Požár v Chrudimi byl založen úmyslně

10.12.

Požár v Chrudimi byl založen úmyslně

Požár v Chrudimi byl založen úmyslně

V listopadu tohoto roku vyjížděli hasiči Pardubického kraje k celkem 355 událostem a zasahovali nejvíce u technických událostí - 170 případů Během téhož měsíce vyjížděli ke 111 dopravním nehodám v kraji a likvidovali celkem 47 požárů Ve středu 10. listopadu ve 23.40 hodin byli hasiči přivoláni k požáru restauračního objektu v Pastvinách na Orlickoústecku. Na místě zasahovalo celkem šest jednotek. Požár se záchranářům podařilo dostat pod kontrolu už šest minut po půlnoci. V restauraci s obytnou částí došlo k výbuchu propan-butanu, který se nashromáždil ve spodní části stavení. Uvnitř objektu nalezli hasiči několik propan-butanových lahví, které další likvidaci ohně velmi komplikovaly. Nakonec se ale podařilo dostat nebezpečné tlakové lahve z ohniska požáru a k další explozi nedošlo. Výbuchem však byla pravděpodobně narušena i statika objektu. Hasiči proto museli rozebrat střešní konstrukci, aby odhalili všechna ohniska a požár zcela zlikvidovali. Na místě akce byla shledána zraněná žena, která byla v šoku, takže musela být ošetřena lékařem. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun. Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů spolu s policisty. Další požár s vyšší škodou se stal 14. listopadu, kdy v Ústí nad Orlicí zahořela budova rozvodných zařízení (trafostanice). Tady byla vyčíslena škoda za 800 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada v rozvaděči. Požár s největší škodou likvidovali chrudimští hasiči. Ve čtvrtek 25. listopadu ve 23.56 hodin zasahovali v chrudimském disco bar klubu Nyx. Oheň zasáhl hlavně vnitřní část objektu a rozšířil se do stropních částí a na střechu. Speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin označil hned několik míst v baru, kde bylo použito akcelerantů hoření. Podle slov vyšetřovatelů byl požár založen úmyslně. Škoda byla vyčíslena na více než tři miliony korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

28.4.

Nechal řídit syna bez řidičáku

Mladý muž způsobil dopravní nehodu ačkoliv je neřidičem, jeho otec svěřil osobní vozidlo osobě, i když není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

Krimi celý článek
4.1.

Dejte si pozor na manželky

Manžel zasahoval své ženě do řízení, za trest si musel vystoupit o sto kilometrů dříve.

Krimi celý článek
4.10.

Padělali potvrzení o pracovní neschopnosti

Lékařka toto samozřejmě odmítla a pracovní neschopnost oběma vystavila v den jejich návštěvy. Společně pak muže i ženu napadlo, že si datum přepíší sami. To také udělali. U nás už jen svého počínání politovali. Prý nechtěli přijít o práci.

Krimi celý článek
14.8.

Snídaně málem stála muže život

Šokovaný muž uvedl, že si chtěl na sporáku ohřát jídlo, zapnul jej a poté si „na chvíli“ lehl a … usnul.

Krimi celý článek
16.10.

Policisté hledají důležitého svědka k objasnění případu.

Během prověřování vyšlo najevo, že se mohl mezi 15 a 16 hodinou v ulici Družstevní v Polabinách pohybovat muž, který by mohl významnou měrou přispět k objasnění skutečností důležitých pro další šetření.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting