Vyděrač z Jevíčska zadržen

1.10.

Vyděrač z Jevíčska zadržen

Vyděrač z Jevíčska zadržen

Ve druhé polovině srpna tohoto roku stál osmačtyřicetiletý podnikatel z Jevíčka před závažným problémem. Obdržel totiž dopis, ve kterém pisatel požadoval čtyřiadvacetitisícový obnos za poskytnutí ochrany v jeho podnikání. Na znamení souhlasu měl podnikatel odpovědět předem stanoveným signálem. Poškozený na tento dopis nikterak nereagoval. Podezřelý přistoupil k radikálnějšímu řešení a jako doklad svých výhrůžek v sobotu 1. září vhodil do dvora v místě trvalého bydliště uvedeného podnikatele dvě skleněné zápalné lahve, které se hořením vzňaly a poškodily dvě motorová vozidla. Škoda byla ohodnocena na bezmála pět tisíc korun. Po této akci postupně obdržel poškozený další dva dopisy, ve kterých byl pod pohrůžkami nucen k zaplacení nyní již částky 30 tisíc korun. I v těchto případech měl poškozený na znamení souhlasu odpovědět předem stanovenými signály. Zároveň jej pisatel varoval před oznámením věci na policii. Podle podobného scénáře postupoval podezřelý ve stejné době i v dalším případě. Tentokrát se jednalo o devětatřicetiletou podnikatelku z Jevíčska, po které požadoval opět formou dopisu s výhružkami měsíčně dvoutisícové výpalné. V této době pachatel ovšem netušil, že mu je policie již na stopě. Týmem kriminalistů ze Svitav ve spolupráci s kolegy z Jevíčka byl případ téměř vyřešen. Policisté zjistili, že autorem výhrůžných dopisů je osmnáctiletý mladík z Jevíčka. V následném šetření kriminalisté zjistili, že mladík, tehdy jako sedmnáctiletý, se zřejmě začal touto činností zabývat poprvé už loni v září. Terčem vydírání se stal již zmíněný podnikatel, po kterém mladík požadoval částku šest tisíc korun, za kterou mu měla být poskytnuta ochrana v jeho podnikání. Podnikatel v té době celou věc považoval za špatný vtip, který však vtipem rozhodně nebyl. V současné době mladý muž čelí obvinění z trestného činu vydírání a své svědomí nyní zpytuje ve vazbě. Za trestné činy mu hrozí odnětí svobody od dvou do osmi let.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

15.10.

Nalezl granát z roku 1866

K podobným nálezům munice, byť ne takto unikátní, došlo na území Královéhradeckého kraje jen za poslední rok několikrát.

Krimi celý článek
7.7.

Svázaná žena u Nemošic

Operační důstojník po vyhodnocení prvotních informací „postavil na nohy“ jak okresní, tak krajskou výjezdovou skupinu kriminalistů.

Krimi celý článek
16.3.

Pomozte s pátráním aneb drahé pospání

Muž si v kupé pověsil bundu na věšák. V ní také ponechal i větší finanční obnos v řádech statisíců.

Krimi celý článek
3.1.

Viděl někdo dopravní nehodu?

29. prosince v čase 11:05 – 11:15 hodin u obchodního domu Kaufland v ulici S. K. Neumanna v Pardubicích.

Krimi celý článek
25.7.

Pod obehranou záminkou připravili seniory o úspory.

Pokud máte o osobách jakoukoliv informaci, kontaktujte nás na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 580 660. Pomůžete tím objasnit nejen tento případ, ale předejdete další majetkové trestné činnosti.

Krimi celý článek
17.12.

Dvakrát srazila téhož chodce, poté „mlžila“

Řidička červeného fordu zde při couvání přehlédla chodce, do kterého narazila. A to hned dvakrát.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting