Seniorka uvěřila podvodníkovi

7.4.

Seniorka uvěřila podvodníkovi

Seniorka uvěřila podvodníkovi

Další případ hyenismu se stal v neděli 5. 4. 2009 v odpoledních hodinách v obci Mostek. Třiaosmdesátiletou seniorku překvapila návštěva neznámého muže, který jí přišel sdělit, že jí vrací přeplatek za elektřinu. Tato zpočátku šťastná informace se za několik okamžiků změnila v trestný čin. Muž babičce předložil bankovku v nominální hodnotě pět tisíc korun a žádal peníze rozměnit. V ten okamžik stará paní udělala zásadní chybu, zloděje pozvala k sobě domů a ještě ukázala úkryt svých naspořených peněz. Pak už se jen nezvaný host vymluvil nato, že musí zajít do auta pro razítko, ale již se nevrátil. Když se pak žena vrátila do pokoje, kde nechala kabelku s finanční hotovostí, zjistila, že zde leží jen prázdné papírové obálky. Zloděj ji ukradl více jak 17 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci. Policie České republiky žádá všechny občany a zejména seniory, aby neotvírali neznámým cizím lidem a nevěřili lákavým nabídkám nabízeného zboží či zajímavých služeb, ale ihned volali linku 158.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

7.4.

Dodávka, v níž byl zaklíněn řidič, hrozila převrácením

Dne 6. dubna v 10:05 hodin byli pardubičtí hasiči přivoláni k nehodě, která se stala v Nemošicích.

Krimi celý článek
7.11.

Growshopy na Pardubicku

Nejen uvnitř obchodů, ale i v jednom ze skladů byly nalezeny a postupně zajištěny věci, jimiž mohla být páchána trestná činnost. Jednalo se o semena konopí a potřeby pro jeho pěstování jako je substrát, hnojiva, stany, lampy, vzduchotechnika, elektrospotřebiče, dýmky, a tiskoviny, kterými je užívání konopí propagováno.

Krimi celý článek
8.12.

Podezřelý se k vraždě doznal

V pondělí 1. prosince okolo 21. hodiny oznámily na policii dvě ženy, že od soboty pohřešují svoji 68letou babičku.

Krimi celý článek
5.11.

Neposílala dceru do školy

Královéhradečtí policisté v těchto dnech sdělili obvinění třiatřicetileté ženě z Hradce Králové

Krimi celý článek
9.3.

Výtržník se schoval ve skříni

V noci ze soboty na neděli se dopustil devětadvacetiletý muž v Rybitví trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.

Krimi celý článek
8.6.

Na Seči zmizelo vodní šlapadlo

Využil noční doby ze soboty na neděli 31. 5. 2015 na to, aby šlapadlo původně připevněné řetězem u břehu vodní nádrže Seč (v kempu Pláž) beze stopy odvezl.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting