Mladík toužil po voňavkách

21.9.

Mladík toužil po voňavkách

Včera se drobná krádež nevyplatila jednomu mladistvému chlapci, který navštívil drogerii v nejmenovaném obchodním domě v Pardubicích. Jeho počínání si všimla ostraha obchodního domu a na mladíka si počkala. Jelikož údajně prošel pokladnou, jako by u sebe nic neměl, zastavili ho a přivolali na místo policii. Mladík měl mít u sebe dvě voňavky v celkové hodnotě 500 korun. Jelikož šlo o osobu mladší 18 let, musela hlídka vyrozumět jeho zákonného zástupce a zároveň zaměstnance orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Případ policisté z Obvodního oddělení Pardubice 1 šetří jako přestupek proti majetku, za který „plnoletému“ pachateli ve správním řízení může být uložena pokuta až ve výši 15.000 korun. V tomto případě zákon o přestupcích stanovuje, že horní hranice pokuty se u mladistvých snižuje na polovinu, přičemž však nesmí být vyšší než 2.000 korun. V blokovém řízení nelze uložit mladistvému pokutu vyšší, než 500 korun. Pokutu až do výše 1.000 korun lze uložit mladistvému, pokud zákon o přestupcích, nebo zvláštní zákon, připouští v blokovém řízení uložit pokutu vyšší než 1.000 korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.11.

Skrýval se před trestem téměř čtyři roky

Muž se téměř čtyři roky nástupu trestu vyhýbal, ale díky vytrvalé a mravenčí práci kriminalistů svému trestu neunikl.

Krimi celý článek
16.5.

Řidiči pod vlivem drog

Policisté je všechny zastavili ve městě.

Krimi celý článek
10.11.

Pokusila se odvézt kočárek s dítětem

Žena vyčkala příležitosti, kdy matka zašla do obchodu a u kočárku ponechala staršího pětiletého sourozence.

Krimi celý článek
27.2.

"Ustlal" si na chodníku, "rezervaci" měl ve věznici

Pár minut před třetí hodinou ranní v sobotu ležel na chodníku na sídlišti Dukla silně podnapilý muž.

Krimi celý článek
28.12.

Zadržení drogových dealerů

Obvinění měli zhruba od července roku 2013 do doby zadržení na různých místech v Pardubickém kraji vyrábět psychotropní látku tím, že skrytým způsobem pěstovali ve velkém rozsahu rostliny konopí.

Krimi celý článek
6.1.

Násilník obviněn ze znásilnění

K protiprávnímu jednání muže mělo dojít v polovině měsíce června loňského roku na Choceňsku. Obviněný měl na místě veřejně přístupném násilím donutit poškozenou mladistvou dívku k souloži. Mladistvá se po celou dobu jeho násilnému činu intenzivně bránila ale i přesto agresor soulož vykonal.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting