Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

5.2.

Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

Po úspěšném vypátrání duševně nemocného člověka, který minulý týden v obci Luková nejprve vyskočil z okna domu, následně utekl do polí, kde jej pak zcela promrzlého a doslova v „hodině dvanácté“ policisté nalezli a zachránili, řešili lanškrounští muži zákona ještě před pár hodinami podobně nelehký úkol. Na Obvodní oddělení policie v Lanškrouně se obrátila s žádostí o pomoc přítelkyně jistého osmatřicetiletého muže. Ten jí totiž poslal na mobilní telefon SMS zprávu, v níž se s ní loučil, neboť se rozhodl spáchat sebevraždu. O události byla policie informována okolo 17.30 hodin. V tu chvíli již prováděla dvoučlenná hlídka lanškrounských policistů a psovod Okresního ředitelství z Ústí nad Orlicí pátrání v oblasti pravděpodobného výskytu pohřešovaného. Vedoucí obvodního oddělení npor. Bc. Stanislav Musil ihned požádal o pomoc další kolegy z útvaru, kteří se dostavili do zaměstnání v nejkratším možném čase. Byli rozděleni do pátracích skupin, nápomocni byli rovněž policisté hlídkové služby Okresního ředitelství v Ústí nad Orlicí a Inspektorátu cizinecké Policie z Hradce Králové, kteří přijeli s vozidlem vybaveným termovizí. Pátrání probíhalo s nejvyšším možným nasazením, policisté si byli dobře vědomi, že může jít i o minuty. V těchto případech často hraje velkou roli štěstí a to se tentokrát přiklonilo na stranu zachránců. Okruh možného výskytu pohřešovaného byl vytipován náhodně, ale velmi rychle se ukázalo se, že úsudek byl správný. Okolo jednadvacáté hodiny byl nešťastný muž nalezen zabarikádovaný v dřevěné chatrči v lese u Lanškrouna. Přestože byl snědenými prášky již velmi omámen, zatím byl stále naživu. Policie okamžitě přivolala rychlou záchrannou službu, která muže na místě stabilizovala a následně převezla do nemocničního ošetření. „V době, kdy policisté bývají negativně mediálně přetřásáni, podařilo se na zdejším útvaru již podruhé v jednom týdnu zachránit život člověka. Domnívám se, že to není málo a že naše práce ukázala, že má smysl,“ uvedl nadporučík Stanislav Musil. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří i na úkor svého osobního volna nehleděli na čas a pomohli. Zachránili přítele, tátu… Odvedli opravdu dobrou práci!“, dodal Musil.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

25.1.

Přisvojit si peněženku může vyjít draho

Podezřelá žena ale uvedla, že chtěla vše poctivě vrátit, ale nestihla to. Policisté u jejich dveří zazvonili dřív, než si sama našla čas, kontaktovat muže, jemuž vše opravdu patřilo. Přesně taková je nyní její obhajoba. Peněženku hlídce předala s celým obnosem, který majitel popisoval. Žádné peníze do ní nevracela, uvnitř zůstalo více než 26tisíc korun, což i její obhajobu umocňuje.

Krimi celý článek
13.5.

Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství

„Po vyhlášení amnestie prezidentem Klausem má řada lidí v Luži strach. Často mi volají starší občané a upozorňují na různé neznámé lidi a vozidla,“ říká zkušenosti z posledních měsíců starosta města Luže Radek Zeman.

Krimi celý článek
4.1.

Basketbalisté přišli o míče

Poškozené sportovní sdružení tak čítá škodu, která je předběžně vyčíslena na 16.000 korun.

Krimi celý článek
25.1.

Chtěl si udělat zásoby dřeva

Policisté případ šetří s podezřením ze spáchání přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že podezřelý byl již za tento přečin v posledních třech letech potrestán, může tak nyní strávit v teple vězeňské cely až tři roky.

Krimi celý článek
10.11.

Pokusila se odvézt kočárek s dítětem

Žena vyčkala příležitosti, kdy matka zašla do obchodu a u kočárku ponechala staršího pětiletého sourozence.

Krimi celý článek
10.4.

Řidič přišel o GPS navigaci

Policisté Obvodního oddělení Týniště nad Orlicí šetří případ vloupání do motorového vozidla.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting