý článek
24.10.

Pardubická "kriminálka" slaví úspěch

Jeden z hlavních podezřelých byl zadržen bezprostředně po spáchání posledního skutku při silniční kontrole v Doubravicích.

Krimi celý článek
30.7.

Cyklistka nezvládla zatáčku a čelně se srazila s autem

Ten nezvládla a přejela do levého jízdního pruhu, kde se čelně střetla s projíždějícím osobním vozidlem Škoda Octavia.

Krimi celý článek
3.1.

Zmizela kola za 50.000 korun

Pachateli hrozí až pět let vězení.

Krimi celý článek
16.7.

Vylákal ze seniora peníze

A jakou historku si ke svému plánu vymyslel?

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting