Mladík toužil po voňavkách

21.9.

Mladík toužil po voňavkách

Včera se drobná krádež nevyplatila jednomu mladistvému chlapci, který navštívil drogerii v nejmenovaném obchodním domě v Pardubicích. Jeho počínání si všimla ostraha obchodního domu a na mladíka si počkala. Jelikož údajně prošel pokladnou, jako by u sebe nic neměl, zastavili ho a přivolali na místo policii. Mladík měl mít u sebe dvě voňavky v celkové hodnotě 500 korun. Jelikož šlo o osobu mladší 18 let, musela hlídka vyrozumět jeho zákonného zástupce a zároveň zaměstnance orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Případ policisté z Obvodního oddělení Pardubice 1 šetří jako přestupek proti majetku, za který „plnoletému“ pachateli ve správním řízení může být uložena pokuta až ve výši 15.000 korun. V tomto případě zákon o přestupcích stanovuje, že horní hranice pokuty se u mladistvých snižuje na polovinu, přičemž však nesmí být vyšší než 2.000 korun. V blokovém řízení nelze uložit mladistvému pokutu vyšší, než 500 korun. Pokutu až do výše 1.000 korun lze uložit mladistvému, pokud zákon o přestupcích, nebo zvláštní zákon, připouští v blokovém řízení uložit pokutu vyšší než 1.000 korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

27.9.

Chrudimští kriminalisté prošetřují prodej marihuany.

Mladík měl údajně „travičku“ nabízet a prodávat v období od září 2009 až do současné doby.

Krimi celý článek
23.2.

Na tuhle diskotéku asi nezapomenou

Nejprve jim nevěnovali příliš pozornost až do chvíle, kdy jeden z nich zakřičel něco jako: „Davajte co máte!“

Krimi celý článek
13.2.

Had v posteli!

11. února 2007 na tísňovou linku hasičů oznámil vyděšený mužský hlas, že ve svém bytě má hada.

Krimi celý článek
11.7.

Zadrženi tři ukrajinští „otrokáři“

Minimálně od listopadu 2004 zlákali tito novodobí otrokáři větší počet ukrajinských a bulharských dělníků.

Krimi celý článek
14.7.

Dobrá práce pardubické kriminálky.

Všechny výše uvedené skutky má dle kriminalistů na svědomí 24letý mladík, kterému policisté sdělili obvinění z trestného činu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci spáchaných ve formě pokračování a z trestného činu porušování domovní svobody. Kromě něj jsou obviněni ještě další dva muži ve věku 21 a 23 let z trestného činu podílnictví, čehož se dopustili tím, že obviněnému pomáhali rozprodávat odcizené věci, ač věděli, že pocházejí z trestné činnosti.

Krimi celý článek
9.11.

Dvě políčka, dva pěstitelé

Dalším operativním šetřením chrudimských kriminalistů vyšlo najevo, že druhé místo se vzrostlými rostlinami vzdálené zhruba 50 metrů od původního má mít ve své gesci druhý 28letý muž.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting