Obezřetnost se vyplatí Celorepubliková akce předvánočního období.

11.12.

Obezřetnost se vyplatí Celorepubliková akce předvánočního období.

Blíží se adventní čas, který je spojený s přípravami na Vánoce. To znamená, nakupování dárků, různých pochutin a chystání oslav příchodu nového roku. V tomto období máme většinou u sebe větší finanční obnos, čehož využívají kapsáři, kteří čekají na vhodnou příležitost.
Od začátku prosince probíhá na celém našem Pardubickém kraji již tradiční celorepubliková preventivně informační kampaň pod názvem „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřená především právě na kapsáře. Ve zvýšené míře se provádějí kontroly nejen přímo v obchodních domech, ale také na přilehlých parkovištích. V rámci kontrol připomínáme nakupujícím pravidla osobní bezpečnosti, upozorňujeme na možná rizika krádeže při nakupování a v neposlední řadě rozdáváme upomínkové předměty i informační materiály s preventivními radami.
Cílem kampaně je, naučit lidi dávat si pozor na své osobní věci. Snažíme se preventivně informovat zákazníky o nejčastějších možných způsobech kapesních krádeží, upozorňovat na nepozornost a neopatrnost při nakupování, kdy své tašky, batohy a kabelky nechávají lidé položené nebo zavěšené na nákupním vozíku.
Kapsáři využívají místa, kde se pohybuje větší množství lidí, proto jsou pro ně obchodní domy, ale i prostředky městské hromadné dopravy, sportovní a kulturní akce nebo nádraží ideálním místem. Kradou bleskově a nepozorovatelně, že si toho všimnete až později a na jiném místě. Svou oběť si vytipují. Krádež mají pečlivě nacvičenou, ruce si maskují například přehozenou bundou a mnohdy mají k sobě pomocníky.
Nedejte kapsářům šanci!
- noste své tašky, batohy, kabelky vždy tak, abyste o nich věděli a měli je stále na očích
- nenechávejte své osobní věci, kabelku, tašku, a podobně zavěšené na nákupním košíku
- mějte tašky vždy zapnuté a využívejte různá zapínání a zadrhovadla
- nenoste u sebe velkou finanční hotovost, výhodnější je platební karta, kterou lze v případě odcizení obratem zablokovat. 
- peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti mějte ve spodu tašek.
Další místo, které je příležitostí pro kapsáře, je parkoviště a okamžik dávání nákupu do vozidla. Při vykládání nákupu z vozíku buďte velmi opatrní. I zde neodkládejte kabelky a batohy do nákupního vozíku, ale položte do vozidla tak, abyste je měli neustále na očích. Při vracení vozíku se přesvědčte, že jste vozidlo řádně uzamkly. Pamatujte, že auto není trezor, proto nenechávejte viditelně odložené věci na sedadlech.
 „Buďte obezřetní a dávejte si pozor na své osobní věci. Kapsáři jsou většinou tam, kde je nejméně čekáte.“
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

13.3.

Srazil chodkyni a ujel

Po čtyřech hodinách intenzivního pátrání, byl vlastním šetřením a za pomoci svědectví občanů osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Opel Corsa vypátrán. Dechová zkouška na alkohol byla u šoféra pozitivní s naměřenou hodnotou 1,49 promile alkoholu v dechu.

Krimi celý článek
16.10.

Zmizelo téměř 200 čokolád

O tomto víkendu přijali kolegové z Hlinska oznámení o krádeži čokolád v jednom z místních marketů.

Krimi celý článek
18.7.

Jiným bral a sobě dával

Několikaměsíční mravenčí práce přinesla výsledky.

Krimi celý článek
16.10.

V dutinách karoserie dodávky celníci našli desetitisíce pašovaných cigaret

Cigarety našli rovněž v podbězích, pod palubní deskou a v podlahové dutině karoserie. Na různých místech v autě bylo ukryto celkem 2 724 krabiček bez tabákových nálepek, což čítá 54 480 kusů cigaret.

Krimi celý článek
8.1.

Plameny zničily střechu rodinného domu

Při příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že střecha objektu je celá v plamenech. Uvnitř domu se nacházela starší žena, kterou se podařilo včas z objektu vyvézt, a to oznamovatelem požáru na tísňovou linku hasičů.

Krimi celý článek
27.8.

Loupežník dopaden za pouhých deset dní

Na počátku července pak zadržený muž vnikl do zaparkovaného vozidla Ford Galaxi a z něj odcizil ledvinku i s penězi.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting