Řidič se utopil, vodák je nezvěstný

19.8.

Řidič se utopil, vodák je nezvěstný

Od neděle 8. srpna pátrali hasičští potápěči po řidiči, který v noci ze 7. na 8. srpna sjel se svým vozidlem Fiat Punto do rozvodněné řeky Stěnavy v Otovicích na Náchodsku. Záchranáři během celého dne prohledávali na člunech i ze břehu řeku, která v té době dosahovala třetího stupně povodňové aktivity a její hladina měla o metr více vody než obvykle. Pátrání po 36letém řidiči pokračovalo i v dalších dnech a vzhledem k tomu, že se jednalo o průzkum dlouhého úseku řeky, probíhalo i na polské straně hranice. Na místo byli proto přivoláni rovněž hasičští potápěči z Náchoda, Pardubic a potápěči policejní. Do pátrání se zapojili také dobrovolníci z české i polské strany a polští policisté z Nowe Rudy. Každá skupina potápěčů a dobrovolníků měla určený úsek řeky, který prohledávala. Říční koryto bylo prohledáváno až do zhruba 7,5 kilometru vzdálené polské obce Ścinawka Dolna V úterý 17. srpna před čtvrtou hodinou odpoledne objevili tělo muže, které bylo zaklíněné v naplaveninách větví. Místo se nacházelo zhruba 13 kilometrů za hranicemi na polské straně. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o pohřešovaného řidiče osobního vozidla. Rovněž v Pardubickém kraji se stále pátrá po vodákovi, který ve středu 11. srpna sjížděl se svým kamarádem řeku Chrudimku. Nafukovací kanoe se s nimi ovšem na jezu v obci Tuněchody převrátila. Jeden z mužů se z vody dostal sám a přivolal pomoc, druhého vodáka však stále hledají hasiči a policie. Do pátrání byli zapojeni profesionální hasiči z Chrudimi, hasičští potápěči ze stanice Pardubice a dále policejní potápěči. Pouze v sobotu 14. srpna - z důvodu zvýšení hladiny řeky Chrudimky - bylo pátrání přerušeno. Každý den je tok monitorován hasiči. Pátrání je ale stále neúspěšné.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

29.8.

Propíchal pneumatiky a nadával.

Doposud netrestaný 27letý podezřelý v pondělí převzal záznam o sdělení podezření.

Krimi celý článek
28.11.

Hasiči vyháthli z přehrady potopené vozidlo i pohřešovanou osobou

Bylo nutné odřezat větve tak, aby se na místo mohl dostavit automobilový jeřáb, kterým bylo potopené vozidlo vytaženo z vody na břeh.

Krimi celý článek
24.4.

Kauza Komerio: Zastupitelé pustili pět milionů k vodě

Komerio vrátilo jen část peněz, v roce 2001 navíc skončilo v likvidaci a Žamberku převedlo jen pohledávky jiných dlužníků.

Krimi celý článek
22.1.

Převedla na svůj účet cizí peníze.

. Zaměstnavatelka zjistila, že bylo z jejich účtu převedeno téměř půl milionu korun a zmizelo více jak dvacet čtyři tisíc korun v hotovosti z pokladny. Jako účetní měla přístup jak k provozní hotovosti, tak účtům. V období od poloviny listopadu loňského roku měla postupně odcizit hotovost a v pondělí 11. ledna měla třikrát převést finance organizace na svůj bankovní účet.

Krimi celý článek
11.7.

Střet nákladního vozidla a motocyklu

21letý motocyklista utrpěl při nehodě těžké zranění

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting