Víkendová "šťára" byla uspěšná. A bude pokračovat

3.11.

Víkendová

V neděli 1. listopadu probíhala od časných ranních hodin v celém teritoriu východních Čech kontrolně bezpečnostní akce zaměřená na cizince, kteří na území České republiky porušující zákony. Policisté kontrolovali komunikace, tržnice a ubytovny s cílem vyhledávat osoby v pozici nelegálního migranta, osoby tranzitující v úkrytech dopravních prostředků, osoby, po kterých bylo vyhlášeno pátrání a podobně. Rozsáhlá akce proběhla v součinnosti s pracovníky Celního úřadu, kteří se zaměřovali na vozidla přetížená naloženým zbožím, obchod s plagiáty a povoleními k výkonu pracovní činnosti.   Víkendová akce je pokračováním řady bezpečnostních opatření, která policie realizuje zejména v souvislosti s kulminací hospodářské krize a propouštěním zahraničních pracovníků. Někteří cizinci totiž odmítají respektovat ukončení legálního pobytu uděleného na základě pracovního víza a nadále se v ČR chtějí pohybovat v rozporu se zákony. U těchto cizinců je právě reálná hrozba, že budou páchat trestnou činnost.   Do bezpečnostního opatření bylo nasazeno 46 policistů, z toho 6 psovodů se psy speciálně cvičenými na vyhledávání omamných a psychotropních látek, na vyhledávání osob v úkrytu a na hlídkovou činnost, a 4 pracovníci Celního úřadu, kteří byli vybaveni mobilními váhami. Hlídky zkontrolovali téměř 400 osob a 130 vozidel a uložili 29 blokových pokut v celkové výši 29 500 korun.   Již brzy ráno na příjezdové komunikaci k tržnici Valy byli zjištěni ve dvou vozidlech tři vietnamští státní příslušníci, kteří nebyli schopni prokázat svoji totožnost žádným dokladem. Jeden z nich, řidič, neměl u sebe ani řidičské oprávnění, ani doklady od vozidla. Všichni Vietnamci byli prozo předvedeni ke zjištění totožnosti a poté byli po uložení blokové pokuty propuštěni. Ve čtyřech případech zjistili celníci přetížení přívěsného vozíku až o 50 procent. I těmto řidičům byly uloženy blokové pokuty.             Žádné doklady neměl u sebe ani na pardubické ubytovně kontrolovaný Slovák, který byl rovněž předveden z důvodu zjištění jeho pravé totožnosti. U osob bez dokladů je nutné vyloučit i fakt, že se nejedná o osoby, po kterých bylo z jakéhokoliv důvodu vyhlášeno pátrání že se, v případě cizinců, u nás nechtějí schovávat před zákony domovského státu.               V Hradci Králové policisté zajistili ukrajinského státního příslušníka, který v ČR pobývá nelegálně. Tento muž jim nebyl neznámý. Již v minulosti byl několikrát řešen za přestupky majetkového charakteru a za přestupky proti veřejnému pořádku. Byl rovněž poměrně častým klientem protialkoholní záchytné stanice. S Ukrajincem policisté zahájili řízení o správním vyhoštění a umístili ho do zařízení pro zajištění cizinců. Odtud bude následovat vyhoštění z České republiky. V Hradci Králové se během akce přihlásil k zařazení do projektu Dobrovolné návraty i nelegálně pobývající muž z Ukrajiny. Vystoupil tak z ilegality, aby využil nabídky pomoci české vlády a vrátil se zpět domů. 

Další zprávy z kategorie "Krimi"

20.12.

Ujížděli od vloupačky?

V autě policisté nalezli kromě stovek krabiček cigaret také velké množství motorového oleje.

Krimi celý článek
25.3.

Co předcházelo tragédii?

Muž byl asi 175–180 centimetrů vysoký, štíhlé postavy, měl kaštanové středně dlouhé vlasy.

Krimi celý článek
28.12.

Muž chtěl peníze na pokutu

Na linku 158 oznámeno užití stejné smyšlené záminky, tentokrát s odkazem na známost s vnukem dvaaosmdesátileté ženy.

Krimi celý článek
7.2.

Alkohol, nehoda, zákaz řízení

V uvedené obci řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk. S vozidlem následně narazil do zděného plynového sloupku a oplocení přilehlého domu. Na místě provedli kolegové dechové zkoušky s výsledky 1,94 a 1,83 promile alkoholu. Navíc také zjistili, že dotyčný opilý šofér má vysloven zákaz řízení a to do poloviny letošního roku. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění a tak mohl opilec putovat na záchytku.

Krimi celý článek
1.3.

Drzý podvodník a naivní čerpadlář

Notnou dávku drzosti a mazanosti vykázal na konci loňského roku muž, který navštívil jednu z benzínových čerpacích stanic.

Krimi celý článek
28.3.

S legendou o půjčení peněz na úhradu škody neuspěla

Přestože se jí podařilo zavolat na pevné linky starším, důvěřivým lidem, žena nepochodila. Naštěstí její finta byla včas prohlédnuta a oni nepřišli o nemalé sumy peněz.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting