Požár usmrtil dva lidi

26.4.

Požár usmrtil dva lidi

Požár usmrtil dva lidi

V sobotu 24. dubna krátce po 21. hodině zasahovalo celkem pět hasičských jednotek u požáru chatky v obci Cotkytle na Orlickoústecku. Když hasiči dorazili na místo, byl již celý objekt v plamenech. Záchranáři museli navíc k místu požáru zřídit dálkovou dopravu vody. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu během necelé hodiny a pár minut po sobotní půlnoci byl zcela zlikvidován. Při akci nebyl nikdo zraněn, příčina vzniku požáru se nyní zjišťuje. Předběžná škoda na majetku byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Mnohem tragičtější průběh měla událost, která započala v neděli 25. dubna pouze čtrnáct minut po půlnoci. V té době byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár domu v obci Opatov na Svitavsku. Podle předběžných informací měly v objektu zůstat dvě osoby. Hasiči se ihned po příjezdu rozdělili do dvou skupin – jedna prováděla průzkum v hořícím domě, druhá skupina zahájila nepodleně hasební práce. Během několika málo minut byly obě osoby, muž a žena, nalezeny, načež se krátce po jejich vynesení zřítila střecha domu. I přes velkou snahu a opakované pokusy o jejich oživení obě zemřely. Oheň dostali záchranáři pod kontrolu po jedné hodině ranní. Do rána pak hlídala místo požáru místní dobrovolná jednotka hasičů. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Na místo byli přivolání odborníci z Technického ústavu požární ochrany Modřany i odborníci z oboru elektro.     Případ šetří rovněž Služba kriminální policie a vyšetřování Svitavy. Pro upřesnění příčiny úmrtí byla nařízena zdravotně bezpečnostní pitva. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

21.11.

Další opilý řidič za volantem

Navíc dalším šetření bylo zjištěno, že muž byl v nedávné době (v posledních dvou letech) za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky již řešen.

Krimi celý článek
4.1.

Obnažoval se na veřejnosti

Mladý cizinec o několik minut později po příjezdu hlídky skončil v rukou policistů a nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Krimi celý článek
20.2.

Muž skončil po požití tekutiny v nemocnici

Osmačtyřicetiletý muž z Pardubic se ve čtvrtek po poledni napil neznámé tekutiny na bázi louhu z plastové lahve.

Krimi celý článek
13.2.

Pomožte při pátrání po zmizelém muži

V pondělí 11. února oznámila na policii 46letá žena, že již několik hodin pohřešuje svého manžela.

Krimi celý článek
26.2.

Neznámý pachatel si zařídil nové obutí.

To, že veškeré páry byly umístěny na chodbě, nikoliv za dveřmi domácnosti, je prý běžné. Poškozená rodina prý i dražší obuv už několik let nechává běně přededveřmi a s krádeží se nikdy nesetkala, až nyní.

Krimi celý článek
17.7.

Riziko šíření pohlavní choroby

Vyšetřovatelé pardubické kriminální policie se již několik dní zabývají neobvyklým případem.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting