V dutinách karoserie dodávky celníci našli desetitisíce pašovaných cigaret

16.10.

V dutinách karoserie dodávky celníci našli desetitisíce pašovaných cigaret

Dne 12. října zastavili pardubičtí celníci bílou dodávku s polskou registrační značkou, v níž cestovali dva muži ve věku 53 a 32 let. Na otázku, zda vezou zboží, které by podléhalo spotřebním daním, clu nebo zákazům a omezením, oba svorně odpověděli, že cestují do Německa a nic nevezou.

Na první pohled se ve vozidle nevyskytovalo nic podezřelého. Fenka belgického ovčáka  Cora, vycvičená  na vyhledávání tabáku, však ukázala opak. Označila totiž přední část vozidla. Na inkriminovaném místě se nacházelo rezervní kolo. Po jeho odmontování se ukázalo, že je napěchované krabičkami cigaret bez platné tabákové nálepky.  

Cora svým chováním dávala najevo, že cítí tabák i nadále. Celníci tedy odšroubovali přední nárazník, světla a blinkry. Cigarety našli rovněž v podbězích, pod palubní deskou a v podlahové dutině karoserie. Na různých místech v autě bylo ukryto celkem 2 724 krabiček bez tabákových nálepek, což čítá 54 480 kusů cigaret.

Jako majitel se k tabákovým výrobkům doznal starší z mužů. Hlídce tvrdil, že je nakoupil v Polsku a veze je známému do Německa. Za převoz měl prý slíbeno 1000 zlotých. Jelikož nepředložil doklad o zdanění a krabičky nebyly označeny platnou tabákovou nálepkou, celníci cigarety zajistili a vyčíslili daňový únik ve výši 140 000 korun českých.

Tento případ nelegálního převozu většího množství tabákových výrobků je pro pardubické celníky již třetím v letošním roce. V květnu se jednalo o kontraband 80 kilogramů tabáku a více než 20 tisíc cigaret, v dubnu jich našli 72 tisíc kusů.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

4.11.

Policie pátrá po deseti čunících.

Průměrná váha jednoho pašíka se pohybovala okolo sta kilogramů.

Krimi celý článek
11.12.

Obezřetnost se vyplatí Celorepubliková akce předvánočního období.

Blíží se adventní čas, který je spojený s přípravami na Vánoce. To znamená, nakupování dárků, různých pochutin a chystání oslav příchodu nového roku. V tomto období máme většinou u sebe větší finanční obnos, čehož využívají kapsáři, kteří čekají na vhodnou příležitost.

Krimi celý článek
3.1.

Dobrá práce

Škody, které měl obviněný způsobit přesáhly 230 tisíc korun.

Krimi celý článek
19.5.

Prodejna terčem zloděje

Policisté po pachateli intenzivně pátrají.

Krimi celý článek
21.1.

Havárie se smrtelným zraněním

Dnes 20. ledna 2020 v 9:49 hodin jsme na linku 158 přijali oznámení o havarovaném hořícím vozidle na silnici III. třídy č. 36826 mezi obcemi Moravská Třebová a Boršov.

Krimi celý článek
13.2.

Krádeže aut v Krkonoších pokračují

Vozidlo dosud neznámý pachatel odcizil zahraničnímu turistovi, který přijel do Krkonoš strávit dovolenou.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting