Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

17.1.

Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

Na loňský 15. prosinec zřejmě dlouho nezapomene prodavačka trafiky v pardubické Husově ulici. Necelé dva týdny před Vánoci čelila útoku ozbrojeného lupiče, který ji ohrožoval kuchyňským nožem. Ženě volající o pomoc pomohli kolemjdoucí muži, kteří útočníka odzbrojili a zadrželi. Ve středu oba statečné muže přijme primátor Pardubic, aby jim za jejich odvahu poděkoval. „Jejich osobní statečnosti, duchapřítomnosti a odvahy si velmi vážím. Nemohli vědět, co je v prodejně čeká a přesto šli té ženě pomoci. Určitě si zaslouží naše poděkování a obdiv. Nejen za tento konkrétní čin, ale i za to, že nejsou lhostejní k dění kolem sebe,“ řekl primátor města Jaroslav Deml. Pětatřicetiletý Petr Svoboda šel se svým švagrem třiačtyřicetiletým Kamilem Koubkem toho dne vpodvečer Husou ulicí, když z trafiky uslyšeli ženský hlas volající o pomoc. Nezaváhali a vstoupili do prodejny, v níž osmadvacetiletý muž ohrožoval prodavačku kuchyňským nožem. „Zatlačili útočníka k regálu, odzbrojili jej a zadrželi do příjezdu policejní hlídky. Ta vzpouzejícímu se muži musela nasadit pouta,“ popsal událost zástupce ředitele pardubické městské policie Pavel Čejka. Muže, kteří, bez ohledu na vlastní riziko, neváhali pomoci jinému, přijme pardubický primátor Jaroslav Deml tuto středu 17. ledna v 10 hodin ve své pracovně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

8.10.

Dvě vloupání do restaurací.

K prvnímu případu mělo dojít ve čtvrtek 4. října 2018 v době od 01.00 do 07.00 v Dašicích. Zatím neznámý pachatel měl z restaurace odcizit příruční pokladnu s kasírtaškou a finanční hotovost. Celková škoda, která majiteli vznikla, byla odhadnuta na 45.350 Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení policie Pardubice III.

Krimi celý článek
1.3.

Drzý podvodník a naivní čerpadlář

Notnou dávku drzosti a mazanosti vykázal na konci loňského roku muž, který navštívil jednu z benzínových čerpacích stanic.

Krimi celý článek
14.7.

Další okradený senior

O své úspory přišel na Litomyšlsku před pár dny opět jeden důvěřivý senior.

Krimi celý článek
11.8.

Svitavští hasiči likvidovali únik pohonných hmot

Při kolizi nebyl nikdo zraněn, došlo však k proražení nádrže vozidla.

Krimi celý článek
6.9.

Chlapec požár nepřežil

Když se záchranářům podařilo běsnící plameny zdolat, naskytla se jim hrůzná podívaná.

Krimi celý článek
3.2.

Ukrýval se před policisty v manželské posteli

Štěstí ale přálo moravskotřebovským policistům. Právě oni zjistili, kde se muž skrývá. Měl spojence, resp. spojenkyni.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting