Surovci z Ústí skončili v policejních celách

29.10.

Surovci z Ústí skončili v policejních celách

Surovci z Ústí skončili v policejních celách

V pátek 12. října tohoto roku jsme čtenáře v článku „Městem Ústí nad Orlicí obchází strach“ informovali o několika brutálních přepadeních na území města. Jejich společným jmenovatelem byla nejen loupež, tedy krádež peněz a osobních věcí, ale také neobvyklá surovost, jíž byli postižení při útoku vystaveni. V úterý a ve středu minulého týdne byli po usilovné práci policistů Okresního ředitelství Policie ČR Ústí nad Orlicí zadrženi v souvislosti s těmito přepadeními čtyři podezřelí mladíci z okresu Ústí nad Orlicí. Kvůli věku zadržených ovšem policie nemohla zveřejnit podrobnosti. "Jedná se o tři osoby mladší 18 let a jednu dospělou osobu. Bližší informace k osobám mladistvím však nelze s přihlédnutím k zákonu o mladistvých zveřejnit," uvedla mluvčí zdejší policie Eva Sichrová. Podle dostupných informací má tato „povedená parta“ na svědomí daleko více přepadení než jen ta, ke kterým došlo v posledních týdnech na území okresního města. "Osoby jsou podezřelé, že se společným jednáním v posledních třech měsících dopouštěly přepadání osob v okrese Ústí nad Orlicí a okolí, kdy násilným způsobem získávaly neoprávněně finanční prostředky a věci poškozených," doplnila mluvčí Sichrová. Vrchní policejní komisař zahájil proti zadrženým mladíkům trestní stíhání pro trestný čin loupeže, kde obviněným hrozí trestní sazba až do deseti let odnětí svobody. Zadržené osoby přepadávali a loupili na opuštěných místech. Ke dvěma přepadením došlo na Podměstí u podchodu a také u železniční zastávky. Osamělé chodce pak surově udeřili do obličeje nebo zezadu do hlavy. Ze tří přepadení, ke kterým v Ústí nad Orlicí došlo, skončili ve dvou případech okradení muži v nemocnici.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

8.12.

Dejte pozor na oxid uhelnatý (CO)

V rodinném domu matka dvou dětí zapnula plynový kotel dvě hodiny před tím, než na místo museli přijet hasiči.

Krimi celý článek
10.7.

Krádež zemědělské techniky - Žádáme svědky o informace a případně řidiče vozidel o kamerové záznam

Zloděj začátkem tohoto měsíce násilím vnikl do oploceného areálu v jedné z obcí na Žambersku, ze kterého odcizil zemědělskou techniku za 200 tisíc korun.

Krimi celý článek
16.5.

Řidiči pod vlivem drog

Policisté je všechny zastavili ve městě.

Krimi celý článek
5.3.

Pardubický zloděj kradl v Chrudimi

Za čtyři měsíce se poberta vloupal devětkrát do různých objektů, přičemž do některých se vracel dokonce třikrát i čtyřikrát.

Krimi celý článek
4.2.

S odcizenou kartou běhal po nákupech

Přesněji učinil 7 nákupů, při nichž udělal pár zásadních chyb, které ale z taktického hlediska nebudeme nikterak popisovat a tudíž na sebe upozornil.

Krimi celý článek
28.2.

Z krádeže se radoval pouze týden

K vloupání došlo 12. února. Na začátku prověřování byl pachatel neznámý, ale za týden už policisté věděli, za kým se mají vydat.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting