Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství

13.5.

Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství


 Starostové měst Luže, Skuteč a Proseč na Chrudimsku se domluvili na zřízení společné městské policie, která by měla razantně zakročit proti zlodějům a narušovatelům pořádku. Města tak reagují na vzrůstající kriminalitu a vandalství, proti kterému chtějí začít okamžitě bojovat. Například v městě Luži dnes řada lidí díky absenci státní policie drobné krádeže a vandalství vůbec nehlásí, přestože ročně jde v součtu o stotisícové škody.

„Po vyhlášení amnestie prezidentem Klausem má řada lidí v Luži strach. Často mi volají starší občané a upozorňují na různé neznámé lidi a vozidla,“ říká zkušenosti z posledních měsíců starosta města Luže Radek Zeman.

„Evidujeme tu i stále agresivnější řádění vandalů, kteří poškodili plot na hřbitově, zničili automat na svíčky, rozbili lavičky i okna kostelíka nebo poničili například kontejnery na tříděný odpad. Celková škoda způsobená městu již v součtu přesáhla sto tisíc korun,“ vyjmenovává škody starosta Luže Radek Zeman, podle kterého by měla přítomnost městských policistů působit hlavně preventivně.

V kraji se rozmáhají nájezdové gangy

Podle zkušeností z měst Luže, Skuteč a Proseč se za poslední měsíce začínají rozmáhat nájezdové krádeže, kdy gangy s krajskou působností vyrabují během krátké chvíle několik míst ve městě. V Luži například v nedávné době vykradly najednou několik obchodů, větší část zdravotního střediska a školky, kde způsobily nemalé škody.

„Situace se po prezidentské amnestii určitě zhoršila. Jedině každodenní přítomnost policistů ve městech v různých denních dobách dokáže eliminovat kriminální činnost a vandalství,“ slibuje si od zavedení novinky starosta Radek Zeman, podle kterého spojení tří měst přinese výrazné úspory na nákladech.

„Je zapotřebí si také uvědomit, že máme v našem městě Hamzovu léčebnu, což představuje zhruba dvě stovky denně přijíždějících zaměstnanců, krátkodobé pobyty téměř 500 pacientů a zejména víkendové návštěvy těchto lidí. Naše město se zaměřuje také na cestovní ruch, což přivádí do města další cizí lidi a také zvýšení dopravy. Proto je nutné, aby tu bylo bezpečno a pořádek,“ uzavřel starosta Luže.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

25.9.

Řidič-zabiják se přihlásil policii sám

Policisté okamžitě rozjeli intenzivní pátrání po červeném vozidle značky Seat Leon.

Krimi celý článek
30.11.

Policie zjišťuje totožnost neznámého mladíka

Od druhého zářijového dne roku 2007 šetří hlinečtí policisté případ zcizené peněženky.

Krimi celý článek
1.12.

Policie varuje před kapsáři

Kapsáři nejsou jen osoby nevalného vzezření, ale mnohdy jsou to i lidé, kteří působí a chovají se velice kultivovaně.

Krimi celý článek
15.7.

Násilníka policie vykázala z domu

Útok gradoval v neděli 12. července. Tehdy se přivedl do podnapilého stavu a své rodině vyhrožoval usmrcením.

Krimi celý článek
14.7.

Opilec řídil návěs s 3,54 promilemi alkoholu

Neobvyklý případ opilého řidiče kamionu s návěsem zaznamenali dopravní policisté náchodského regionu.

Krimi celý článek
21.8.

Dívka byla nalezena v baru

Nejprve se ji rozhodli kontrolovat pro její mladistvý vzhled a místo, kde se nacházela.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting