Nalezl granát z roku 1866

15.10.

Nalezl granát z roku 1866

  Při pátrání po předmětech pomocí detektoru kovů nalezl osmapadesátiletý hledač pokladů v zemi na poli u obce Sadová na Nechanicku nevybuchlý dělostřelecký granát. Amatérský hledač pokladů z Lázní Bělohrad zvolil jediný a správný způsob. S nalezenou municí nemanipuloval a nepokoušel se o likvidaci. Na místo nálezu okamžitě zavolal policisty, kteří zajistili vše potřebné včetně příjezdu pyrotechnika. Přivolaný policejní pyrotechnik upřesnil, že se jedná o dělostřelecký granát pocházející z rozhodující bitvy prusko-rakouské války, k níž došlo 3. července 1866 na Chlumu (u Sadové).  Odborník z Hradce Králové munici zajistil a odvezl k likvidaci. Při manipulaci nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. K podobným nálezům munice, byť ne takto unikátní, došlo na území Královéhradeckého kraje jen za poslední rok několikrát. V dubnu tohoto roku byla u obce Kobylice nalezena dělostřelecká mina z druhé světové války, v březnu v areálu firmy v Plotištích nad Labem cvičná protitanková mina, v měsíci únoru u obce Skochovice na Novobydžovsku nevybuchlý dělostřelecký granát ruské výroby pocházející rovněž z období druhé světové války.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

19.1.

Páry benzínu způsobily explozi

Podle slov velitele zásahu při příjezdu hasičů hořela střecha, nábytek a dřevěná podlaha.

Krimi celý článek
8.6.

Na Seči zmizelo vodní šlapadlo

Využil noční doby ze soboty na neděli 31. 5. 2015 na to, aby šlapadlo původně připevněné řetězem u břehu vodní nádrže Seč (v kempu Pláž) beze stopy odvezl.

Krimi celý článek
5.3.

Pardubický zloděj kradl v Chrudimi

Za čtyři měsíce se poberta vloupal devětkrát do různých objektů, přičemž do některých se vracel dokonce třikrát i čtyřikrát.

Krimi celý článek
4.7.

Psí exkrement

Jeho majitelka nejspíš nic neviděla, hosté ji několikrát upozornili, aby si to po svém pejskovi uklidila, na což snad nereagovala.

Krimi celý článek
8.7.

V jeden den spáchal několik trestních skutků

Dopustil se zločinu loupeže, přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté ho na základě rozhodnutí soudu převezli do vazební věznice a za loupežné přepadení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Krimi celý článek
13.12.

Usedají za volant i opakovaně

Metamfetamin (známější pod názvem pervitin, nebo „perník, péčko, piko“) je učebnicově popisován jako droga výhradně české výroby, která je ve formě krystalické látky nažloutlé barvy a užívá se převážně nitrožilně.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting