Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

1.12.

Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

Ve středu 25. listopadu kriminalisté východočeského Toxi týmu v rámci akce Repete zadrželi a následně obvinili dvojici dealerů, podílejících se na distribuci pervitinu (metamfetaminu) převážně v okolí Litomyšle, České Třebové a Vysokého Mýta. Osmatřicetiletému muži a devětadvacetileté ženě, oběma z Litomyšle sdělil policejní komisař obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Policisté podle zatím dostupných poznatků kladou oběma za vinu, že od počátku tohoto roku až do svého zadržení zčásti za peníze, zčásti zdarma poskytovali svým odběratelům dávky pervitinu v blíže nezjištěném množství. Oba nezaměstnaní dealeři býli partnery jak v osobním, tak “pracovním“ životě a udržovali si také společný okruh zákazníků. Na nákupy "zboží" cestovali zejména do blízkého okoli, ale třeba i na severní Moravu. Jen za poslední měsíce policisté zadokumentovali přibližně padesát případů, kdy tato povedená dvojice předala svým odběratelům půlgramová psaníčka pervitinu nebo se s nimi při konzumaci drogy přímo rozdělila. Metamfetamin má v takovém množství na černém trhu hodnotu okolo 30 tisíc korun. Při domovní prohlídce objevili kriminalisté u ženy mimo jiné i malé množství, necelých 5 gramů, bílého prášku. Zda se však jedná o pervitin, zodpoví až vyžádaná chemická expertiza.   Na aktivitách obou dealerů se podílel rovněž pětatřicetiletý muž z České Třebové, jehož policisté plánují (z téhož trestného činu) obvinit v následujících dnech. O jeho dopadení přitom nemají žádné obavy. Byl totiž zadržen společně s oběma dealery a rovnou předán k výkonu trestu do věznice za svou předchozí trestnou činnost. U zadrženého páru akceptoval soudce návrh na umístění do vazby. V případě prokázání viny jim později může být vyměřen až desetiletý trest.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

24.10.

Pardubická "kriminálka" slaví úspěch

Jeden z hlavních podezřelých byl zadržen bezprostředně po spáchání posledního skutku při silniční kontrole v Doubravicích.

Krimi celý článek
1.11.

Hasiči u nehody předali chlapci plyšového dráčka Záchranáčka

Hasiči poskytli řidičce posttraumatickou pomoc a první před lékařskou pomoc. Po příjezdu záchranné služby byla posádka vozu předána do jejich péče.

Krimi celý článek
15.9.

Požár traktoru v Kladrubech nad Labem

O události bylo informováno životní prostředí. Požár byl zcela zlikvidován v 16.40 hodin. Škoda byla na traktoru se zemní frézou předběžně vyčíslena na 8 milionů korun a 20 tisíc korun na výsadbě. Uchránit se podařilo majetek ve výši 3,5 milionu na lesní školce. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností blíže nespecifikovaná nepředpokládaná technická závada – zkrat na elektroinstalaci nebo na hydraulickém rozvodu.

Krimi celý článek
18.6.

Rozhodl se pro sebevraždu v parku

Tíživou a strastiplnou životní situaci se v sobotu 16. června krátce po poledni rozhodl vyřešit asi pětatřicetiletý muž.

Krimi celý článek
8.9.

Podvodníci používají stále stejné metody

Z výpovědi ženy vyplývá, že neznámý následně s někým hovořil mobilním telefonem a poté ji požádal o zaplacení 37 tisíc korun.

Krimi celý článek
5.11.

Jsme krajem násilníků?

Ve srovnání se sousedními kraji je počet vykázaných násilníků dvojnásobný.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting