Pozor na falešnou sbírku

29.4.

Pozor na falešnou sbírku


Na dobré jméno pardubického Sdružení pro ranou péči útočí podvodnice, která v Pardubicích vybírá peníze a zaštiťuje se přitom charitativní sbírkou v jeho prospěch. Sdružení již podalo trestní oznámení pro podezření z podvodného jednání.


Na ženu středního věku, která se v současné době pohybuje po Pardubicích a údajně sbírá peníze na ranou péči, upozornili sdružení rodiče dětí, kterým sdružení pomáhá. „Žádnou sbírku neorganizujeme. Kdokoli na základě tohoto tvrzení vybírá peníze, poškozuje nejen kredit služby rané péče, ale kompromituje samotnou ideu veřejných sbírek,“ řekla Blanka Brandová, jednatelka občanského sdružení pomáhajícího rodinám dětí s ohroženým vývojem a dětí postižených.

Že jde skutečně o fiktivní akci potvrzuje i seznam veřejných sbírek, který vede na webu ministerstvo vnitra. Žádná sbírka ve prospěch jakékoli pardubické organizace působící v sociální oblasti zde uvedena není. Dárci, kteří nechtějí v pouličních sbírkách podporovat nepoctivce, by měli přemýšlet o tom, komu dar dávají a zda skutečně poslouží účelu, pro jaký je žádán. „Ti, kteří, vybírají peníze, ať už na cokoli, musí být od pořadatele sbírky vybaveni plnou mocí obsahující nejen jejich nacionále, ale také údaje o právnické osobě, která sbírku pořádá, včetně osvědčení krajského úřadu. Tím by se měli výběrčí na požádání prokázat,“ řekla Iva Bartošová, pověřená řízením sociálního odboru magistrátu.  „Kasičky, do nichž se vybírá, musejí být řádně zapečetěné,“ dodala.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.5.

Troufl si na zdravotně indisponovaného!

Policisté oddělení železniční policie řešili 26. dubna před halou nádraží ČD případ výtržnictví.

Krimi celý článek
19.1.

Páry benzínu způsobily explozi

Podle slov velitele zásahu při příjezdu hasičů hořela střecha, nábytek a dřevěná podlaha.

Krimi celý článek
11.3.

Chlapík s kloboukem na hlavě

Ačkoliv mužova oznámení byla zjevně nesouvislá a zmatená, policisté i přesto vyrazili do ulic.

Krimi celý článek
19.11.

Stala se vražda v pardubické Lonkově ulici?

Policisté se obracejí na všechny občany se žádostí o pomoc při hledání možného klíčového svědka násilného trestného činu.

Krimi celý článek
8.12.

Kudy chodil, tudy lepil

Právě způsob poškození byl velmi netradiční – do zámků vždy neznámý vpravil sekundové lepidlo.

Krimi celý článek
22.7.

Ohrožení pod vlivem návykové látky

Řidič nadýchal 2,54 promile

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting