Usedají za volant i opakovaně

13.12.

Usedají za volant i opakovaně

Včera, tak jako každý den, policisté na Pardubicku zkontrolovali během své služby několik desítek řidičů, ale výsledky s datem 11. 12. 2013 byly z jednoho pohledu tak trochu neobvyklé. V čem? Jde o počet řidičů přistižených za volantem s podezřením z řízení motorového vozidla pod vlivem omamné a psychotropní látky. U dvou z nich (muži ve věku 19 a 24 let) detekční přístroj zobrazil přítomnost látky cannabis, zatímco u třetího mělo jít o metamfetamin.

Metamfetamin (známější pod názvem pervitin, nebo „perník, péčko, piko“) je učebnicově popisován jako droga výhradně české výroby, která je ve formě krystalické látky nažloutlé barvy a užívá se převážně nitrožilně. Příznaky užívání této drogy jsou podobné jako u kokainu, kdy podezřelý člověk z užívání drog má rozšířené zorničky, zvýšený krevní tlak a je neklidný. Jednatřicetiletý řidič byl už v tomto stavu přistižen za volantem automobilu Škoda Felicia už poněkolikáté, což určitě bude mít vliv na probíhající správní řízení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

19.5.

Prodejna terčem zloděje

Policisté po pachateli intenzivně pátrají.

Krimi celý článek
11.3.

Pátráme po 15leté dívce

Dívka je ale pohřešována od úterý 8. března 2011.

Krimi celý článek
24.6.

Řídil opilý a ještě bez řidičského oprávnění

Dne 22. 6. 2009 krátce před jedenáctou hodinou večer došlo na silnici 3. třídy v obci Ráby k dopravní nehodě.

Krimi celý článek
6.6.

Pád římsy v Lanškrouně

Lidé z okolí slyšeli hluk padající suti. Suť se skutečně nacházela před domem a uvnitř objektu zhruba 1-1,5 metrů do výšky. Objekt byl nezabezpečen. Hasiči na místě provedli průzkum pomocí termokamery. Na místo byl také ihned povolán kynolog se psem na vyhledávání zavalených osob z Ústí nad Orlicí a další tři kynologové z Prahy.

Krimi celý článek
24.10.

Pardubická "kriminálka" slaví úspěch

Jeden z hlavních podezřelých byl zadržen bezprostředně po spáchání posledního skutku při silniční kontrole v Doubravicích.

Krimi celý článek
2.10.

Postrach posiloven a plováren: máma s dcerou

Doslova mravenčí práce přinesla pardubickým kriminalistům opět své plody. Podařilo se jim totiž úspěšně objasnit sérii vloupání

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting