V modelingu miliony nevydělali

29.2.

V modelingu miliony nevydělali

 Na oddělení hospodářské kriminality v Pardubicích byly obviněny 4 osoby ve věku 33 – 43 let z trestného činu podvodu při sjednání neexistujícího společenství a obchodu v oblasti modelingu se škodou přesahující 2.600.000 korun. 

Co vše se mělo stát a za co podvedení manželé ve věku 37 a 34 let veškeré finanční částky údajně platili?

Na začátku celé „epizody“ byla snaha mladé ženy získat nějaké peníze jako modelka. Její muž podnikal, zaplatit 80.000 korun za focení své ženy na Slovensku pro něj pravděpodobně nebyl až takový problém, peníze uhradil, ale přestože žádné focení neproběhlo, o vrácení zálohy se nikdo nehlásil. Možná právě proto se nyní už 34letý podnikavý muž údajně rozhodl této rodině nabídnout „skvělý obchod“ spočívající ve vzájemné spolupráci v oblasti modelingu, ze kterého do budoucna získají miliony. Jeho nabídka zněla přesvědčivě. Pro manželský pár to znamenalo, aby si rozšířili svou dosavadní živnost, která neměla s modelingem nic společného, což se také stalo.

Stát se ale takovými společníky znamenalo, vložit do podnikání nějaký kapitál. Bylo potřeba zajistit prostory k focení, zaplatit fotografy, castingy v Praze, uhradit náklady na pohonné hmoty, focení v zahraničí…. Poškození svému společníkovi věřili a tak neváhali platit další a další požadované částky v řádech deseti až statisíců korun. Jejich důvěru nenarušila ani doba, kdy se jim jejich společník načas odmlčel a ozvala se jim jeho žena. I ta je podezřelá, nyní už obviněna, z toho, že v záměru svého muže, který nastoupil na 16 měsíců do výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost, pokračovala. I jí nejmenovaná rodina měla hradit nemalé částky, aby už společný podnikatelský záměr začal vynášet zisk.

Po uplynutí výkonu trestu, je jim kladeno za vinu další jednání, kterého se měli dopustit společně. Opět tu bylo nutné uhradit např. 90tisíc za financování přípravy focení plavek, 153tisíc za sjednání dalších zakázek, 38tisíc za přípravu serveru pro navázání nových kontaktů a modelek…

Možná právě ve chvíli, když už manželům začalo být zvláštní, že pouze platí a žádný zisk nemají, přišla další „neodolatelná“ nabídka s tím, že původní společník od smlouvy za úhradu 200.000 korun odstoupí, nebude dále kazit obchody a firma bude pouze jedné rodiny. K tomu bylo nutné zaplatit právníky, kteří si taktéž měli účtovat statisícové částky. V tu dobu už byl ze společného podnikání původní majitel „ze hry“ a podvodné jednání je kladeno za vinu jeho 43leté ženě. Ta měla požádat o pomoc v přesvědčování poškozených další 2 osoby. S jednou z nich se měla pokusit získat 150 tisíc na úhradu fiktivních pohledávek jejich firmy, později se svou známou, vydávající se za šéfredaktorku zahraničního prestižního modelingového časopisu a majitelku šicí dílny v Argentině, se od nich měla pokusit získat 450tisíc jako zálohu za novou zahraniční spolupráci.

Žádné takové obchody, na něž měly být peníze určeny neproběhly. Obviněným je kladeno za vinu, že si vše vymysleli a nikdy neměli v úmyslu v oblasti modelingu s poškozenými obchodovat. Vždy mělo jít pouze o fiktivní náklady, které jedna strana s důvěrou poskytovala domnělým společníkům, kteří už měli s fungováním (neexistující) agentury bohaté zkušenosti. To však vůbec netušili.

Kam veškeré peníze šly? Vše si měly podezřelé osoby ponechat pro vlastní potřebu.

Nejmenovaní manželé mají ve svých rukou usnesení o zahájení trestního stíhání za podvod v 1. a 4. odstavci, za což jim hrozí až osmileté vězení, další muž a žena, kteří měli pomoci přesvědčit poškozené k úhradě pohledávek a k zahraniční spolupráci, těm ve třetím odstavci hrozí tříleté odnětí svobody.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

4.7.

Vykutálený skladník

Vykutálenou nakládku měl stihnout během půl hodiny. Z následného prodeje měl získat finanční prospěch pro zlepšení své finanční situace.

Krimi celý článek
26.7.

Milovník zavařenin

Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že výtečník měl v minulosti s policií již co dočinění.

Krimi celý článek
8.2.

Naboural, nepočkal a od nehody ujel.

Policie prosí veřejnost o pomoc

Krimi celý článek
11.7.

Dva dealeři jsou ve vazební věznici.

Vynikající práce svitavských policistů

Krimi celý článek
28.7.

Chrudimští hasiči zasahovali v Hroubovicích

Hasiči vyčkali, až policisté zadokumentují všechny stopy potřebné k vyšetření události, a poté vyprostili z vozidla bezvládné tělo. Silnice II/158 byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena. Odstraňování následků nehody ze strany hasičů bylo ukončeno v 0.24 hodin.

Krimi celý článek
16.5.

Nočním Lanškrounem se plíží násilník

V sobotu 10. května obtěžoval neznámý muž v Lanškrouně sedmatřicetiletou ženu, kterou se snažil osahávat a líbat.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting