Poslední a první výjezd

2.1.

Poslední a první výjezd

Posledním výjezdem roku 2012 si hasiči Pardubického kraje do statistiky zapíší požár věcí na balkoně v Chrudimi. Požár byl hasičům oznámen 31. prosince v 21.38 hodin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Chrudimi a dále dobrovolní hasiči ze Slatiňan a Chrudimi. Požár hasiči zlikvidovali v 22.04 hodin. Podle slov vyšetřovatele hasičů se jednalo o požár dveří na balkoně, který vznikl od zapadlé rachejtle. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

             První událost v roce 2013 na sebe nenechala dlouho čekat.

V roce 2012 vyjížděli hasiči k první události v 3.27 hodin. V roce 2013 již hasičské vozy vyjížděly tři minuty po půlnoci a směřovaly do Běstovic. Tady totiž začal pravděpodobně od rachejtle hořet živý plot. Požár likvidovaly dvě požární jednotky – profesionální ze stanice Vysoké Mýto a dobrovolná z Chocně. Plameny byly zlikvidovány v 0.25 hodin.

            V prvních osmi hodinách Nového roku vyjížděli hasiči celkem k 11ti událostem. Jednalo se zejména o požáry popelnic, a to v Chrudimi, Moravské Třebové, Svitavách-Lánech a Heřmanově Městci. Dále o nouzové otevření bytu ve Vysokém Mýtě, k prasklé vodě ve sklepě v Prachovicích a v Pardubicích. Dále hasiči zasahovali u dvou dopravních nehod. Následky první kolize odstraňovali hasiči z Vysokého Mýta a ke druhé vyjížděli hasiči do Němčic u Litomyšle, při níž skončilo vozidlo v příkopu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči také vyjížděli k požáru automobilu Peugeot 309 do Třemošnice. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Seč a dobrovolní hasiči z Třemošnice. Požár byl včas zlikvidován a škoda se podle vyšetřovatele hasičů vyšplhala předběžně na 4,5 tisíce korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Stanoveny jsou prozatím dvě verze - požár mohla způsobit zapálená světlice, nebo byl založen úmyslně.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

17.12.

Dvakrát srazila téhož chodce, poté „mlžila“

Řidička červeného fordu zde při couvání přehlédla chodce, do kterého narazila. A to hned dvakrát.

Krimi celý článek
24.8.

Surovému lapkovi hrozí až deset let vězení

Útočník, který se s mužem zběžně znal, ho měl udeřit do obličeje a vzít mu z kapsy kalhot 20 tisíc korun a mobilní telefon.

Krimi celý článek
21.12.

Tři ženy přišly o peněženky

Opět připomínáme, buďte opatrní a hlídejte si své věci. Peněženky ukládejte raději do vnitřích náprsních kapes, kabelky mějte pod dohledem. Pouhé zavěšení na rameni se zlodějům přímo nabízí.

Krimi celý článek
20.10.

Další padělání peněz v kraji

Na začátku jsme evidovali tři oznámení, v nichž neznámý pachatel zaplatil za mobilní telefon falešnými bankovkami. Jeden případ se stal v Pardubicích, druhý v Chrudimi. Třetí, podobný skutek, se měl odehrát taktéž v Pardubicích, ale tam k předání peněz nedošlo, neboť pachatel utekl i s telefonem, který šel údajně oproti cizímu občanskému průkazu „coby zástavě“, ukázat své mamince.

Krimi celý článek
1.4.

Vzduchem létaly půllitr a nože

Nejprve začala padat ostrá slova, ale netrvalo dlouho a vzduchem prolétla sklenice od piva.

Krimi celý článek
7.7.

Řidič neodhadl výšku nákladu, ten smetl k zemi

Velký problém byl s naložením ramene s radlicí, které bylo provizorně vyvázáno tak, aby nepadalo z ložného prostoru korby.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting