Vyjednavač i zásahová jednotka

7.3.

Vyjednavač i zásahová jednotka

ORLICKOÚSTECKO - Muž je obviněný z třech trestných činů.  
V polovině měsíce června loňského roku jsme vás informovali o případu, při němž policisté zasahovali v České Třebové u muže, který kromě toho, že měl poškodit řadu především oken v ulicích, tak vyhrožovat tím, že si sáhne na život skokem ze střechy. Více se o případu dočtěte v úplně tiskové zprávě zde.
V těchto dnech orlickoústečtí kriminalisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže z Karvinska z trestných činů opilství, poškození cizí věci a výtržnictví. Obviněný se měl po užití návykové omamné a psychotropní látky pervitin přivést do stavu těžké toxické psychózy, která se rozvinula, když ve večerních hodinách přicestoval vlakem do České Třebové. Na 1. nástupišti vlakového nádraží pod vlivem psychotických prožitků údajně poškodil dveře u jedné z prodejen, dále kamenem poškodil boční okno u zaparkovaného osobního vozidla a stejným způsobem poškodil u odstavené vlakové soupravy boční výhledové okno na řídícím vozu. Jeho „pervitinové řádění“ pokračovalo v ulici Nádražní, kde zřejmě poškodil výlohu prodejny, skleněnou výplň vstupních dveří do jiné provozovny, na stejné ulici pak skleněnou výplň okna a žaluzie jednomu z majitelů domu. V ulici Riegrova měl poškodit skleněnou výplň okna. Jeho pouť skončila v budově základní školy, kde měl za užití násilí poškodit tři skleněné výplně oken a v interiéru budovy násilím poškodit pět dveří do učeben. Na konec vylezl na střechu školy, ze které přešel na střechu tělocvičny, kde nejprve vyhrožoval sebepoškozením nožem a následně se jím několikrát pořezal na různých částech těla a dokonce vyhrožoval skokem ze střechy. Toto jednání mu profesionálně rozmluvil policejní vyjednavač a policisté zásahové jednotky ho následně zajistili.
Škoda, kterou majitelům měl způsobit, byla odborným ohodnocením všech poničených věcí vyčíslena na bezmála 110 tisíc korun. Pokud mu soud vinu prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.  
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Krimi"

15.9.

Požár traktoru v Kladrubech nad Labem

O události bylo informováno životní prostředí. Požár byl zcela zlikvidován v 16.40 hodin. Škoda byla na traktoru se zemní frézou předběžně vyčíslena na 8 milionů korun a 20 tisíc korun na výsadbě. Uchránit se podařilo majetek ve výši 3,5 milionu na lesní školce. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností blíže nespecifikovaná nepředpokládaná technická závada – zkrat na elektroinstalaci nebo na hydraulickém rozvodu.

Krimi celý článek
21.7.

Nevešel se do křižovatky

Další problém nastal po dechové zkoušce.

Krimi celý článek
20.8.

Seniorka uvěřila lžím po telefonu.

Hledáme muže světlé pleti ve věku mezi 30 – 40 lety. Mohl být vysoký asi 170 centimetrů, střední postavy. Měl kulatý, hladce oholený obličej. Měl světlé tříčtvrteční kalhoty, tmavé tričko s krátkým rukávem a límečkem. Rukávy i límeček měly světlé lemování. Na prsou i boku mělo tričko nezjištěné nápisy. Na hlavě měl hledaný kšiltovku tmavé barvy.

Krimi celý článek
19.12.

Na návštěvu šel přes vykopnuté dveře

V tento okamžik celou věc evidují kolegové z Dubiny jako podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a zároveň přestupek proti občanskému soužití.

Krimi celý článek
22.5.

Pohřešování osoby – Vrchlabí

Za informace předem děkujeme.

Krimi celý článek
8.8.

V obchodě sebral sprchové gely

Sebral sprchové gely za dva tisíce korun

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting