Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

17.1.

Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

Na loňský 15. prosinec zřejmě dlouho nezapomene prodavačka trafiky v pardubické Husově ulici. Necelé dva týdny před Vánoci čelila útoku ozbrojeného lupiče, který ji ohrožoval kuchyňským nožem. Ženě volající o pomoc pomohli kolemjdoucí muži, kteří útočníka odzbrojili a zadrželi. Ve středu oba statečné muže přijme primátor Pardubic, aby jim za jejich odvahu poděkoval. „Jejich osobní statečnosti, duchapřítomnosti a odvahy si velmi vážím. Nemohli vědět, co je v prodejně čeká a přesto šli té ženě pomoci. Určitě si zaslouží naše poděkování a obdiv. Nejen za tento konkrétní čin, ale i za to, že nejsou lhostejní k dění kolem sebe,“ řekl primátor města Jaroslav Deml. Pětatřicetiletý Petr Svoboda šel se svým švagrem třiačtyřicetiletým Kamilem Koubkem toho dne vpodvečer Husou ulicí, když z trafiky uslyšeli ženský hlas volající o pomoc. Nezaváhali a vstoupili do prodejny, v níž osmadvacetiletý muž ohrožoval prodavačku kuchyňským nožem. „Zatlačili útočníka k regálu, odzbrojili jej a zadrželi do příjezdu policejní hlídky. Ta vzpouzejícímu se muži musela nasadit pouta,“ popsal událost zástupce ředitele pardubické městské policie Pavel Čejka. Muže, kteří, bez ohledu na vlastní riziko, neváhali pomoci jinému, přijme pardubický primátor Jaroslav Deml tuto středu 17. ledna v 10 hodin ve své pracovně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

12.8.

Sliboval letenky

Jeho jednání se z počátku zdálo být jeho zákazníkům seriózní. Obviněný měl slíbit zprostředkování letenek do konkrétní lokality na požadovaný termín, letenky rezervovat, a aby rezervace nepropadla, chtěl od objednatelů peníze, což je běžná praxe každé cestovní kanceláře i agentury.

Krimi celý článek
13.12.

Automobil skončil v potoce, řidič zůstal zdráv

V úterý 11. prosince před 23. hodinou došlo nedaleko obce Neratov u Lázní Bohdaneč na Pardubicku k dopravní nehodě.

Krimi celý článek
11.3.

Pátráme po 15leté dívce

Dívka je ale pohřešována od úterý 8. března 2011.

Krimi celý článek
18.8.

Při projížďce po poli vyhasl lidský život

Při havárii jednoho z "pasažérů" konstrukce přimáčkla k zemi tak, že mu nebylo možné pomoci. Šestadvacetiletý řidič utrpěl zranění, jimiž na místě podlehl. Jeho o 8 let starší spolujezdec vyvázl se zraněním.

Krimi celý článek
20.3.

Snědé ženy okradly staré manžele

Ženy byly snědé pleti, dvě z nich ve věku kolem 50 let, silnější postavy, oblečeny do černých dlouhých sukní.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting