Řidič se utopil, vodák je nezvěstný

19.8.

Řidič se utopil, vodák je nezvěstný

Od neděle 8. srpna pátrali hasičští potápěči po řidiči, který v noci ze 7. na 8. srpna sjel se svým vozidlem Fiat Punto do rozvodněné řeky Stěnavy v Otovicích na Náchodsku. Záchranáři během celého dne prohledávali na člunech i ze břehu řeku, která v té době dosahovala třetího stupně povodňové aktivity a její hladina měla o metr více vody než obvykle. Pátrání po 36letém řidiči pokračovalo i v dalších dnech a vzhledem k tomu, že se jednalo o průzkum dlouhého úseku řeky, probíhalo i na polské straně hranice. Na místo byli proto přivoláni rovněž hasičští potápěči z Náchoda, Pardubic a potápěči policejní. Do pátrání se zapojili také dobrovolníci z české i polské strany a polští policisté z Nowe Rudy. Každá skupina potápěčů a dobrovolníků měla určený úsek řeky, který prohledávala. Říční koryto bylo prohledáváno až do zhruba 7,5 kilometru vzdálené polské obce Ścinawka Dolna V úterý 17. srpna před čtvrtou hodinou odpoledne objevili tělo muže, které bylo zaklíněné v naplaveninách větví. Místo se nacházelo zhruba 13 kilometrů za hranicemi na polské straně. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o pohřešovaného řidiče osobního vozidla. Rovněž v Pardubickém kraji se stále pátrá po vodákovi, který ve středu 11. srpna sjížděl se svým kamarádem řeku Chrudimku. Nafukovací kanoe se s nimi ovšem na jezu v obci Tuněchody převrátila. Jeden z mužů se z vody dostal sám a přivolal pomoc, druhého vodáka však stále hledají hasiči a policie. Do pátrání byli zapojeni profesionální hasiči z Chrudimi, hasičští potápěči ze stanice Pardubice a dále policejní potápěči. Pouze v sobotu 14. srpna - z důvodu zvýšení hladiny řeky Chrudimky - bylo pátrání přerušeno. Každý den je tok monitorován hasiči. Pátrání je ale stále neúspěšné.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

8.2.

Zásah musel být velmi rychlý

Policisté včera večer 7. února 2019 zasahovali v jedné z obcí na Letohradsku proti opilému muži, který se chtěl sebepoškodit.

Krimi celý článek
23.9.

Čelně se srazili při jízdě na bicyklech

Karambol dvou cyklistů ale nešetří muži zákona až tak často.

Krimi celý článek
8.7.

V jeden den spáchal několik trestních skutků

Dopustil se zločinu loupeže, přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté ho na základě rozhodnutí soudu převezli do vazební věznice a za loupežné přepadení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Krimi celý článek
13.12.

Automobil skončil v potoce, řidič zůstal zdráv

V úterý 11. prosince před 23. hodinou došlo nedaleko obce Neratov u Lázní Bohdaneč na Pardubicku k dopravní nehodě.

Krimi celý článek
7.9.

Autem srazila dvě děti

Při vyjíždění s autem z parkoviště s největší pravděpodobností zařadila místo zpátečky rychlost.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting