Policie varuje před kapsáři

1.12.

Policie varuje před kapsáři

Policie varuje před kapsáři

Policie varuje před kapsáři

V posledních dnech o sobě opět dali vědět zloději, kteří se zaměřují především na krádeže platebních karet, finančních hotovostí, dokladů a jiných cenin především z kabelek, které ženy nosí na rameni či je odkládají do nákupních vozíků. Výjimkou nejsou ani krádeže kabelek či příručních zavazadel odložených ve vozidlech u nákupních center. Případy jsme zaznamenali nejen v Pardubicích, ale na celém Pardubicku. Aktuálně jsme od vedoucích obvodních oddělení dostali informaci, že k dnešnímu dni (27. listopadu 2008) zaznamenali ve větší míře kapesní krádeže ve vozidlech městské hromadné dopravy, a to především v samotném centru města a v jeho bezprostředním okolí. Jedná se především o trasy MHD v ulicích třída Míru, Palackého třída, ulice Sladkovského, Sukova třída, Masarykovo náměstní, náměstí Republiky, třída 17. listopadu apod. Zloději se ve větší míře zaměřují na naše starší spoluobčany, kteří jsou pro ně snadnější kořistí. Protože se blíží Vánoce, svátky klidu a pohody, nechceme, aby Vám je zkazili zloději a potom jste museli místo nákupů dárků sedět na policejních služebnách u výslechů. Proto Vás již nyní varujeme před těmito zloději a apelujeme – neusnadňujte kapsářům práci! Je zde také třeba říci, že kapsáři nejsou jen osoby nevalného vzezření, ale mnohdy jsou to i lidé, kteří působí a chovají se velice kultivovaně. Policie ČR OŘ Pardubice již přijala bezpečnostní opatření, kterým se snaží rizika krádež minimalizovat, nicméně občané nám v tom musejí sami pomoci. Buďte všímaví, mějte svá zavazadla pod kontrolou, nebojte se dát hlasitě najevo, pokud máte pocit, že se například v tašce seniorů hrabe cizí či podezřelá osoba. Vždy bude lepší, když se následně omluvíte, než když budeme lhostejní! nprap. Bc. Markéta JANOVSKÁ tisková mluvčí PČR OŘ Pardubice

Další zprávy z kategorie "Krimi"

7.11.

Tiše si v lese korodoval

Pyrotechnici na místě následně potvrdili, že se skutečně jedná o ruční granát vzor 34.

Krimi celý článek
25.2.

ORION - Hvězdná soutěž 2009. Pozor též na podvodníky!

Zkušenosti z minulých let ukazují, že této situace zneužívají různí podvodníci, který využívají důvěřivosti osob.

Krimi celý článek
3.11.

Bylo to doslova za minutu dvanáct

Se žádostí o pomoc při pátrání po příbuzném se na Svitavsku v sobotu 30. října odpoledne obrátili na policii jeho nejbližší.

Krimi celý článek
28.3.

S legendou o půjčení peněz na úhradu škody neuspěla

Přestože se jí podařilo zavolat na pevné linky starším, důvěřivým lidem, žena nepochodila. Naštěstí její finta byla včas prohlédnuta a oni nepřišli o nemalé sumy peněz.

Krimi celý článek
28.2.

Pytláctví, nebo krádež?

Řidič se nejspíš nesmířil s poškozeným vozidlem, jehož opravu mu pojišťovna plně neuhradí, právě proto si možná odvezl alespoň část masa sraženého srnčího do svého mrazáku.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting