Svitavským policistům se dařilo

23.12.

Svitavským policistům se dařilo

Svitavským policistům se dařilo

Zasněžená škodovka s registrační značkou cizího státu, a postávající na jednom místě nedaleko Svitav, upoutala pozornost policistů. S ohledem na to, že vůz zde stál již několik dní a majitel nikde, byl vůz prověřen v policejních evidencích. Výsledek byl pro muže zákona impulsem k tomu, aby se okamžitě po řidiči začali shánět. Důvod byl poměrně jednoduchý, po odstaveném vozidle bylo totiž v sousední zemi vyhlášeno celostátní pátrání.   Pravděpodobný řidič škodovky, 33letý muž ze slovenské Prievidze byl policisty záhy zjištěn. Hájil se však tím, že automobil rozhodně neodcizil, nýbrž jej údajně před několika měsíci zakoupil od kamaráda. Proč ale tento známý po vozidle nechal vyhlásit celostátní pátrání, neví. Uvedená diproporce v tvrzení zadrženého a jeho "známého" je předmětem šetření kriminalistů, kteří se již případem zabývají. Jak to vlastně doopravdy bylo se záhadným prodejem vozu, ukáží až následující dny. Po pár hodinách výslechu ovšem vyšly najevo ještě mnohem zajímavější skutečnosti. Zadržený muž je dále podezřelý, že v několika případech natankoval svůj vůz a aniž zaplatil, od čerpací stanice ujel. I tyto přestupky jsou nyní předmětem šetření. Aby toho nebylo málo, byl 33letý cizinec policejním komisařem obviněn ze dvou trestných činů. Je totiž důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a trestného činu zanedbání povinné výživy.  Ačkoliv mu soud vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel, tento verdikt nerespektoval, jiným soudem mu pak byla uložena povinnost platit výživné na své dvě nezletilé děti. Těm za prvních devět měsíců letošního roku dluží na výživném částku ve výši 20 tisíc korun. A bonbónek na závěr - zadržený muž, jenž má na svědomí několik protiprávních jednání, je od roku 2008 v celostátním pátrání. Policistům ze svitavského obvodního oddělení se tak podařilo během jediného dne nalézt kradené vozidlo a vyhledat i celostátně hledanou osobu, která se vyhýbala výkonu trestu odnětí svobody. Cizince ještě týž den předala policejní eskorta pracovníkům vězeňské služby.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

7.4.

Po deseti letech teroru řekla: Dost!

Svoje „chlapáctví“ si obyčejně dokazoval pěstmi, takže nebohá žena byla víc než často ozdobena modřinami.

Krimi celý článek
15.10.

Nalezl granát z roku 1866

K podobným nálezům munice, byť ne takto unikátní, došlo na území Královéhradeckého kraje jen za poslední rok několikrát.

Krimi celý článek
31.10.

Střet vozu s chodkyní

U obou účastníků jsme provedli dechové zkoušky, obě měly negativní výsledek.

Krimi celý článek
15.2.

Agresivní surovec skončil za mřížemi

Čtyřiačtyřicetiletého muže z obce Kunčina u Moravské Třebové zadrželi ve středu svitavští kriminalisté.

Krimi celý článek
17.3.

Výtržník na hřbitově

Opakovaně zřejmě poničil hrobovou lampu a tímto jednáním pietní místo zhanobil. Poškozené osobě tak způsobil škodu vyčíslenou na více jak 5 tisíc korun.

Krimi celý článek
13.2.

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

Vozidlo dosud neznámý pachatel odcizil zahraničnímu turistovi, který přijel do Krkonoš strávit dovolenou.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting