Policisté varují

24.6.

Policisté varují

Orlickoústečtí policisté se od května zabývají případem rozesílání emailů se zdánlivě výhodnou nabídkou snadného zisku miliónových částek. Čtyřiatřicetiletý muž přišel v květnu na obvodní oddělení ve Vysokém Mýtě oznámit, že mu někdo v jeho emailové korespondenci nabízí snadný zisk vysoké finanční hotovosti. A jak to mělo probíhat? Neznámý muž vydávající se za pracovníka banky z jiné země v emailu sděluje zjištění, že ve finančním ústavu zůstal nevyčerpaný bankovní účet s desítkami miliónů liber po tragicky zesnulém klientovi, u něhož nenalezli žádného dědice. Oznamovatel se stal tím vyvoleným, který by měl obdržet podíl. Neznámý po muži požadoval jeho osobní údaje včetně čísla telefonu, čísla bankovního účtu i adresy bydliště. V emailu byli i naskenované certifikáty s hlavičkou a razítkem banky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o podvodníka. I přesto pán lákavé nabídce odolal a vše oznámil policii. Za tři týdny poté, jeden muž na Orlickoústecku oznámil další obdobný případ. Šetřením kriminalisté zjistili, že by se mělo jednat o tzv. ,,Nigerijské dopisy“, které nejsou žádnou novinkou. V dnešní době internet skýtá různé výhody a komunikaci z pohodlí domova, neměli bychom ale zapomínat na to, že internet může být i nástrojem podvodníků. Pachatelé této trestné činnosti, se snaží v oběti vyvolat důvěru, získat od ní veškeré osobní údaje a lákat z nich peníze za nečekané administrativní úkony. Tyto se mohou pohybovat i v řádech tisíců korun. Ke zdánlivě snadnému nabytí peněz ale nikdy nedojde. Důvěřivý občan naopak přijde nenávratně o své úspory. Policisté varují: V případě, že vám takový email přijde, nereagujte na něj. V ŽÁDNÉM případě neodesílejte NIKOMU emailem své osobní údaje. (Osobními údaji se rozumí: jméno, příjmení, adresa bydliště, telefonní číslo, číslo bankovního účtu.)

Další zprávy z kategorie "Krimi"

5.11.

Ve své vlastní chatě objevil spícího zloděje

Nemilé překvapení čekalo minulý týden na majitele chatky ve Svobodných Dvorech v Hradci Králové.

Krimi celý článek
20.9.

Další padělání peněz v kraji

Na začátku jsme evidovali tři oznámení, v nichž neznámý pachatel zaplatil za mobilní telefon falešnými bankovkami. Jeden případ se stal v Pardubicích, druhý v Chrudimi. Třetí, podobný skutek, se měl odehrát taktéž v Pardubicích, ale tam k předání peněz nedošlo, neboť pachatel utekl i s telefonem, který šel údajně oproti cizímu občanskému průkazu „coby zástavě“, ukázat své mamince.

Krimi celý článek
18.12.

Ivoš opět nezlamal

Bezmála tři kilometry vedl policejní pes Ivoš svého pána. Stopa jej vedla až na vlakové nádraží, kde kolegu upozornil na postávající dvojici.

Krimi celý článek
6.4.

Utéci od novorozeňat nemusí být trestné ...

Cidlinští strážci zákona krátce nato hledanou ženu doma skutečně našli.

Krimi celý článek
15.10.

Krádež za korunu

Přesto hrozí pachateli vězení.

Krimi celý článek
21.5.

Miminko nehodu přežilo, rodiče nikoliv

Jen díky okamžité pomoci svědka nehody, toho času projíždějícího řidiče, bylo miminko vyproštěno z vozu.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting