Místo mobilu mouka

21.11.

Místo mobilu mouka

Sedmnáctiletá slečna ze Svitavska si na internetových stránkách vyhlédla mobilní telefon IPhone 4 za částku 3 500 korun. Jelikož cena byla velmi lákavá a platba měla proběhnout formou dobírky, nic nestálo v koupi vysněného telefonu.  Navíc za pár dní balíček dorazil. Pak přišlo ale zklamání. Místo IPhonu byl v balíčku jen pytlík mouky.  Rodina poškozené okamžitě zalarmovala policii a o této skutečnosti ihned informovala vedení České pošty. Včasným jednáním tak mohla být uhrazená platba 3 500 korun zastavena a stornována.
 
Po odesílateli nyní pátráme. Zjistit, kdo stojí za tímto podvodem, nemusí být až tak složité. Podvodník totiž zapomněl, že na balíčku je jeho adresa.  

 
Případ šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. Pachateli ve správním řízení hrozí nemalá pokuta. Jde o částku až 15 tisíc korun.

Vánoce se kvapem blíží a je čas přemýšlet o dárcích pro naše nejmilejší, přátele a známe. Pokud zvolíte pohodlnější formu nákupu přes internet, buďte prosím při výběru opatrní. Uvědomte si, že platba předem nemusí být zrovna ta správná volba. 

Další zprávy z kategorie "Krimi"

22.8.

Pozor na podvodníky s automobily!

Částku požadují převést prostřednictvím Western Union na jméno fyzické osoby.

Krimi celý článek
17.4.

Byl pátek. Pátek 13.

Spatřil dvě dívky držící se za ruce a stojící za zábradlím na okraji mostu ve výšce několika metrů.

Krimi celý článek
7.7.

Řidič neodhadl výšku nákladu, ten smetl k zemi

Velký problém byl s naložením ramene s radlicí, které bylo provizorně vyvázáno tak, aby nepadalo z ložného prostoru korby.

Krimi celý článek
30.6.

Pachatel krádeží se sebeudal

Při výslechu zadržený přiznal policejnímu komisaři dubnové vloupání do dílny.

Krimi celý článek
22.4.

Cyklistka je těžce zraněna

Žádáme svědky o pomoc. Policisté žádají případné svědky dopravní nehody, kteří by svým svědectvím mohli pomoci k jejímu řádnému objasnění, aby se ozvali na bezplatnou linku 158.

Krimi celý článek
19.12.

Celostátně hledaná žena žádala po strážnících nocleh

Na tísňovou linku 156 volala žena, která tvrdila, že je celostátně hledanou osobou.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting