Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

1.12.

Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

Repete přinesla obviněni dealerů pervitinu

Ve středu 25. listopadu kriminalisté východočeského Toxi týmu v rámci akce Repete zadrželi a následně obvinili dvojici dealerů, podílejících se na distribuci pervitinu (metamfetaminu) převážně v okolí Litomyšle, České Třebové a Vysokého Mýta. Osmatřicetiletému muži a devětadvacetileté ženě, oběma z Litomyšle sdělil policejní komisař obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Policisté podle zatím dostupných poznatků kladou oběma za vinu, že od počátku tohoto roku až do svého zadržení zčásti za peníze, zčásti zdarma poskytovali svým odběratelům dávky pervitinu v blíže nezjištěném množství. Oba nezaměstnaní dealeři býli partnery jak v osobním, tak “pracovním“ životě a udržovali si také společný okruh zákazníků. Na nákupy "zboží" cestovali zejména do blízkého okoli, ale třeba i na severní Moravu. Jen za poslední měsíce policisté zadokumentovali přibližně padesát případů, kdy tato povedená dvojice předala svým odběratelům půlgramová psaníčka pervitinu nebo se s nimi při konzumaci drogy přímo rozdělila. Metamfetamin má v takovém množství na černém trhu hodnotu okolo 30 tisíc korun. Při domovní prohlídce objevili kriminalisté u ženy mimo jiné i malé množství, necelých 5 gramů, bílého prášku. Zda se však jedná o pervitin, zodpoví až vyžádaná chemická expertiza.   Na aktivitách obou dealerů se podílel rovněž pětatřicetiletý muž z České Třebové, jehož policisté plánují (z téhož trestného činu) obvinit v následujících dnech. O jeho dopadení přitom nemají žádné obavy. Byl totiž zadržen společně s oběma dealery a rovnou předán k výkonu trestu do věznice za svou předchozí trestnou činnost. U zadrženého páru akceptoval soudce návrh na umístění do vazby. V případě prokázání viny jim později může být vyměřen až desetiletý trest.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

16.6.

Čtveřice opilců ohrožovala sebe i druhé

Jeden z aktérů usedl za volant a jal se couvat, ačkoliv na střeše vozidla ležel jiný muž.

Krimi celý článek
22.1.

Převedla na svůj účet cizí peníze.

. Zaměstnavatelka zjistila, že bylo z jejich účtu převedeno téměř půl milionu korun a zmizelo více jak dvacet čtyři tisíc korun v hotovosti z pokladny. Jako účetní měla přístup jak k provozní hotovosti, tak účtům. V období od poloviny listopadu loňského roku měla postupně odcizit hotovost a v pondělí 11. ledna měla třikrát převést finance organizace na svůj bankovní účet.

Krimi celý článek
19.12.

Pomozte objasnit loupež v centru Pardubic

Na sobě měl tmavou bundu, modré riflové kalhoty a pevnou mohutnější obuv.

Krimi celý článek
28.12.

Zadržení drogových dealerů

Obvinění měli zhruba od července roku 2013 do doby zadržení na různých místech v Pardubickém kraji vyrábět psychotropní látku tím, že skrytým způsobem pěstovali ve velkém rozsahu rostliny konopí.

Krimi celý článek
7.8.

Lapkové na svojšickém Antifestu

Neznámý pachatel vnikl do uzamčeného osobního automobilu Renault Megane, který byl zaparkovaný v zábavním areálu.

Krimi celý článek
23.2.

Na tuhle diskotéku asi nezapomenou

Nejprve jim nevěnovali příliš pozornost až do chvíle, kdy jeden z nich zakřičel něco jako: „Davajte co máte!“

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting