Pracovní stroj částečně aktivoval minu

11.8.

Pracovní stroj částečně aktivoval minu

V sobotu po  třetí hodině odpoledne došlo na poli mezi Dašicemi a Hostovicemi k nálezu předmětu, který po projetí pracovního zemědělského stroje začal doutnat. Lidé okamžitě prostor opustili a zavolali policii. Do místa nálezu byli povoláni pyrotechnici, policisté místo zajistili a příjezdové cesty z bezpečnostních důvodů uzavřeli.

Vzhledem k tomu, že z předmětu vycházel dým, nebylo jisté, oč se jedná a na místo byl povolán i Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Pyrotechnik pomocí speciálního přístroje v těsné blízkosti „zajistil“ zplodiny dýmu, díky čemuž bylo zjištěno, že naštěstí nejde o žádnou nebezpečnou chemickou látku.  Šlo o dělostřeleckou minu z 2. světové války, německé výroby, o průměru 8 cm. Další postup byl už jednoznačný. S doutnajícím předmětem nebylo možné manipulovat, proto odborníci zvolili odstřel na místě.

Pyrotechnici instalovali k mině s mravenčí přesností a pečlivostí další výbušnou látku, s jejíž pomocí mohli vše odstřelit na dálku. Nejdříve do vzduchu vyslali červenou varovnou světlici, po ní následovala velká rána, poté místo zkontrolovali a teprve když se přesvědčili, že je vše odpáleno, vystřelili další světlici, tentokrát zelené barvy, která signalizovala, že nyní je okolí bezpečné.

Na místě po výbuchu zůstala menší „jáma“ a kolem ní bylo nalezeno několik střepin. Tím ale práce pyrotechniků na Pardubicku neskončila. Podobný nález byl zjištěn o několik kilometrů dál, nedaleko pardubické záchranné služby. Tam však naštěstí žádný předmět nedoutnal.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

9.7.

Při prodeji borůvek přišel o výdělek

Dva neznámí pachatelé napadli 23letého muže, který prodával borůvky.

Krimi celý článek
29.1.

Zloděj na střeše

O tom, že evidentně pachatele slyšeli, vypovídali až na policejním oddělení jako poškození.

Krimi celý článek
27.5.

Zbytečně zemřeli na silnici. Jejich věk: 21, 24, 31

Během uplynulého víkendu si Paní Smrtka vybrala daň jednu z nejkrutějších

Krimi celý článek
14.5.

Úspěšná pátrání zachránila dva životy

Díky radiostanicím hlídka pohotovostního a eskortního oddělení věděla, že u zastávky v Pardubičkách se nikdo nenachází, proto společně se strážníky městské policie odjela o několik metrů dál směrem k hlavnímu nádraží. Tam byl opravdu spatřen muž sedící na kolejišti s mikinou přehozenou přes hlavu.

Krimi celý článek
15.7.

Odcizili 10 vykrmených prasat

Zloděj patrně miluje vepřové. Nyní jej ovšem hledá policie a žádá případné svědky o spolupráci.

Krimi celý článek
17.1.

Neváhali pomoci ženě ohrožené ozbrojeným lupičem

Na loňský 15. prosinec zřejmě dlouho nezapomene prodavačka trafiky v pardubické Husově ulici.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting