Ukradl dodávku, byl nejen opilý

10.3.

Ukradl dodávku, byl nejen opilý

PARDUBICE - Policista z Obvodního oddělení Pardubice 4, který jel provádět šetření k jemu svěřenému případu, zadržel pachatele, který ujížděl jednosměrkami dukelského sídliště v Pardubicích v ukradeném automobilu. 
Kolega mířil k ulici Jana Palacha, kde se náhodně od občanů dozvěděl, že před okamžikem došlo ke krádeži dodávky s reklamními texty truhlářské firmy. Popis automobilu, kterého se neoprávněně cizí muž zmocnil, přesně seděl k tomu, který před okamžikem míjel, ihned zanechal toho, co měl v plánu a otočil se za ním. „Zloděje“ pronásledoval i jiný řidič, který krádež zjistil, ten měl zapnutá výstražná světla. Policista podal hlášení operačnímu středisku, vozidla dojel a řidiče za volantem kradené dodávky zastavil.
Podezřelý – 31letý muž byl zajištěn, dechová zkouška měla pozitivní výsledek a to 3,55 promile alkoholu v dechu, ani test na omamné a psychotropní látky nebyl negativní, ten ukázal přítomnost amphetaminu/metamfetaminu, čemuž se řidič bez řidičského oprávnění divil s tím, že drogy užil před 10 dny, takže netuší, že ve slinách i po takové době jsou pozitivní.
Proč vozidlo použil, na to měl svou odpověď. Šel pěšky, auto stálo přímo před jeho zraky nastartované, v okolí nikoho neviděl, tak ho napadlo si ho „půjčit“, aby nemusel pěšky. Při jízdě porušil několik ustanovení. Jednou nerespektoval svislou dopravní značku zákaz odbočení vpravo, dvakrát zákaz vjezdu všech vozidel (jednosměrná komunikace). Sám zavzpomínal i na „mírnou kolizi“ s dopravním značením, o které zavadil zpětným zrcátkem.
Uvedeného jednání se dopustil přesto, že byl v minulosti za obdobné jednání odsouzen. Aby toho nebylo málo, v kapse neměl ani řidičské oprávnění. To si totiž zatím nestačil vyzvednout, ačkoliv předchozí zákaz řízení mu skončil v říjnu minulého roku. Nyní mu za neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tříleté vězení.
(Krátké video z jízdy zákazem naleznete v přiloženém souboru.)
Zdroj: policie.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

19.8.

Útočil na spolubydlící i na policistu

Přivolaní lékaři znehybněnému pacientovi museli aplikovat zklidňující prostředek a převezli ho na psychiatrické oddělení do nemocnice, kde byl z rozhodnutí lékaře hospitalizován. V nemocnici neskončil pouze muž, u něhož se projevila popisovaná agrese, ale i jeden z policistů, jehož ošetření si vyžádalo chirurgický steh v obličeji.

Krimi celý článek
30.11.

Policie zjišťuje totožnost neznámého mladíka

Od druhého zářijového dne roku 2007 šetří hlinečtí policisté případ zcizené peněženky.

Krimi celý článek
1.10.

Krádeže černých vozidel na Pardubicku se množí

Triáda krádeží černých vozů na Pardubicku se naplnila v úterý 29. září během odpoledne

Krimi celý článek
4.4.

Na obchvatu u Opatova se střetla 2 vozidla

Okolnosti této kolize jsou předmětem i nadále probíhajícího vyšetřování dopravních policistů.

Krimi celý článek
18.2.

Plameny zcela zničily osobní automobil

Při příjezdu hasičů na místo byl již automobil celý pohlcen plameny. Hasiči požár zlikvidovali v 13.08 hodin.

Krimi celý článek
1.11.

Hasiči u nehody předali chlapci plyšového dráčka Záchranáčka

Hasiči poskytli řidičce posttraumatickou pomoc a první před lékařskou pomoc. Po příjezdu záchranné služby byla posádka vozu předána do jejich péče.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting