Pracovní stroj částečně aktivoval minu

11.8.

Pracovní stroj částečně aktivoval minu

V sobotu po  třetí hodině odpoledne došlo na poli mezi Dašicemi a Hostovicemi k nálezu předmětu, který po projetí pracovního zemědělského stroje začal doutnat. Lidé okamžitě prostor opustili a zavolali policii. Do místa nálezu byli povoláni pyrotechnici, policisté místo zajistili a příjezdové cesty z bezpečnostních důvodů uzavřeli.

Vzhledem k tomu, že z předmětu vycházel dým, nebylo jisté, oč se jedná a na místo byl povolán i Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Pyrotechnik pomocí speciálního přístroje v těsné blízkosti „zajistil“ zplodiny dýmu, díky čemuž bylo zjištěno, že naštěstí nejde o žádnou nebezpečnou chemickou látku.  Šlo o dělostřeleckou minu z 2. světové války, německé výroby, o průměru 8 cm. Další postup byl už jednoznačný. S doutnajícím předmětem nebylo možné manipulovat, proto odborníci zvolili odstřel na místě.

Pyrotechnici instalovali k mině s mravenčí přesností a pečlivostí další výbušnou látku, s jejíž pomocí mohli vše odstřelit na dálku. Nejdříve do vzduchu vyslali červenou varovnou světlici, po ní následovala velká rána, poté místo zkontrolovali a teprve když se přesvědčili, že je vše odpáleno, vystřelili další světlici, tentokrát zelené barvy, která signalizovala, že nyní je okolí bezpečné.

Na místě po výbuchu zůstala menší „jáma“ a kolem ní bylo nalezeno několik střepin. Tím ale práce pyrotechniků na Pardubicku neskončila. Podobný nález byl zjištěn o několik kilometrů dál, nedaleko pardubické záchranné služby. Tam však naštěstí žádný předmět nedoutnal.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

4.2.

Lhali, jako když tiskne

Ačkoliv ani to není vždy pravidlem. Někdy se přiznají až pod tíhou důkazů.

Krimi celý článek
2.9.

Ve vzteku hodil po bývalé partnerce reproduktorem

Pachatel občanského soužití nemusí vždy jen druhou osobu zranit. Přestupku proti občanskému soužití se dopustí např.i ten, kdo jinému ublíží na cti, urazí ho, vyhrožuje újmou na zdraví nebo hrubě jedná.

Krimi celý článek
11.8.

Svitavští hasiči likvidovali únik pohonných hmot

Při kolizi nebyl nikdo zraněn, došlo však k proražení nádrže vozidla.

Krimi celý článek
14.4.

Dva největší požáry byly založeny úmyslně

. Bylo nutné rozebrat zbytky střešní konstrukce a dohasit všechna ohniska požáru.

Krimi celý článek
31.12.

Mířil jim přesně na hlavu

Na pokus o rozhovor podezřelý zareagoval tak, že opět vytáhl z pouzdra zbraň a přiložil ji mládenci mezi oči.

Krimi celý článek
23.1.

Opilá žena způsobila dvě dopravní nehody

V sobotu jednapadesátiletá řidička z Pardubicka posilněná alkoholem způsobila v obci Pardubice - Spojil dopravní nehodu.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting