Usedají za volant i opakovaně

13.12.

Usedají za volant i opakovaně

Včera, tak jako každý den, policisté na Pardubicku zkontrolovali během své služby několik desítek řidičů, ale výsledky s datem 11. 12. 2013 byly z jednoho pohledu tak trochu neobvyklé. V čem? Jde o počet řidičů přistižených za volantem s podezřením z řízení motorového vozidla pod vlivem omamné a psychotropní látky. U dvou z nich (muži ve věku 19 a 24 let) detekční přístroj zobrazil přítomnost látky cannabis, zatímco u třetího mělo jít o metamfetamin.

Metamfetamin (známější pod názvem pervitin, nebo „perník, péčko, piko“) je učebnicově popisován jako droga výhradně české výroby, která je ve formě krystalické látky nažloutlé barvy a užívá se převážně nitrožilně. Příznaky užívání této drogy jsou podobné jako u kokainu, kdy podezřelý člověk z užívání drog má rozšířené zorničky, zvýšený krevní tlak a je neklidný. Jednatřicetiletý řidič byl už v tomto stavu přistižen za volantem automobilu Škoda Felicia už poněkolikáté, což určitě bude mít vliv na probíhající správní řízení.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

30.12.

Psí spřežení najelo do Opelu

Kuriozní dopravní nehoda, ve které se první pes spřežení srazil s přední částí automobilu.

Krimi celý článek
28.2.

Pytláctví, nebo krádež?

Řidič se nejspíš nesmířil s poškozeným vozidlem, jehož opravu mu pojišťovna plně neuhradí, právě proto si možná odvezl alespoň část masa sraženého srnčího do svého mrazáku.

Krimi celý článek
26.8.

Žádáme svědky nehody o pomoc

Řidič Audi z místa dopravní nehody ujel. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Krimi celý článek
30.4.

V obchodě posnídal utopence

Chtěl mezi nimi projít bez povšimnutí, aniž by zboží zaplatil. Při odchodu z obchodního domu mu ale zastoupil cestu pracovník ostrahy.

Krimi celý článek
30.11.

Policie zjišťuje totožnost neznámého mladíka

Od druhého zářijového dne roku 2007 šetří hlinečtí policisté případ zcizené peněženky.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting