Mladík toužil po voňavkách

21.9.

Mladík toužil po voňavkách

Včera se drobná krádež nevyplatila jednomu mladistvému chlapci, který navštívil drogerii v nejmenovaném obchodním domě v Pardubicích. Jeho počínání si všimla ostraha obchodního domu a na mladíka si počkala. Jelikož údajně prošel pokladnou, jako by u sebe nic neměl, zastavili ho a přivolali na místo policii. Mladík měl mít u sebe dvě voňavky v celkové hodnotě 500 korun. Jelikož šlo o osobu mladší 18 let, musela hlídka vyrozumět jeho zákonného zástupce a zároveň zaměstnance orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Případ policisté z Obvodního oddělení Pardubice 1 šetří jako přestupek proti majetku, za který „plnoletému“ pachateli ve správním řízení může být uložena pokuta až ve výši 15.000 korun. V tomto případě zákon o přestupcích stanovuje, že horní hranice pokuty se u mladistvých snižuje na polovinu, přičemž však nesmí být vyšší než 2.000 korun. V blokovém řízení nelze uložit mladistvému pokutu vyšší, než 500 korun. Pokutu až do výše 1.000 korun lze uložit mladistvému, pokud zákon o přestupcích, nebo zvláštní zákon, připouští v blokovém řízení uložit pokutu vyšší než 1.000 korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

9.3.

Výtržník se schoval ve skříni

V noci ze soboty na neděli se dopustil devětadvacetiletý muž v Rybitví trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.

Krimi celý článek
20.6.

Po grilování zmizely mobily i peníze

Podezření padlo na osoby, které na společné grilování přišly.

Krimi celý článek
1.12.

Policie varuje před kapsáři

Kapsáři nejsou jen osoby nevalného vzezření, ale mnohdy jsou to i lidé, kteří působí a chovají se velice kultivovaně.

Krimi celý článek
3.5.

Viděli jste dopravní kolizi?

Ke střetu dopravních prostředků došlo v pondělí 24. dubna 2017 jednu hodinu po poledni na křižovatce protínající ulici Moravskou a Bratří Hubálků.

Krimi celý článek
29.9.

Na silnici u Dvořiska zemřel cyklista

Jestli byl pod vlivem alkoholu nebo OPL, bude zjištěno na základě rozboru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Vyšetřovatel nařídil u zemřelého soudní pitvu.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting