Statistika prázdninové nehodovosti

2.9.

Statistika prázdninové nehodovosti

Statistika prázdninové nehodovosti

Statistika prázdninové nehodovosti

Prázdniny jsou za námi a je na čase shrnout, jak to vypadalo na našich silnicích v počtu a následcích dopravních nehod právě v období letošních letních prázdnin. Zatímco v loňském roce náš kraj držel „dá se říci Černého Petra“ v počtu tragických následků, tak ten letošní nebyl až tak nepříznivý. Počet nehod se o něco zvýšil, ale oproti tomu máme více než o polovinu méně mrtvých.   Od 1. července do 31. srpna vyjížděli policisté k 578 dopravním nehodám, při nichž došlo k 217 lehkým a 33 těžkým zraněním. Bohužel dopravní nehoda se stala osudná 6 osobám, které na místě svým zraněním podlehly. Můžete namítat, že počet mrtvých byl vyšší, ale u několika dopravních nehod provedené vyšetřování prokázalo, že osoby zemřely v důsledku vážné zdravotní komplikace (srdeční zástava...) ještě před samotným nárazem, nebo havárií.  Na druhou stranu jsou i osoby s těžkým zraněním, které v nemocnici stále bojují o život. Snad svůj boj vyhrají a ta nejčernější statistická čísla se nenavýší.   Začal nový školní rok a určitě budeme všichni spokojení, když počet tragických nehod nebude vzrůstat. Vždy na svých cestách myslete na to, že zdraví máme jen jedno a těch pár ušetřených minutek, které nastřádáte rychlou jízdou, za ten hazard se životem nejen svým, ale i ostatních účastníků silničního provozu, opravdu nestojí.  

Další zprávy z kategorie "Krimi"

14.6.

Ve Chvojenci se střetla čtyři vozidla

Dále hasiči zajistili vozidla proti požáru odpojením akumulátoru.

Krimi celý článek
14.8.

V protidrogové akci Úklid obviněna žena

Drogová problematika nejen na Moravskotřebovsku toxi tým velmi tíží a proto je jeho snahou nelegální výrobu drog a jejich distribuci co nejvíce eliminovat. Získávat důkazy je v těchto případech velmi časově náročné, ale i přes to úspěšné.

Krimi celý článek
21.10.

Příčinou vzniku požáru nákladního vozidla byla nedbalost

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při mytí motoru hořlavou kapalinou.

Krimi celý článek
8.10.

Dvě vloupání do restaurací.

K prvnímu případu mělo dojít ve čtvrtek 4. října 2018 v době od 01.00 do 07.00 v Dašicích. Zatím neznámý pachatel měl z restaurace odcizit příruční pokladnu s kasírtaškou a finanční hotovost. Celková škoda, která majiteli vznikla, byla odhadnuta na 45.350 Kč. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení policie Pardubice III.

Krimi celý článek
8.10.

Přicházeli k vlaku kolem mrtvoly muže

Cestující byli vlakovou četou upozorněni, že půjdou kolem místa střetu a že pokud nechtějí, přestoupit nemusí.

Krimi celý článek
23.2.

Notebook v autě

K tomu, aby se ho zmocnil, rozbil boční okénko u spolujezdce. Ve vozidle nebyl pouze notebook, ale i zařízení na stahování tachografu. Jednáním pachatele vznikla nejmenované společnosti škoda, která byla předběžně vyčíslena na 9.000 korun.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting