Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství

13.5.

Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství


 Starostové měst Luže, Skuteč a Proseč na Chrudimsku se domluvili na zřízení společné městské policie, která by měla razantně zakročit proti zlodějům a narušovatelům pořádku. Města tak reagují na vzrůstající kriminalitu a vandalství, proti kterému chtějí začít okamžitě bojovat. Například v městě Luži dnes řada lidí díky absenci státní policie drobné krádeže a vandalství vůbec nehlásí, přestože ročně jde v součtu o stotisícové škody.

„Po vyhlášení amnestie prezidentem Klausem má řada lidí v Luži strach. Často mi volají starší občané a upozorňují na různé neznámé lidi a vozidla,“ říká zkušenosti z posledních měsíců starosta města Luže Radek Zeman.

„Evidujeme tu i stále agresivnější řádění vandalů, kteří poškodili plot na hřbitově, zničili automat na svíčky, rozbili lavičky i okna kostelíka nebo poničili například kontejnery na tříděný odpad. Celková škoda způsobená městu již v součtu přesáhla sto tisíc korun,“ vyjmenovává škody starosta Luže Radek Zeman, podle kterého by měla přítomnost městských policistů působit hlavně preventivně.

V kraji se rozmáhají nájezdové gangy

Podle zkušeností z měst Luže, Skuteč a Proseč se za poslední měsíce začínají rozmáhat nájezdové krádeže, kdy gangy s krajskou působností vyrabují během krátké chvíle několik míst ve městě. V Luži například v nedávné době vykradly najednou několik obchodů, větší část zdravotního střediska a školky, kde způsobily nemalé škody.

„Situace se po prezidentské amnestii určitě zhoršila. Jedině každodenní přítomnost policistů ve městech v různých denních dobách dokáže eliminovat kriminální činnost a vandalství,“ slibuje si od zavedení novinky starosta Radek Zeman, podle kterého spojení tří měst přinese výrazné úspory na nákladech.

„Je zapotřebí si také uvědomit, že máme v našem městě Hamzovu léčebnu, což představuje zhruba dvě stovky denně přijíždějících zaměstnanců, krátkodobé pobyty téměř 500 pacientů a zejména víkendové návštěvy těchto lidí. Naše město se zaměřuje také na cestovní ruch, což přivádí do města další cizí lidi a také zvýšení dopravy. Proto je nutné, aby tu bylo bezpečno a pořádek,“ uzavřel starosta Luže.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

25.2.

ORION - Hvězdná soutěž 2009. Pozor též na podvodníky!

Zkušenosti z minulých let ukazují, že této situace zneužívají různí podvodníci, který využívají důvěřivosti osob.

Krimi celý článek
19.8.

Řidič se utopil, vodák je nezvěstný

V úterý 17. srpna před čtvrtou hodinou odpoledne objevili tělo muže, které bylo zaklíněné v naplaveninách větví.

Krimi celý článek
13.2.

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

Vozidlo dosud neznámý pachatel odcizil zahraničnímu turistovi, který přijel do Krkonoš strávit dovolenou.

Krimi celý článek
3.10.

Policisté zřejmě zabránili neštěstí

Strážci zákona chtěli „otrávence“ uklidnit, ale dechovou zkouškou naměřili více než dvě promile alkoholu.

Krimi celý článek
27.10.

V Čeperce hořelo. Došlo k pádu hasiče

Hasiči museli při akci použít i výškovou techniku, s jejíž pomocí byla postupně odhalována nová a nová ohniska požáru.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting