Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

5.2.

Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

Po úspěšném vypátrání duševně nemocného člověka, který minulý týden v obci Luková nejprve vyskočil z okna domu, následně utekl do polí, kde jej pak zcela promrzlého a doslova v „hodině dvanácté“ policisté nalezli a zachránili, řešili lanškrounští muži zákona ještě před pár hodinami podobně nelehký úkol. Na Obvodní oddělení policie v Lanškrouně se obrátila s žádostí o pomoc přítelkyně jistého osmatřicetiletého muže. Ten jí totiž poslal na mobilní telefon SMS zprávu, v níž se s ní loučil, neboť se rozhodl spáchat sebevraždu. O události byla policie informována okolo 17.30 hodin. V tu chvíli již prováděla dvoučlenná hlídka lanškrounských policistů a psovod Okresního ředitelství z Ústí nad Orlicí pátrání v oblasti pravděpodobného výskytu pohřešovaného. Vedoucí obvodního oddělení npor. Bc. Stanislav Musil ihned požádal o pomoc další kolegy z útvaru, kteří se dostavili do zaměstnání v nejkratším možném čase. Byli rozděleni do pátracích skupin, nápomocni byli rovněž policisté hlídkové služby Okresního ředitelství v Ústí nad Orlicí a Inspektorátu cizinecké Policie z Hradce Králové, kteří přijeli s vozidlem vybaveným termovizí. Pátrání probíhalo s nejvyšším možným nasazením, policisté si byli dobře vědomi, že může jít i o minuty. V těchto případech často hraje velkou roli štěstí a to se tentokrát přiklonilo na stranu zachránců. Okruh možného výskytu pohřešovaného byl vytipován náhodně, ale velmi rychle se ukázalo se, že úsudek byl správný. Okolo jednadvacáté hodiny byl nešťastný muž nalezen zabarikádovaný v dřevěné chatrči v lese u Lanškrouna. Přestože byl snědenými prášky již velmi omámen, zatím byl stále naživu. Policie okamžitě přivolala rychlou záchrannou službu, která muže na místě stabilizovala a následně převezla do nemocničního ošetření. „V době, kdy policisté bývají negativně mediálně přetřásáni, podařilo se na zdejším útvaru již podruhé v jednom týdnu zachránit život člověka. Domnívám se, že to není málo a že naše práce ukázala, že má smysl,“ uvedl nadporučík Stanislav Musil. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří i na úkor svého osobního volna nehleděli na čas a pomohli. Zachránili přítele, tátu… Odvedli opravdu dobrou práci!“, dodal Musil.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

13.5.

Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství

„Po vyhlášení amnestie prezidentem Klausem má řada lidí v Luži strach. Často mi volají starší občané a upozorňují na různé neznámé lidi a vozidla,“ říká zkušenosti z posledních měsíců starosta města Luže Radek Zeman.

Krimi celý článek
19.5.

Tragická nehoda na Pardubicku

Dnes ráno došlo ke smrtelné nehodě mezi obcemi Zminný a Pardubice.

Krimi celý článek
31.12.

Mířil jim přesně na hlavu

Na pokus o rozhovor podezřelý zareagoval tak, že opět vytáhl z pouzdra zbraň a přiložil ji mládenci mezi oči.

Krimi celý článek
2.12.

Advent z pohledu policie. Bezpečnostní opatření v adventním období.

V souvislosti s blížící se první adventní nedělí se budou v řadě měst Pardubického kraje, stejně jako v celé České republice, rozsvěcet vánoční stromy, probíhat koncerty a budou zahájeny adventní trhy.

Krimi celý článek
1.9.

Svoji poslední jízdu odjel bez řidičáku a zřejmě opilý

Řidič, jenž nezvládl řízení a srazil se s protijedoucím autem, je mrtvý, další tři lidé jsou zranění.

Krimi celý článek
12.7.

Akce "Dědek" přinesla úspěch

Čtyřměsíční operativní šetření policejního toxi týmu ve spolupráci s dalšími kolegy vyvrcholilo koncem června.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting