Příprava vraždy v věznici

25.8.

Příprava vraždy v věznici

K jejímu naplánování mělo dojít v pardubické věznici mezi dvěma odsouzenými muži. 

Koncem minulého týdne ukončili krajští kriminalisté vyšetřování případu zvlášť závažného zločinu přípravy vraždy spáchaného ve spolupachatelství a podali ke krajskému státnímu zastupitelství návrh na podání obžaloby.

A jak celý případ začal? Na jaře letošního roku se dva odsouzení muži, 64letý ze Středočeského kraje a 43letý z Orlickoústecka, domluvili, že mladší z nich počátkem května, po propuštění z výkonu trestu, zajistí odvezení a ukrytí čtyř osob mimo území České republiky. Jednalo se o 34letého muže, jeho 31letou manželku a dvě dcery ve věku 7 let a půl roku. Tímto skutkem chtěli znemožnit svědectví muže během nařízeného soudního líčení proti staršímu z odsouzených. Následně měla být celá rodina usmrcena dosud nezjištěným způsobem a prostředky získané na jejich pobyt v zahraničí měli odsouzení použít pro vlastní potřebu. Zároveň přemýšleli i o převodu majetku 34letého muže v celkové hodnotě 2.200 000 korun ve svůj prospěch.

Mladší z odsouzených měl jménem 34letého muže dokonce vyhotovit několik dopisů, určených různým osobám, v nichž předstíral odjezd do zahraničí a odvolání jeho usvědčující výpovědi. Tyto dopisy chtěl po propuštění z vězení odeslat různým předem připraveným adresátům. Plán však mužům nevyšel a k plánované trestné činnosti nedošlo, neboť bezprostředně po propuštění na svobodu kriminalisté 43letého muže zadrželi.  

V případě, že budou oba obvinění shledáni soudem vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody 15 – 20 let nebo trest výjimečný. 

Další zprávy z kategorie "Krimi"

22.7.

Bydlení s výzdobou marihuany

Muž měl mít v podkroví chrudimského rodinného domu instalovanou technologii pro pěstování této rostliny, s níž měl počítat pro výrobu omamné a psychotropní látky.

Krimi celý článek
11.3.

Pátráme po 15leté dívce

Dívka je ale pohřešována od úterý 8. března 2011.

Krimi celý článek
25.4.

Napadení na toaletě, skončil v nemocnici

Mladík odešel, ale na jedné z nedalekých ulic ho měl pronásledovatel dostihnout a pokračovat v slovním i fyzickém ataku. Výsledkem bylo zranění, pobyt v nemocnici a měsíční pracovní neschopnost mladšího z mužů.

Krimi celý článek
31.10.

Na střeše gymnázia hořelo, příčinou je porušení bezpečnostních předpisů

Požár byl zcela zlikvidován v 18.17 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek v řádech sta tisíců korun.

Krimi celý článek
12.12.

Zoufalá žena vyskočila z hořícího domu

Dramatické chvíle zažili ve čtvrtek 11. prosince obyvatelé jedné z bytovek na sídlišti u Zámečku v Rudolticích

Krimi celý článek
30.8.

V Elektrárně ve Chvaleticích nad ránem vypukl požár. Škoda je 50 milionů korun

Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 400 milionů korun. Vzhledem ke zříceným konstrukcím je na místo povolán i statik. Příčinu vzniku požáru vyšetřují hned dva týmy profesionálů - hasiči z Pardubického kraje, Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a generálního ředitelství HZS ČR a dále interní tým složený z odborníků Elektrárny Chvaletice.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting