Odhalena pěstírna konopí

27.1.

Odhalena pěstírna konopí

Po dlouhodobém rozpracování proběhla v úterý 24. ledna 2017 v našem kraji rozsáhlá realizace, která se týkala podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tuto akci několik měsíců připravovali policisté pardubické krajské kriminálky společně s dalšími útvary policie Pardubice a Ústí nad Orlicí.
Při akci zadrželi policisté  z krajské pořádkové jednotky celkem 3 osoby, 2 muže a 1 ženu, ve věku od 25 do 63 let z Pardubicka a Ústecka. Tyto osoby do současné doby vypěstovali 6.500 rostlin konopí s cílem distribuce dalším osobám.
V rámci domovních prohlídek se podařilo zajistit více než 1.600 kusů rostlin konopí různé velikosti, vybavení pěstírny a další věci sloužící k páchání drogové trestné činnosti. Dále také počítačovou techniku a několik vozidel, které podezřelé osoby s největší pravděpodobností užívaly k páchání trestné činnosti.
V další části realizace došlo k obvinění dvou osob ze shora uvedeného zločinu, jedna osoba byla propuštěna a bude-li jejich vina prokázána, hrozí jim trest odnětí svobody v rozmezí od 8 do 12 let. V současné době byl na obě osoby podán návrh na vzetí do vazby.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

7.9.

Odcizený veterán motocykl BMW Škody za 137.000 korun.

K tomu všemu zmizelo ještě několik dalších dílů od veteránů určených také k renovaci. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 137.000 korun.

Krimi celý článek
8.9.

Podvodníci používají stále stejné metody

Z výpovědi ženy vyplývá, že neznámý následně s někým hovořil mobilním telefonem a poté ji požádal o zaplacení 37 tisíc korun.

Krimi celý článek
29.7.

Celostátně hledaný muž skončil v poutech

Po vyhodnocení všech nashromážděných poznatků byl ve středu 24. 7. 2013 po dvacáté hodině podezřelý muž zatčen přímo v bytě.

Krimi celý článek
7.7.

Hasiči likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Čtyřicet kusů balíků bylo vyvezeno a uhašeno. Při naskladňování byl včas zpozorován kouř a nevznikly obrovské škody. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun. Ještě několik hodin po požáru místo střežila místní dobrovolná jednotka. Příčinou vzniku požáru bylo biologické samovznícení

Krimi celý článek
2.7.

Šikana malé Terezy se nepotvrdila

Devítiletá Tereza Müllerova skončila po útoku svých spolužáků v nemocnici. Šokovaní rodiče oznámili celý případ policii.

Krimi celý článek
26.2.

Neznámý pachatel si zařídil nové obutí.

To, že veškeré páry byly umístěny na chodbě, nikoliv za dveřmi domácnosti, je prý běžné. Poškozená rodina prý i dražší obuv už několik let nechává běně přededveřmi a s krádeží se nikdy nesetkala, až nyní.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting