Pracovní stroj částečně aktivoval minu

11.8.

Pracovní stroj částečně aktivoval minu

V sobotu po  třetí hodině odpoledne došlo na poli mezi Dašicemi a Hostovicemi k nálezu předmětu, který po projetí pracovního zemědělského stroje začal doutnat. Lidé okamžitě prostor opustili a zavolali policii. Do místa nálezu byli povoláni pyrotechnici, policisté místo zajistili a příjezdové cesty z bezpečnostních důvodů uzavřeli.

Vzhledem k tomu, že z předmětu vycházel dým, nebylo jisté, oč se jedná a na místo byl povolán i Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Pyrotechnik pomocí speciálního přístroje v těsné blízkosti „zajistil“ zplodiny dýmu, díky čemuž bylo zjištěno, že naštěstí nejde o žádnou nebezpečnou chemickou látku.  Šlo o dělostřeleckou minu z 2. světové války, německé výroby, o průměru 8 cm. Další postup byl už jednoznačný. S doutnajícím předmětem nebylo možné manipulovat, proto odborníci zvolili odstřel na místě.

Pyrotechnici instalovali k mině s mravenčí přesností a pečlivostí další výbušnou látku, s jejíž pomocí mohli vše odstřelit na dálku. Nejdříve do vzduchu vyslali červenou varovnou světlici, po ní následovala velká rána, poté místo zkontrolovali a teprve když se přesvědčili, že je vše odpáleno, vystřelili další světlici, tentokrát zelené barvy, která signalizovala, že nyní je okolí bezpečné.

Na místě po výbuchu zůstala menší „jáma“ a kolem ní bylo nalezeno několik střepin. Tím ale práce pyrotechniků na Pardubicku neskončila. Podobný nález byl zjištěn o několik kilometrů dál, nedaleko pardubické záchranné služby. Tam však naštěstí žádný předmět nedoutnal.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

1.2.

Snědší občané okradli stařenku

Povedený trojlístek starší ženu připravil o její celoživotní úspory. Škoda byla vyčíslena částkou přes sto tisíc korun.

Krimi celý článek
7.11.

Tiše si v lese korodoval

Pyrotechnici na místě následně potvrdili, že se skutečně jedná o ruční granát vzor 34.

Krimi celý článek
19.1.

Páry benzínu způsobily explozi

Podle slov velitele zásahu při příjezdu hasičů hořela střecha, nábytek a dřevěná podlaha.

Krimi celý článek
20.3.

Rána revizorovi

Cestující se dožadoval levnější jízdenky předložením dokladu, jehož pravost se revizorovi nezdála. Požadoval po něm další dokument, ale místo nich se dočkal pouze vyražení veškerých dokladů z ruky v nichž je držel a následné rány do obličeje.

Krimi celý článek
14.1.

"Single fighter"

Policisté chrudimské pořádkové jednotky prošli specifickým výcvikem.

Krimi celý článek
26.6.

Pachatel odcizil přední kapoty

Zlost museli mít zcela jistě majitelé dvou osobních automobilů Škoda Fabia.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting