Sliboval letenky

12.8.

Sliboval letenky

Zajímavý případ měli na svém stole kriminalisté z oddělení pardubické hospodářské kriminality. Kdo by nechtěl letět do zahraničí za co nejlevnější cenu letenky? Podívat se do jiné části země touží téměř každý z nás, ale takový zážitek něco stojí. Nejmenovaná pardubická cestovní agentura měla přes internet nabízet levné letenky, na což zareagovalo několik desítek lidí z různých koutů republiky. Pětatřicetiletý provozovatel agentury už je obviněn z trestného činu podvodu, za který mu v případě prokázání viny hrozí až osmileté vězení.

Jeho jednání se z počátku zdálo být jeho zákazníkům seriózní. Obviněný měl slíbit zprostředkování letenek do konkrétní lokality na požadovaný termín, letenky rezervovat, a aby rezervace nepropadla, chtěl od objednatelů peníze, což je běžná praxe každé cestovní kanceláře i agentury. Spousta jeho klientů si rezervaci ověřila u konkrétní letecké společnosti, se kterou měli letět, tam dostali odpověď, že na jejich jméno skutečně rezervace sjednaná je, proto neváhali a zprostředkovateli peníze za letenky uhradili. Bohužel však nepočítali s tím, že uhrazená finanční částka nebude poslána letecké společnosti, ale že zůstane v rukou zprostředkovatele a rezervace na jejich jméno propadne. Díky takovému jednání, které mu je nyní kladeno za vinu, lidé ze dne na den neměli peníze na účtu, ani nezapomenutelnou dovolenou. Kam měli letět? Navštívit chtěli lokality jako je Bangkok, Bali, Cancun, Charlotte, a Los Angeles. Ceny letů měly být nabízeny v hodnotách od 20 do 70 tisíc.

Celková škoda dosahuje téměř 870.000 korun. Není vyloučené, že podvedených může být i více s tím, že někteří jeho klienti oznámení na policii neučinili.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

17.8.

Policejní „šťára“ odhalila mladistvé opilce

Provedenými dechovými zkouškami policisté zjistili u sedmi osob mladších 18 let přítomnost alkoholu v dechu.

Krimi celý článek
6.4.

Muži propadli střechou

V současné době prověřujeme důvod pohybu obou mužů po střeše, a také zda byla dodržena pravidla bezpečnosti práce.

Krimi celý článek
2.1.

Dva kuriózní zásahy hasičů v roce 2008 v Pardubickém kraji

Náměstí aplaudovalo hasičům za záchranu uvízlého chlapce.

Krimi celý článek
6.2.

Násilníka zadrželi policisté

2. února na vlakovém nádraží přistoupil neznámý mladík ke dvěma dívkám ve věku 15 a 14 let fyzicky je napadl.

Krimi celý článek
26.7.

Ze zdemolovaného vozu museli hasiči vyprostit zraněnou osobu

Po náročném vyproštění byla zraněná osoba předána ihned do péče zdravotníkům.

Krimi celý článek
16.7.

Vybíral a platil, nyní čelí podvodu

Kartou platil v obchodech, v několika případech vybíral i z bankomatu. Během pár dní tak vyčerpal částku, kterou posléze nedokázal v měsíčních splátkách vrátit. I přes opakované výzvy se společnost svých peněz nedočkala.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting