Ústeckoorlicko: tři variace na loupežnictví

2.10.

Ústeckoorlicko: tři variace na loupežnictví

Vynalézavost zlodějů nezná mezí a sortiment kradených věcí se neustále rozšiřuje. V noci ze čtvrtka na pátek si jeden poberta vzal na mušku zříceninu hradu nedaleko Ústí nad Orlicí. Zřejmě se držel hesla, že hodit se může všechno, a tak z nádvoří hradu ukradl světlomet sloužící k jeho nočnímu nasvícení. Občané, kteří se bláhově domnívali, že na hradu vypnuli proud, se tedy, jak se později ukázalo, mýlili. To jiný majitel nemovitosti, pan „lapka“, zřejmě potřebuje nasvítit svoji „haciendu“. Krádeží reflektoru způsobil škodu na majetku za 35 tisíc korun. Na střelnici, místo do obchodu se zbraněmi, šel „ nakupovat“ jiný nenechavec. Stalo se tak v pátek večer v areálu sportovní střelnice na Orlickoústecku. Navštívil zde parkoviště u střelnice a zjišťoval, zda tu není něco k odnesení. A cesta se mu opravdu vyplatila. Ve dvou vozidlech nalezl na zadních sedadlech položené celkem 3 brokovnice a dalekohled. Tomuto nálezu nemohl pochopitelně odolat, neboť se jedná o výhodný prodejní artikl. Majitelům nejenže způsobil škodu za 35 tisíc korun, ale ti se navíc budou muset ještě zpovídat, proč řádně nezajistili své zbraně. Ani drzost zlodějů kovů nezná mezí. V noci ze středy na čtvrtek se vydala parta loupežníků kovů na „noční směnu“. Tentokrát si vyhlédli jeden kovoobráběcí podnik nedaleko Vysokého Mýta. Nezastavil je ani plot, ve kterém prostě vyřízli díru. Tou následně vynosili 32 kovových výkovků, které ještě museli vláčet přes oranici až k cestě. Tento vzpěračský kousek se jim ale vyplatil, neboť si odnesli přes jednu tunu železa. Lupiči tak způsobili firmě škodu za 100 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

5.11.

Náklaďák skončil v domě, vůkol syčel plyn

Opravdu perné dopoledne zažili hasiči z Holic u pondělní nehody nákladního auta.

Krimi celý článek
3.6.

Po schodech na kole

Jak to dopadlo? Nezvládl to. Kuráž mu díky alkoholu nechyběla, naměřené hodnoty ukázaly 1,72 a 1,59 promile alkoholu.

Krimi celý článek
17.10.

Pohřešovaná na Červenovodsku vypátraná.

Několikahodinová pátrací akce v teritoriu Červené Vody, na které se podíleli policisté z Obvodního oddělení Králíky, Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí, psovod a posádka policejní letecké služby s termovizí byla úspěšná.

Krimi celý článek
19.2.

Řídila opilá a bez řidičského oprávnění

Vůz musela odstavit a vyzvednout ho přišel jeho majitel. I on musel policistům sdělit, jak se ke klíčům dostala, zda jí vozidlo půjčil, nebo si ho vzala bez jeho vědomí. O rok mladší muž uvedl, že mladá žena si původně šla do vozidla pouze pro nějaké věci,.

Krimi celý článek
18.7.

Jiným bral a sobě dával

Několikaměsíční mravenčí práce přinesla výsledky.

Krimi celý článek
14.2.

Ukradené auto má majitel zpět

ORLICKOÚSTECKO – Zloděj ho užíval dva dny.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting