Ve Vysokém Mýtě utekl majiteli klokan

23.7.

Ve Vysokém Mýtě utekl majiteli klokan

Dne 21.července 2014 ve 14,51 hod. vyslalo krajské operační a informační středisko Pardubických hasičů jednotku na odchyt volně pobíhajícího klokana ve Vysokém Mýtě v blízkosti hasičského stadionu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se zvíře  nachází na vrcholu skládky - navážky zeminy, v zarostlém travnatém porostu. Na místo byla vyžádána Městská policie Vysoké Mýto s prostředkem pro odchyt zvěře. Dostavila se i hlídka Policie ČR Vysoké Mýto a následně i příslušník Městské policie, od kterého bylo zjištěno, že Městská policie disponuje pouze smyčkou k odchytu psů. Na základě osobní znalosti příslušníků Policie byl zjištěn majitel klokana a tento byl policisty telefonicky kontaktován.  Klokan majiteli utekl již v ranních hodinách a při pokusu o jeho odchycení utrpěl majitel zranění žeber, se kterým byl hospitalizován v nemocnici. Prostřednictvím KOPIS byl vyžádán příjezd pracovníků Záchranné stanice Pasíčka s vybavením pro odchyt zvěře - s vystřelovací sítí a narkotizačními prostředky. Dále byl  vyžádán výjezd jednotky dobrovolných hasičů Vysoké Mýto z důvodu potřeby většího počtu osob pro zabránění dalšího útěku klokana. Po příjezdu pracovníků Záchranné stanice Pasíčka bylo rozhodnuto o odchycení klokana do stahovací sítě. Zvíře bylo zasahujícími obklíčeno a při nadhánění k pracovníkům záchranné stanice se podařilo klokana zachytit za ocas a vyzvednout. Následně byl pracovníkem ze záchranné stanice chycen do stahovací sítě a umístěn do pytle. Poté byl naložen do vozidla Městské policie a společně s pracovníky Záchranné stanice a  jednotky z Vysokého Mýta odvezen a předán rodině majitele.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

13.5.

Naštvaní starostové se spojili v boji proti kriminalitě a vandalství

„Po vyhlášení amnestie prezidentem Klausem má řada lidí v Luži strach. Často mi volají starší občané a upozorňují na různé neznámé lidi a vozidla,“ říká zkušenosti z posledních měsíců starosta města Luže Radek Zeman.

Krimi celý článek
19.8.

Útočil na spolubydlící i na policistu

Přivolaní lékaři znehybněnému pacientovi museli aplikovat zklidňující prostředek a převezli ho na psychiatrické oddělení do nemocnice, kde byl z rozhodnutí lékaře hospitalizován. V nemocnici neskončil pouze muž, u něhož se projevila popisovaná agrese, ale i jeden z policistů, jehož ošetření si vyžádalo chirurgický steh v obličeji.

Krimi celý článek
19.5.

Prodejna terčem zloděje

Policisté po pachateli intenzivně pátrají.

Krimi celý článek
12.5.

Další úspěch detektivů

Ihned po vystoupení z vozidla byl obklíčen policisty, což jej natolik překvapilo, že se nezmohl na jakýkoliv odpor.

Krimi celý článek
12.2.

Alkoholici za volantem znovu řádili

Řidič, namísto aby zastavil, pokračoval v jízdě, jenže po zhruba 150 metrech mu zhasl motor.

Krimi celý článek
2.3.

Tři řidiči z Pardubicka už nasbírali plný počet bodů

Tři motoristé z Pardubicka nasbírali od července loňského roku 12 „trestných“ bodů a přišli o řidičský průkaz.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting