Policie varuje před kapsáři

1.12.

Policie varuje před kapsáři

Policie varuje před kapsáři

Policie varuje před kapsáři

V posledních dnech o sobě opět dali vědět zloději, kteří se zaměřují především na krádeže platebních karet, finančních hotovostí, dokladů a jiných cenin především z kabelek, které ženy nosí na rameni či je odkládají do nákupních vozíků. Výjimkou nejsou ani krádeže kabelek či příručních zavazadel odložených ve vozidlech u nákupních center. Případy jsme zaznamenali nejen v Pardubicích, ale na celém Pardubicku. Aktuálně jsme od vedoucích obvodních oddělení dostali informaci, že k dnešnímu dni (27. listopadu 2008) zaznamenali ve větší míře kapesní krádeže ve vozidlech městské hromadné dopravy, a to především v samotném centru města a v jeho bezprostředním okolí. Jedná se především o trasy MHD v ulicích třída Míru, Palackého třída, ulice Sladkovského, Sukova třída, Masarykovo náměstní, náměstí Republiky, třída 17. listopadu apod. Zloději se ve větší míře zaměřují na naše starší spoluobčany, kteří jsou pro ně snadnější kořistí. Protože se blíží Vánoce, svátky klidu a pohody, nechceme, aby Vám je zkazili zloději a potom jste museli místo nákupů dárků sedět na policejních služebnách u výslechů. Proto Vás již nyní varujeme před těmito zloději a apelujeme – neusnadňujte kapsářům práci! Je zde také třeba říci, že kapsáři nejsou jen osoby nevalného vzezření, ale mnohdy jsou to i lidé, kteří působí a chovají se velice kultivovaně. Policie ČR OŘ Pardubice již přijala bezpečnostní opatření, kterým se snaží rizika krádež minimalizovat, nicméně občané nám v tom musejí sami pomoci. Buďte všímaví, mějte svá zavazadla pod kontrolou, nebojte se dát hlasitě najevo, pokud máte pocit, že se například v tašce seniorů hrabe cizí či podezřelá osoba. Vždy bude lepší, když se následně omluvíte, než když budeme lhostejní! nprap. Bc. Markéta JANOVSKÁ tisková mluvčí PČR OŘ Pardubice

Další zprávy z kategorie "Krimi"

12.10.

Městem Ústí nad Orlicí obchází strach

Tři loupežná přepadení a surové zbití postižených zažilo za poslední týden Ústí nad Orlicí.

Krimi celý článek
20.7.

Zrůda se převlékla do masky ženy

Ohořelé torzo tělíčka bylo odhozeno do kompostu u zdejšího rekreačního objektu.

Krimi celý článek
12.11.

Došlo ke střetu vlaku s jízdním kolem

Na poslední chvíli si všiml, jak se k němu blíží vlak a aby nedošlo ke střetu, tak kolo odhodil a z kolejiště na poslední chvíli uskočil.

Krimi celý článek
9.11.

S kradeným zbožím chtěla utéct

Uplynulou neděli 6. 11. řešili policisté z chrudimského obvodu případ krádeže sportovního zboží v jedné ze zdejších prodejen. A výsledek? Ještě téhož dne sdělili třiadvacetileté dívce podezření z přečinu krádeže.

Krimi celý článek
22.12.

Chlapec nehodu nepřežil, otec o život bojuje

Auto se objevilo z ničeho nic v protisměru, sám jsem jel asi devadesát a neměl jsem šanci s tím nic udělat.

Krimi celý článek
11.8.

Pracovní stroj částečně aktivoval minu

Pyrotechnici instalovali k mině s mravenčí přesností a pečlivostí další výbušnou látku, s jejíž pomocí mohli vše odstřelit na dálku. Nejdříve do vzduchu vyslali červenou varovnou světlici, po ní následovala velká rána, poté místo zkontrolovali a teprve když se přesvědčili, že je vše odpáleno, vystřelili další světlici, tentokrát zelené barvy, která signalizovala, že nyní je okolí bezpečné.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting