Seniorka uvěřila podvodníkovi

7.4.

Seniorka uvěřila podvodníkovi

Seniorka uvěřila podvodníkovi

Další případ hyenismu se stal v neděli 5. 4. 2009 v odpoledních hodinách v obci Mostek. Třiaosmdesátiletou seniorku překvapila návštěva neznámého muže, který jí přišel sdělit, že jí vrací přeplatek za elektřinu. Tato zpočátku šťastná informace se za několik okamžiků změnila v trestný čin. Muž babičce předložil bankovku v nominální hodnotě pět tisíc korun a žádal peníze rozměnit. V ten okamžik stará paní udělala zásadní chybu, zloděje pozvala k sobě domů a ještě ukázala úkryt svých naspořených peněz. Pak už se jen nezvaný host vymluvil nato, že musí zajít do auta pro razítko, ale již se nevrátil. Když se pak žena vrátila do pokoje, kde nechala kabelku s finanční hotovostí, zjistila, že zde leží jen prázdné papírové obálky. Zloděj ji ukradl více jak 17 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest nebo propadnutí věci. Policie České republiky žádá všechny občany a zejména seniory, aby neotvírali neznámým cizím lidem a nevěřili lákavým nabídkám nabízeného zboží či zajímavých služeb, ale ihned volali linku 158.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

25.1.

Přisvojit si peněženku může vyjít draho

Podezřelá žena ale uvedla, že chtěla vše poctivě vrátit, ale nestihla to. Policisté u jejich dveří zazvonili dřív, než si sama našla čas, kontaktovat muže, jemuž vše opravdu patřilo. Přesně taková je nyní její obhajoba. Peněženku hlídce předala s celým obnosem, který majitel popisoval. Žádné peníze do ní nevracela, uvnitř zůstalo více než 26tisíc korun, což i její obhajobu umocňuje.

Krimi celý článek
26.7.

Milovník zavařenin

Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že výtečník měl v minulosti s policií již co dočinění.

Krimi celý článek
18.12.

Ivoš opět nezlamal

Bezmála tři kilometry vedl policejní pes Ivoš svého pána. Stopa jej vedla až na vlakové nádraží, kde kolegu upozornil na postávající dvojici.

Krimi celý článek
18.3.

Další oklamaný senior

Přišel o téměř 81.000 korun.

Krimi celý článek
22.7.

Bydlení s výzdobou marihuany

Muž měl mít v podkroví chrudimského rodinného domu instalovanou technologii pro pěstování této rostliny, s níž měl počítat pro výrobu omamné a psychotropní látky.

Krimi celý článek
4.3.

Pro těžce zraněnou dívku přiletěl vrtulník

Všichni uživatelé sjezdovek musí brát bezpodmínečně ohled na ostatní lyžaře i snowboardisty a pečlivě sledovat okolní provoz.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting