Postrach posiloven a plováren: máma s dcerou

2.10.

Postrach posiloven a plováren: máma s dcerou

Doslova mravenčí práce přinesla pardubickým kriminalistům opět své plody. Podařilo se jim totiž úspěšně objasnit sérii vloupání do skříněk ve fitnes centrech a na veřejných plovárnách v Pardubicích. K těmto krádežím docházelo v průběhu asi jednoho roku, přičemž scénář byl téměř vždy stejný či velice podobný. Vykoupaný či vyposilovaný muž (nebo žena, samozřejmě) se po návratu z bazénu či fitka vrátí do šatny, kde se mu však nedaří odemknout zámek u skříňky s osobními věcmi. Po všech různých možných i nemožných pokusech o otevření skříňky a možná i pochybnostech a spekulacích o své paměti či zdravém rozumu muž zjistí, že je opavdu u té správné skříňky, nicméně klíč do zámku jaksi … nepasuje. Tento šok připravily mnoha lidem v Pardubicích s největší pravděpodobností dvě ženy, třiatřicetiletá dcera se svojí čtyřiapadesátiletou matkou, obě z Prahy. Tahle povedená dvojice přijížděla do krajské metropole vlakem a tady navštěvovala právě posilovny a plovárny. Někdy si na výlet vyrážely dámy i sólo. Kromě plavek nebo cvičebního úboru vozily mamka s dceruškou v batohu ještě jeden “vercajk“ – kleště zvané pákovky. Vše zatím nasvědčuje tomu, že scénář byl následující – maminka s dcerkou si nejprve šly zaplavat či zacvičit, to aby udělaly i něco pro své zdraví. Poté, když byly v šatnách a byl ten správný klid, přeštípaly zámky skříněk. Z nich odcizily většinou kabelky, peněženky, mobilní telefony a podobné věci. A aby nebylo na první pohled nic znát, dámy nelenily a skříňky zamykaly novými zámky, které si pro tyto účely samy dovezly (jestli pocházely z Prahy, či je pořizovaly v Pardubicích, policie zatím nesdělila). Kriminalisté prozatím vyčíslili předběžnou škodu na téměř 100 tisíc korun. Proti oběma ženám bylo v minulých dnech zahájeno trestní stíhání pro trestný čin krádeže vloupáním a neoprávněného držení platební karty, některé spáchané jako pokračování v trestné činnosti, jiné ve spolupachatelství.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

29.6.

Zkrat na lednici způsobil požár ve Výchovně léčebném oddělení Dětského domova se školou v Přestavlkách. Naštěstí cvičně

Zakouřená chodba a schodiště odřízly dětem únikovou cestu. Hasiči tak museli zachraňovat na dvě desítky dětí pomocí výškové techniky z druhého nadzemního podlaží.

Krimi celý článek
14.2.

Ukradené auto má majitel zpět

ORLICKOÚSTECKO – Zloděj ho užíval dva dny.

Krimi celý článek
23.2.

Notebook v autě

K tomu, aby se ho zmocnil, rozbil boční okénko u spolujezdce. Ve vozidle nebyl pouze notebook, ale i zařízení na stahování tachografu. Jednáním pachatele vznikla nejmenované společnosti škoda, která byla předběžně vyčíslena na 9.000 korun.

Krimi celý článek
16.10.

V dutinách karoserie dodávky celníci našli desetitisíce pašovaných cigaret

Cigarety našli rovněž v podbězích, pod palubní deskou a v podlahové dutině karoserie. Na různých místech v autě bylo ukryto celkem 2 724 krabiček bez tabákových nálepek, což čítá 54 480 kusů cigaret.

Krimi celý článek
24.6.

Záchranáři sedali v Náchodě před radnici

Policisty z náchodského obvodu vyslal operační důstojník linky tísňového volání na náměstí T.G. Masaryka.

Krimi celý článek
14.7.

Kdo řídil havarovaného hyundaie?

V noci ze soboty na neděli došlo na železničním přejezdu v katastru obce Čeperka na Pardubicku k dopravní nehodě.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting