Ve Vysokém Mýtě utekl majiteli klokan

23.7.

Ve Vysokém Mýtě utekl majiteli klokan

Dne 21.července 2014 ve 14,51 hod. vyslalo krajské operační a informační středisko Pardubických hasičů jednotku na odchyt volně pobíhajícího klokana ve Vysokém Mýtě v blízkosti hasičského stadionu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se zvíře  nachází na vrcholu skládky - navážky zeminy, v zarostlém travnatém porostu. Na místo byla vyžádána Městská policie Vysoké Mýto s prostředkem pro odchyt zvěře. Dostavila se i hlídka Policie ČR Vysoké Mýto a následně i příslušník Městské policie, od kterého bylo zjištěno, že Městská policie disponuje pouze smyčkou k odchytu psů. Na základě osobní znalosti příslušníků Policie byl zjištěn majitel klokana a tento byl policisty telefonicky kontaktován.  Klokan majiteli utekl již v ranních hodinách a při pokusu o jeho odchycení utrpěl majitel zranění žeber, se kterým byl hospitalizován v nemocnici. Prostřednictvím KOPIS byl vyžádán příjezd pracovníků Záchranné stanice Pasíčka s vybavením pro odchyt zvěře - s vystřelovací sítí a narkotizačními prostředky. Dále byl  vyžádán výjezd jednotky dobrovolných hasičů Vysoké Mýto z důvodu potřeby většího počtu osob pro zabránění dalšího útěku klokana. Po příjezdu pracovníků Záchranné stanice Pasíčka bylo rozhodnuto o odchycení klokana do stahovací sítě. Zvíře bylo zasahujícími obklíčeno a při nadhánění k pracovníkům záchranné stanice se podařilo klokana zachytit za ocas a vyzvednout. Následně byl pracovníkem ze záchranné stanice chycen do stahovací sítě a umístěn do pytle. Poté byl naložen do vozidla Městské policie a společně s pracovníky Záchranné stanice a  jednotky z Vysokého Mýta odvezen a předán rodině majitele.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

22.12.

Hasiči likvidovali po celé úterý následky nehod

Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár mezistropí u komína.

Krimi celý článek
19.12.

Na návštěvu šel přes vykopnuté dveře

V tento okamžik celou věc evidují kolegové z Dubiny jako podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a zároveň přestupek proti občanskému soužití.

Krimi celý článek
4.6.

Pátrání po 17leté slečně

O dívku má rodina strach.

Krimi celý článek
2.10.

Ústeckoorlicko: tři variace na loupežnictví

Vynalézavost a drzost zlodějů nezná mezí a sortiment kradených věcí se neustále rozšiřuje. Krade se z hradů, střelnic i továren

Krimi celý článek
14.6.

Ve Chvojenci se střetla čtyři vozidla

Dále hasiči zajistili vozidla proti požáru odpojením akumulátoru.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting