Ústeckoorlicko: tři variace na loupežnictví

2.10.

Ústeckoorlicko: tři variace na loupežnictví

Vynalézavost zlodějů nezná mezí a sortiment kradených věcí se neustále rozšiřuje. V noci ze čtvrtka na pátek si jeden poberta vzal na mušku zříceninu hradu nedaleko Ústí nad Orlicí. Zřejmě se držel hesla, že hodit se může všechno, a tak z nádvoří hradu ukradl světlomet sloužící k jeho nočnímu nasvícení. Občané, kteří se bláhově domnívali, že na hradu vypnuli proud, se tedy, jak se později ukázalo, mýlili. To jiný majitel nemovitosti, pan „lapka“, zřejmě potřebuje nasvítit svoji „haciendu“. Krádeží reflektoru způsobil škodu na majetku za 35 tisíc korun. Na střelnici, místo do obchodu se zbraněmi, šel „ nakupovat“ jiný nenechavec. Stalo se tak v pátek večer v areálu sportovní střelnice na Orlickoústecku. Navštívil zde parkoviště u střelnice a zjišťoval, zda tu není něco k odnesení. A cesta se mu opravdu vyplatila. Ve dvou vozidlech nalezl na zadních sedadlech položené celkem 3 brokovnice a dalekohled. Tomuto nálezu nemohl pochopitelně odolat, neboť se jedná o výhodný prodejní artikl. Majitelům nejenže způsobil škodu za 35 tisíc korun, ale ti se navíc budou muset ještě zpovídat, proč řádně nezajistili své zbraně. Ani drzost zlodějů kovů nezná mezí. V noci ze středy na čtvrtek se vydala parta loupežníků kovů na „noční směnu“. Tentokrát si vyhlédli jeden kovoobráběcí podnik nedaleko Vysokého Mýta. Nezastavil je ani plot, ve kterém prostě vyřízli díru. Tou následně vynosili 32 kovových výkovků, které ještě museli vláčet přes oranici až k cestě. Tento vzpěračský kousek se jim ale vyplatil, neboť si odnesli přes jednu tunu železa. Lupiči tak způsobili firmě škodu za 100 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

2.6.

Zloděj odnesl spodní prádlo

Ačkoliv škoda není nijak vysoká, jednání neznámého pachatele přesvědčilo nejmenovanou ženu k tomu, že na místo zavolala policisty.

Krimi celý článek
4.7.

Psí exkrement

Jeho majitelka nejspíš nic neviděla, hosté ji několikrát upozornili, aby si to po svém pejskovi uklidila, na což snad nereagovala.

Krimi celý článek
15.12.

Šílený řidič ohrožoval Chvaleticko

Kdyby policista neuskočil, skončil by s největší pravděpodobností pod koly bezohledného řidiče.

Krimi celý článek
2.7.

DÍTĚ V OHROŽENÍ!

Pátráme po 10letém chlapci, rodina má o něho strach.

Krimi celý článek
6.1.

Fantóm Holicka byl dopaden

Přičteme-li k tomuto číslu škodu na poškozených věcech, celková škoda pak dosahuje částky necelých 65 tisíc korun.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting