Zloděj byl prostě výtvarný fajnšmekr

16.12.

Zkraje prosince tohoto roku přijali policisté oznámení, že v jednom z pardubických peněžních ústavů mají podezření na krádež drahých obrazů. Co takovému zjištění předcházelo? Při jedné z pracovních porad si její účastníci všimli, že ze zadní části rámu obrazu v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun visí hnědá lepicí páska. Když obraz sňali se stěny a dobře si jej prohlédli zblízka, došlo jim, že nejde o originál nýbrž o pouhou fotokopii. Kriminalisté dalším šetřením zjistili, že nejde pouze o jeden obraz, ale podezření z krádeže se rozšířilo na dalších šest děl. Během několika hodin měli pardubičtí kriminalisté podezřelého. Tím byl 41letý muž, který v prostorách poškozené společnosti pracoval, ačkoliv nebyl jejich kmenovým zaměstnancem. Podezřelý se ke krádeži šesti obrazů přiznal. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byl obviněn ze spáchání trestného činu krádeže. Hodnota odcizených artefaktů byla tehdy vyčíslena na částku okolo 400 tisíc korun, proto obviněnému v případě prokázání viny hrozilo až 5 let odnětí svobody. Nebylo ale vyloučené, že by počet odcizených obrazů mohl být i vyšší. Po zveřejnění případu v médiích se pardubickým policistům ozval člověk, který byl v onu chvíli novým majitelem odcizených obrazů. Policistům se tak i na základě tohoto oznámení podařilo v jedné instituci, zabývající se výkupem a prodejem starožitností a uměleckých děl v kraji Vysočina, zajistit šest obrazů, které jim nový majitel dobrovolně vydal. Sem měli díla dodávat zřejmě nic netušící překupníci. Celkem tak v rukou kriminalistů skončila díla v hodnotě okolo 450 tisíc korun, z nichž nejdražší obraz autora Blažíčka dosahuje hodnoty přibližně 200 tisíc korun. V minulých dnech tak policejní komisař rozšířil trestní stíhání obviněného o krádež dalších 7 obrazů, celkem je tak muž obviněn z odcizení čtrnácti obrazů, jejichž hodnota přesahuje 750 tisíc korun. Bude-li obviněnému muži prokázána vina, může být, vzhledem ke způsobené škodě, potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let. A čí že to díla nahradil obviněný pouhými „plakáty“? Byly to kresby krajin od domácích autorů – malířů Kavana, Panušky, Bubeníčka a Blažíčka. Kolik z odcizených obrazů mají ve svých rukou kriminalisté zpět, nebude policie z taktických důvodů uvádět.

Další zprávy z kategorie "Krimi"

23.1.

Opilá žena způsobila dvě dopravní nehody

V sobotu jednapadesátiletá řidička z Pardubicka posilněná alkoholem způsobila v obci Pardubice - Spojil dopravní nehodu.

Krimi celý článek
6.1.

Násilník obviněn ze znásilnění

K protiprávnímu jednání muže mělo dojít v polovině měsíce června loňského roku na Choceňsku. Obviněný měl na místě veřejně přístupném násilím donutit poškozenou mladistvou dívku k souloži. Mladistvá se po celou dobu jeho násilnému činu intenzivně bránila ale i přesto agresor soulož vykonal.

Krimi celý článek
20.7.

Zrůda se převlékla do masky ženy

Ohořelé torzo tělíčka bylo odhozeno do kompostu u zdejšího rekreačního objektu.

Krimi celý článek
13.9.

Případ, jež nemá obdoby

Dvě z žen majitelku domu chtěly zabavit a třetí bez svolení paní domu vešla do obydlí s tím, že potřebuje na toaletu.

Krimi celý článek
5.11.

Náklaďák skončil v domě, vůkol syčel plyn

Opravdu perné dopoledne zažili hasiči z Holic u pondělní nehody nákladního auta.

Krimi celý článek
11.3.

Plundrovali školky, kradli i banány

V mateřské škole na Chvaleticku navíc způsobil neznámý pachatel více škody na poškozených věcech než na odcizených.

Krimi celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting