Pracovní stroj částečně aktivoval minu

11.8.

Pracovní stroj částečně aktivoval minu

V sobotu po  třetí hodině odpoledne došlo na poli mezi Dašicemi a Hostovicemi k nálezu předmětu, který po projetí pracovního zemědělského stroje začal doutnat. Lidé okamžitě prostor opustili a zavolali policii. Do místa nálezu byli povoláni pyrotechnici, policisté místo zajistili a příjezdové cesty z bezpečnostních důvodů uzavřeli.

Vzhledem k tomu, že z předmětu vycházel dým, nebylo jisté, oč se jedná a na místo byl povolán i Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Pyrotechnik pomocí speciálního přístroje v těsné blízkosti „zajistil“ zplodiny dýmu, díky čemuž bylo zjištěno, že naštěstí nejde o žádnou nebezpečnou chemickou látku.  Šlo o dělostřeleckou minu z 2. světové války, německé výroby, o průměru 8 cm. Další postup byl už jednoznačný. S doutnajícím předmětem nebylo možné manipulovat, proto odborníci zvolili odstřel na místě.

Pyrotechnici instalovali k mině s mravenčí přesností a pečlivostí další výbušnou látku, s jejíž pomocí mohli vše odstřelit na dálku. Nejdříve do vzduchu vyslali červenou varovnou světlici, po ní následovala velká rána, poté místo zkontrolovali a teprve když se přesvědčili, že je vše odpáleno, vystřelili další světlici, tentokrát zelené barvy, která signalizovala, že nyní je okolí bezpečné.

Na místě po výbuchu zůstala menší „jáma“ a kolem ní bylo nalezeno několik střepin. Tím ale práce pyrotechniků na Pardubicku neskončila. Podobný nález byl zjištěn o několik kilometrů dál, nedaleko pardubické záchranné služby. Tam však naštěstí žádný předmět nedoutnal.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

18.2.

Léky s pseudoefedrinem vezli z Polska

Obdobný nález se opakoval při kontrole dalšího občana naší republiky. Ve druhém případě šlo o 14 let mladšího Čecha, kterému je kladeno za vinu to, že přes hranice převezl 390 tablet léků stejného druhu.

Krimi celý článek
26.8.

Žádáme svědky nehody o pomoc

Řidič Audi z místa dopravní nehody ujel. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Krimi celý článek
10.11.

Pokusila se odvézt kočárek s dítětem

Žena vyčkala příležitosti, kdy matka zašla do obchodu a u kočárku ponechala staršího pětiletého sourozence.

Krimi celý článek
19.12.

Celostátně hledaná žena žádala po strážnících nocleh

Na tísňovou linku 156 volala žena, která tvrdila, že je celostátně hledanou osobou.

Krimi celý článek
7.4.

Po deseti letech teroru řekla: Dost!

Svoje „chlapáctví“ si obyčejně dokazoval pěstmi, takže nebohá žena byla víc než často ozdobena modřinami.

Krimi celý článek
8.2.

Naboural, nepočkal a od nehody ujel.

Policie prosí veřejnost o pomoc

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting