Nafingovali dopravní nehodu. Neuspěli

20.1.

Nafingovali dopravní nehodu. Neuspěli

Nafingovali dopravní nehodu. Neuspěli

Pardubičtí kriminalisté se zabývají případem, v němž měli dva muži a jedna žena ze Šumperka způsobit fingovanou dopravní nehodu. Při ní údajně došlo ke střetu dvou osobních vozidel, Renault 19 a Peugeot 307. Celá událost se pak měla odehrát na křižovatce mezi obcemi Lesnice a Zábřeh. Dopravní nehodu ovšem řidiči policistům neoznámili, nýbrž o ní sepsali pouze záznam. Na uvedených vozidlech tak údajně vznikla hmotná škoda, která se vyšplhala na částku přesahující 75 tisíc korun. Den po události pak přišel 43letý muž do jedné z pojišťoven v Pardubicích uplatnit nárok na pojistné plnění za škodu způsobenou provozem jeho osobního vozidla, a to ve prospěch majitelky poškozeného vozu, které v době střetu pravděpodobně řídil její bývalý druh. Pracovníci pojišťovny následně prohlédli poškozené vozy. Již při zběžné prohlídce obou automobilů se začaly objevovat pochybnosti, zda k poničení vozidel skutečně došlo v důsledku jejich vzájemného střetu. Následným detailnějším šetřením zkonstatovali likvidátoři pojišťovny, že osobní vozidlo Peugeot bylo s největší pravděpodobností poškozeno již několik dní před samotnou nehodou. Pojišťovací ústav tak nejenže muži pojistné nevyplatil, ale celý případ oznámil policii. Kriminalisté nyní celou věc šetří jakou podezření ze spáchání trestného činu pojistného podvodu. V případě prokázání viny hrozí všem třem účastníkům až tři roky odnětí svobody.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.11.

Skrýval se před trestem téměř čtyři roky

Muž se téměř čtyři roky nástupu trestu vyhýbal, ale díky vytrvalé a mravenčí práci kriminalistů svému trestu neunikl.

Krimi celý článek
12.9.

Úspěšné pátrání po chlapci z Rábů

Pomohli nám jak rozhlasové stanice tak poté i občané.

Krimi celý článek
8.2.

Zásah musel být velmi rychlý

Policisté včera večer 7. února 2019 zasahovali v jedné z obcí na Letohradsku proti opilému muži, který se chtěl sebepoškodit.

Krimi celý článek
3.5.

Viděli jste dopravní kolizi?

Ke střetu dopravních prostředků došlo v pondělí 24. dubna 2017 jednu hodinu po poledni na křižovatce protínající ulici Moravskou a Bratří Hubálků.

Krimi celý článek
23.11.

Facka za 3000Kč

Muži zákona celou věc zadokumentovali a případem se nadále zabývají jako přestupkem proti občanskému soužití.

Krimi celý článek
1.8.

Zeď se opravdu před nikým neuhne.

Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,58 promile. Přistoupili i k testu na návykové látky, který vyšel taktéž pozitivní. Další skutečnosti jsou předmětem dokazování.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting