Požár usmrtil dva lidi

26.4.

Požár usmrtil dva lidi

Požár usmrtil dva lidi

V sobotu 24. dubna krátce po 21. hodině zasahovalo celkem pět hasičských jednotek u požáru chatky v obci Cotkytle na Orlickoústecku. Když hasiči dorazili na místo, byl již celý objekt v plamenech. Záchranáři museli navíc k místu požáru zřídit dálkovou dopravu vody. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu během necelé hodiny a pár minut po sobotní půlnoci byl zcela zlikvidován. Při akci nebyl nikdo zraněn, příčina vzniku požáru se nyní zjišťuje. Předběžná škoda na majetku byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Mnohem tragičtější průběh měla událost, která započala v neděli 25. dubna pouze čtrnáct minut po půlnoci. V té době byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár domu v obci Opatov na Svitavsku. Podle předběžných informací měly v objektu zůstat dvě osoby. Hasiči se ihned po příjezdu rozdělili do dvou skupin – jedna prováděla průzkum v hořícím domě, druhá skupina zahájila nepodleně hasební práce. Během několika málo minut byly obě osoby, muž a žena, nalezeny, načež se krátce po jejich vynesení zřítila střecha domu. I přes velkou snahu a opakované pokusy o jejich oživení obě zemřely. Oheň dostali záchranáři pod kontrolu po jedné hodině ranní. Do rána pak hlídala místo požáru místní dobrovolná jednotka hasičů. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Na místo byli přivolání odborníci z Technického ústavu požární ochrany Modřany i odborníci z oboru elektro.     Případ šetří rovněž Služba kriminální policie a vyšetřování Svitavy. Pro upřesnění příčiny úmrtí byla nařízena zdravotně bezpečnostní pitva. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

4.8.

Zeptal se na sociální síti

Od této chvíle se případem začali zabývat policisté z Chrasti. Netrvalo dlouho a podezřelý byl vypátrán. Ano, byl to ten dotyčný spolužák neznámé dívky.

Krimi celý článek
6.8.

Co se stalo V Telčicích?

Mrtvý ležel ve vodě u levého břehu řeky Labe nedaleko drážního domku v ulici V Telčicích číslo popisné 42.

Krimi celý článek
16.3.

Pomozte s pátráním aneb drahé pospání

Muž si v kupé pověsil bundu na věšák. V ní také ponechal i větší finanční obnos v řádech statisíců.

Krimi celý článek
16.3.

Dvojnásobný „úlovek“ pardubických policistů

20-letá žena z Neratovic měla odcizit celkem devíti osobám různé odložené věci v pardubické nemocnici.

Krimi celý článek
24.7.

Tři králíci ze Stéblové jsou fuč

Zda byla motivem loupeže pomsta, či touha po vlastnictví vzácnějšího králičího druhu, se prozatím zjistit nepodařilo.

Krimi celý článek
26.6.

Žena řídila opilá a do cíle nedojela

Policisté skupiny dopravních nehod se asi nestačili divit, když jim řidička, která havarovala nadýchala 4,69 g/kg alkoholu.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting