Vyděrač z Jevíčska zadržen

1.10.

Vyděrač z Jevíčska zadržen

Vyděrač z Jevíčska zadržen

Ve druhé polovině srpna tohoto roku stál osmačtyřicetiletý podnikatel z Jevíčka před závažným problémem. Obdržel totiž dopis, ve kterém pisatel požadoval čtyřiadvacetitisícový obnos za poskytnutí ochrany v jeho podnikání. Na znamení souhlasu měl podnikatel odpovědět předem stanoveným signálem. Poškozený na tento dopis nikterak nereagoval. Podezřelý přistoupil k radikálnějšímu řešení a jako doklad svých výhrůžek v sobotu 1. září vhodil do dvora v místě trvalého bydliště uvedeného podnikatele dvě skleněné zápalné lahve, které se hořením vzňaly a poškodily dvě motorová vozidla. Škoda byla ohodnocena na bezmála pět tisíc korun. Po této akci postupně obdržel poškozený další dva dopisy, ve kterých byl pod pohrůžkami nucen k zaplacení nyní již částky 30 tisíc korun. I v těchto případech měl poškozený na znamení souhlasu odpovědět předem stanovenými signály. Zároveň jej pisatel varoval před oznámením věci na policii. Podle podobného scénáře postupoval podezřelý ve stejné době i v dalším případě. Tentokrát se jednalo o devětatřicetiletou podnikatelku z Jevíčska, po které požadoval opět formou dopisu s výhružkami měsíčně dvoutisícové výpalné. V této době pachatel ovšem netušil, že mu je policie již na stopě. Týmem kriminalistů ze Svitav ve spolupráci s kolegy z Jevíčka byl případ téměř vyřešen. Policisté zjistili, že autorem výhrůžných dopisů je osmnáctiletý mladík z Jevíčka. V následném šetření kriminalisté zjistili, že mladík, tehdy jako sedmnáctiletý, se zřejmě začal touto činností zabývat poprvé už loni v září. Terčem vydírání se stal již zmíněný podnikatel, po kterém mladík požadoval částku šest tisíc korun, za kterou mu měla být poskytnuta ochrana v jeho podnikání. Podnikatel v té době celou věc považoval za špatný vtip, který však vtipem rozhodně nebyl. V současné době mladý muž čelí obvinění z trestného činu vydírání a své svědomí nyní zpytuje ve vazbě. Za trestné činy mu hrozí odnětí svobody od dvou do osmi let.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

14.4.

Dva největší požáry byly založeny úmyslně

. Bylo nutné rozebrat zbytky střešní konstrukce a dohasit všechna ohniska požáru.

Krimi celý článek
5.11.

Neposílala dceru do školy

Královéhradečtí policisté v těchto dnech sdělili obvinění třiatřicetileté ženě z Hradce Králové

Krimi celý článek
6.2.

Zloděje zajímali novinové stánky

Bez povšimnutí nezůstaly ani DVD nosiče, časopisy, losy, zapalovače a žvýkačky.

Krimi celý článek
12.10.

Městem Ústí nad Orlicí obchází strach

Tři loupežná přepadení a surové zbití postižených zažilo za poslední týden Ústí nad Orlicí.

Krimi celý článek
9.2.

Vybral příbuznému účet.

V rámci vyšetřování kolegové objasnili, kdo za odcizením několika tisícovek stojí. Člen rodiny, v minulosti několikrát soudně trestaný třicetiletý muž, měl koncem prosince sebrat platební kartu z neuzamčeného vozidla, ještě ten den měl vybrat peníze a poté kartu vrátit zpět, aniž si majitel karty všiml, že karta zmizela.

Krimi celý článek
7.7.

Řidič neodhadl výšku nákladu, ten smetl k zemi

Velký problém byl s naložením ramene s radlicí, které bylo provizorně vyvázáno tak, aby nepadalo z ložného prostoru korby.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting