Poslední a první výjezd

2.1.

Poslední a první výjezd

Posledním výjezdem roku 2012 si hasiči Pardubického kraje do statistiky zapíší požár věcí na balkoně v Chrudimi. Požár byl hasičům oznámen 31. prosince v 21.38 hodin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Chrudimi a dále dobrovolní hasiči ze Slatiňan a Chrudimi. Požár hasiči zlikvidovali v 22.04 hodin. Podle slov vyšetřovatele hasičů se jednalo o požár dveří na balkoně, který vznikl od zapadlé rachejtle. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

             První událost v roce 2013 na sebe nenechala dlouho čekat.

V roce 2012 vyjížděli hasiči k první události v 3.27 hodin. V roce 2013 již hasičské vozy vyjížděly tři minuty po půlnoci a směřovaly do Běstovic. Tady totiž začal pravděpodobně od rachejtle hořet živý plot. Požár likvidovaly dvě požární jednotky – profesionální ze stanice Vysoké Mýto a dobrovolná z Chocně. Plameny byly zlikvidovány v 0.25 hodin.

            V prvních osmi hodinách Nového roku vyjížděli hasiči celkem k 11ti událostem. Jednalo se zejména o požáry popelnic, a to v Chrudimi, Moravské Třebové, Svitavách-Lánech a Heřmanově Městci. Dále o nouzové otevření bytu ve Vysokém Mýtě, k prasklé vodě ve sklepě v Prachovicích a v Pardubicích. Dále hasiči zasahovali u dvou dopravních nehod. Následky první kolize odstraňovali hasiči z Vysokého Mýta a ke druhé vyjížděli hasiči do Němčic u Litomyšle, při níž skončilo vozidlo v příkopu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči také vyjížděli k požáru automobilu Peugeot 309 do Třemošnice. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Seč a dobrovolní hasiči z Třemošnice. Požár byl včas zlikvidován a škoda se podle vyšetřovatele hasičů vyšplhala předběžně na 4,5 tisíce korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Stanoveny jsou prozatím dvě verze - požár mohla způsobit zapálená světlice, nebo byl založen úmyslně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

29.10.

Náraz do topolu nepřežili čtyři lidé

Ve zcela zdemolovaném voze cestovala rovněž patnáctiletá dívenka z Pardubicka.

Krimi celý článek
26.9.

Motocyklista zemřel pod koly Avie

Třiadvacetiletý řidič motocyklu Yamaha pravděpodobně předjížděl na přímém úseku silnice.

Krimi celý článek
31.10.

Pozor, vydělávají na důvěřivosti starších občanů!

Jako zástavu, mu jedna z žen dala svoji kabelku, v níž měly být údajně důležité dokumenty a cennosti.

Krimi celý článek
22.5.

Pohřešování osoby – Vrchlabí

Za informace předem děkujeme.

Krimi celý článek
14.1.

Znáte muže a ženu z fotografie? Žádáme veřejnost o pomoc

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po muži a ženě na fotografii.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting