Surovci z Ústí skončili v policejních celách

29.10.

Surovci z Ústí skončili v policejních celách

Surovci z Ústí skončili v policejních celách

V pátek 12. října tohoto roku jsme čtenáře v článku „Městem Ústí nad Orlicí obchází strach“ informovali o několika brutálních přepadeních na území města. Jejich společným jmenovatelem byla nejen loupež, tedy krádež peněz a osobních věcí, ale také neobvyklá surovost, jíž byli postižení při útoku vystaveni. V úterý a ve středu minulého týdne byli po usilovné práci policistů Okresního ředitelství Policie ČR Ústí nad Orlicí zadrženi v souvislosti s těmito přepadeními čtyři podezřelí mladíci z okresu Ústí nad Orlicí. Kvůli věku zadržených ovšem policie nemohla zveřejnit podrobnosti. "Jedná se o tři osoby mladší 18 let a jednu dospělou osobu. Bližší informace k osobám mladistvím však nelze s přihlédnutím k zákonu o mladistvých zveřejnit," uvedla mluvčí zdejší policie Eva Sichrová. Podle dostupných informací má tato „povedená parta“ na svědomí daleko více přepadení než jen ta, ke kterým došlo v posledních týdnech na území okresního města. "Osoby jsou podezřelé, že se společným jednáním v posledních třech měsících dopouštěly přepadání osob v okrese Ústí nad Orlicí a okolí, kdy násilným způsobem získávaly neoprávněně finanční prostředky a věci poškozených," doplnila mluvčí Sichrová. Vrchní policejní komisař zahájil proti zadrženým mladíkům trestní stíhání pro trestný čin loupeže, kde obviněným hrozí trestní sazba až do deseti let odnětí svobody. Zadržené osoby přepadávali a loupili na opuštěných místech. Ke dvěma přepadením došlo na Podměstí u podchodu a také u železniční zastávky. Osamělé chodce pak surově udeřili do obličeje nebo zezadu do hlavy. Ze tří přepadení, ke kterým v Ústí nad Orlicí došlo, skončili ve dvou případech okradení muži v nemocnici.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

27.10.

V Čeperce hořelo. Došlo k pádu hasiče

Hasiči museli při akci použít i výškovou techniku, s jejíž pomocí byla postupně odhalována nová a nová ohniska požáru.

Krimi celý článek
19.5.

Tragická nehoda na Pardubicku

Dnes ráno došlo ke smrtelné nehodě mezi obcemi Zminný a Pardubice.

Krimi celý článek
1.10.

Vyděrač z Jevíčska zadržen

Ve druhé polovině srpna tohoto roku stál osmačtyřicetiletý podnikatel z Jevíčka před závažným problémem.

Krimi celý článek
18.2.

Léky s pseudoefedrinem vezli z Polska

Obdobný nález se opakoval při kontrole dalšího občana naší republiky. Ve druhém případě šlo o 14 let mladšího Čecha, kterému je kladeno za vinu to, že přes hranice převezl 390 tablet léků stejného druhu.

Krimi celý článek
1.4.

Vzduchem létaly půllitr a nože

Nejprve začala padat ostrá slova, ale netrvalo dlouho a vzduchem prolétla sklenice od piva.

Krimi celý článek
9.1.

Podnikatel provozoval v Jevíčku nelegální autovrakoviště. Dostal pokutu 110 tisíc korun

„Inspektoři ČIŽP při kontrole provedené v roce 2016 zjistili, že se na vodohospodářsky nezabezpečených plochách nacházelo celkem 69 autovraků. Některé obsahovaly motory a převodovky včetně provozních náplní. Navíc na místě docházelo i k demontáži jednotlivých dílů z těchto vraků. Nelegální autovrakoviště bylo podle našich zjištění provozováno minimálně od roku 2010, což jsme ověřili z leteckých map lokality,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting