Vyjednavač i zásahová jednotka

7.3.

Vyjednavač i zásahová jednotka

ORLICKOÚSTECKO - Muž je obviněný z třech trestných činů.  
V polovině měsíce června loňského roku jsme vás informovali o případu, při němž policisté zasahovali v České Třebové u muže, který kromě toho, že měl poškodit řadu především oken v ulicích, tak vyhrožovat tím, že si sáhne na život skokem ze střechy. Více se o případu dočtěte v úplně tiskové zprávě zde.
V těchto dnech orlickoústečtí kriminalisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže z Karvinska z trestných činů opilství, poškození cizí věci a výtržnictví. Obviněný se měl po užití návykové omamné a psychotropní látky pervitin přivést do stavu těžké toxické psychózy, která se rozvinula, když ve večerních hodinách přicestoval vlakem do České Třebové. Na 1. nástupišti vlakového nádraží pod vlivem psychotických prožitků údajně poškodil dveře u jedné z prodejen, dále kamenem poškodil boční okno u zaparkovaného osobního vozidla a stejným způsobem poškodil u odstavené vlakové soupravy boční výhledové okno na řídícím vozu. Jeho „pervitinové řádění“ pokračovalo v ulici Nádražní, kde zřejmě poškodil výlohu prodejny, skleněnou výplň vstupních dveří do jiné provozovny, na stejné ulici pak skleněnou výplň okna a žaluzie jednomu z majitelů domu. V ulici Riegrova měl poškodit skleněnou výplň okna. Jeho pouť skončila v budově základní školy, kde měl za užití násilí poškodit tři skleněné výplně oken a v interiéru budovy násilím poškodit pět dveří do učeben. Na konec vylezl na střechu školy, ze které přešel na střechu tělocvičny, kde nejprve vyhrožoval sebepoškozením nožem a následně se jím několikrát pořezal na různých částech těla a dokonce vyhrožoval skokem ze střechy. Toto jednání mu profesionálně rozmluvil policejní vyjednavač a policisté zásahové jednotky ho následně zajistili.
Škoda, kterou majitelům měl způsobit, byla odborným ohodnocením všech poničených věcí vyčíslena na bezmála 110 tisíc korun. Pokud mu soud vinu prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.  
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

23.11.

Neopětovaná láska vedla muže k pokusu sebevraždy.

Žamberští policisté přistihli mladého muže u sochy za zábradlím, který jim opakovaně uváděl, že jeho dobrovolné ukončení života je kvůli rozchodu s dívkou.

Krimi celý článek
19.10.

Pomozte najít 17letého chlapce

Chlapec má štíhlou postavu, je asi 180 centimetrů vysoký, má krátké hnědé vlasy, hnědé oči

Krimi celý článek
20.12.

Vyhrožoval rodičům a terorizoval je

Mladík byl tedy zadržen a umístěn do policejní cely. Opět byl obviněn ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování.

Krimi celý článek
6.4.

Utéci od novorozeňat nemusí být trestné ...

Cidlinští strážci zákona krátce nato hledanou ženu doma skutečně našli.

Krimi celý článek
6.6.

Pád římsy v Lanškrouně

Lidé z okolí slyšeli hluk padající suti. Suť se skutečně nacházela před domem a uvnitř objektu zhruba 1-1,5 metrů do výšky. Objekt byl nezabezpečen. Hasiči na místě provedli průzkum pomocí termokamery. Na místo byl také ihned povolán kynolog se psem na vyhledávání zavalených osob z Ústí nad Orlicí a další tři kynologové z Prahy.

Krimi celý článek
9.3.

Výtržník se schoval ve skříni

V noci ze soboty na neděli se dopustil devětadvacetiletý muž v Rybitví trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting