Šťastný den se rozhodně nekonal

8.3.

Šťastný den se rozhodně nekonal

Šťastný den se rozhodně nekonal

Na důvěřivost starších lidí zřejmě spoléhá trojice dosud neznámých pachatelů, kteří v pátek 4. března krátce po poledni navštívili rodinný dům na Chrudimsku. Po jejich sehraném "představení" přišla manželská dvojice o peněženku s finanční hotovostí přesahující 10 tisíc korun.   Tvůrce scénáře opět vsadil na důvěřivost starších lidí a záminku vrácení peněz za léky.   „Dnes máte šťastný den, nesu Vám peníze za léky,“ tak těmito slovy začal neznámý muž rozhovor s osmdesátiletým majitelem domu. Následovala cesta do stavení, kde mělo v kuchyni proběhnout focení užívaných léků a následné vyhodnocení přeplatku na částku 2 tisíc korun.   Neznámý muž ale uvedl, že má pouze bankovku v hodnotě 5 tisíc korun, a proto bude potřebovat vrátit. Majitel domu v tom neviděl nic divného a z peněženky sumu potřebnou k vrácení vyplatil. Neuvědomil si však, že tím ukázal na místo, kde si peníze ukládá.     Poté následovala další nečekaná návštěva v podobě ženy, která nabízela k prodeji deky. Obchod či promyšlené odvedení pozornosti? Dvojici prozatím neznámých návštěvníků pak doplnil další muž, který přišel s tím, že je potřeba podepsat potvrzení o převzetí částky 2 tisíce korun. A právě v tuto chvíli již dvojice starších manželů neměla sebemenší šanci, jejich pozornost byla totiž celou trojicí odvedena. Paní domu se snažila vysvětlit neznámé ženě, že deky nepotřebují a manžel podepisoval potvrzení pod dohledem dvojice mužů.     Teprve poté, když trio nečekaných návštěvníků dům opustilo, zjistila manželská dvojice, že jim byla odcizena peněženka s finanční hotovostí.   Po trojici neznámých pachatelů nyní policisté intenzivně pátrají.  

Další zprávy z kategorie "Krimi"

24.4.

Odcizené vozidlo si našel sám

Když se podíval na parkoviště, automobil tam také nebyl. Pojal tak podezření, že auto a tablet mu odcizil jeho známý, a celou věc šel oznámit na policii. Následně tak začalo pátrání po odcizeném vozidle, tabletu i samotném muži, který měl mít krádež na svědomí.  

Krimi celý článek
5.2.

Policisté podruhé během týdne zachránili lidský život

Na Obvodní oddělení policie v Lanškrouně se obrátila s žádostí o pomoc přítelkyně jistého osmatřicetiletého muže.

Krimi celý článek
8.3.

Pátraní po zmizelém pokračuje

Kladný výsledek dokonce nepřinesla ani žádná ze série společných pátracích akcí.

Krimi celý článek
12.6.

Žena se topila v řece, lidé pouze přihlíželi

Lidé pouze přihlíželi a zavolali na 112. Nikdo z nich do vody neskočil. Je to smutné," dodala Žahourková.

Krimi celý článek
9.11.

Prstýnek na naběhlém prstu rozřízli hasiči

Zdravotníci neváhali a požádali proto o pomoc hasiče. Ti k záchraně naběhlého palce použili svěrák a do něj prst upevnili.

Krimi celý článek
11.3.

Chlapík s kloboukem na hlavě

Ačkoliv mužova oznámení byla zjevně nesouvislá a zmatená, policisté i přesto vyrazili do ulic.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting